все още не ни достига кърмата

  • 434
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Здравейте отново.Писах преди дни ,че намам още колестра.Раждането беше предизвикано ,ако това има значение за кърмата. Бебето е лакомо е суче перфектно! Слагам я на двете гърди от началото. С помоща на чай ХИП , орехи ,мед нещете потръгнаха ,но много слабо. Тази сутрин се изцедих - от двете гърди общо 20 гр. , а вече започваме 6 ден.Иначе кърменето протича така: засуква настървено , суче яко 10 -15 мин и нервничи че не пускам нищо, сменам гърдата и пак така, после започва неистово лапане на ръцете и реве от глад. Дохранвам 30 мл. , понякога го изяжда, че иска още ,а на два пъти не поиска въобще допълнително. Понеже и първия път нямах достатъчно кърма и така и не успях да кърмя пълноценно , а много искам сега,, помагайте със съвети какво да правим?!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Първо да спреш да се притесняваш - безчислен брой пъти сме казвали,че изцеждането въобще не показва колко кърма има или съответно няма!С помпата повечето жени успяват да изцедят само предното мляко,без да успеят да задействат рефлекса за потичане,за да се отдели задното - така че тези 20мл нищо не показват.За твое успокоение - и аз никога не съм успявала да изцедя повече от 20-30мл от очевидно препълнени гърди,а кърмя вече 8 месеца (баткото не успях,но с беба се справяме чудесно дотук).Ако бебето суче лакомо с преглъщане 10-15 минути на едната гърда и още 10-15 мин на другата,бъди сигурна,че поема напълно достатъчно мляко.Лапането на ръчичките не е непременно сигнал за глад - не забравяй,че необходимостта от сучене ги владее непрекъснато първите 3 месеца и бавно отслабва след това.Давай гърдата на поискване - ако хленчи и я иска след 16 минути - чудесно,слагай отново на гърда и така.Забрави добавката,ако искаш нещата да потръгнат този път - с такова лакомо бебенце организмът ти бързо ще се нагоди да произвежда повече мляко,просто му дай време.Пробвай хомеопатичното Рицинус Комунис 5СН,ако имаш съмнения и следи памперсите - те са единствения и най-сигурен показател за това дали бебе получава достатъчно.На този етап ако има 4-5 мокри памперса и ака светложълто ако с малки парченца като семенца,значи нещата са идеални и няма никакъв недостиг.
Ще се справиш Grinning

# 2
  • Мнения: 4 915
Пий повече течности, също и една чаша вода по време на кърмене.

Кърмиш ли нощем? Ако бебето спи, ставай да се изцедиш поне 1-2 пъти между 3 и 8 часа сутринта. Цеди до последна капка, дори да са само 20 мл.

Аз бих цедила след всяко сукане на бебето, щом като кърмата не е слязла още, нищо че не се получава съвсем перфектно. В болницата основно с това се занимавахме.  Crazy С каква помпа цедиш? Някои мами се справят по-добре с ръчното изцеждане, други са "факири" с помпата на Авент.  Simple Smile

Вода, овесени ядки, лук, малко безалкохолна бира (1 чаша), супи, чаят на Хип, хомеопатичното Рицинус Комунис 5СН - тези неща помагат на майките при слизане и увеличаване на кърмата. Също - спокойствие и сън, когато е възможно.

Внимавай с количествата орехи и мед, да не доведат до алергизиране на детето.

И слагай бебчо на гърдата щом поиска. Някои мами ползват слинг и държат бебето до гърдите си през повечето време - много е подходящ за бебета, които не сучат достатъчно или за стимулиране на лактацията.

Другото го имаш като съвети и подкрепа от hedraSimple Smile

# 3
  • Мнения: 385
При мен кърмата тръгна към 7-8 ден и през първата седмица бяхме на коластра и малко кърма. В болницата успяваха да пробутат на бебо малко адаптирано, защото го бяха отделили от мен, но аз правех всичко възможно да им попреча да му дават адаптирано, за да може той да суче от мен.

Та за твоя случай си мисля, че първо ТРЯБВА да махнеш добавката, както и всякакви биберони. Не споменавяш дали даваш вода, но и нея трябва да махнеш. Няма полза от нея, а ако я даваш с биберон, това само може да попречи. После кърмене на поискване и всичко ще си дойде на мястото. За теб не бих препоръчвала самолечение, защото не мисля, че имаш проблем. Аз никога не съм пила нищо за стимулиране на кърмата и вярвам, че кърмата се регулира според честотата на кърменето. Единственият случай когато ми спря кърмата беше след болест и защото обърках и пих от лекарството на сина ми вместо моето... 

# 4
  • Мнения: 3 550
След като си дала и другата гърда може да се върнеш отново на първата. Ако трябва, я дръж на гърдите постоянно, докато има желание да суче. Така ще ги стимулираш най-добре. За останалото момичетата са ти посали. Кураж, ще се справиш!
И пиши как вървят нещата.

# 5
  • Мнения: 264
Трябва да имаш в предвид, че от 4-тия до 7-мия ден потича преходното мляко (след коластрата в предходните), а от 7-мия до 11-тия - истинското мляко. Така, че спокойно всичко ще е наред. А и другите са ти казали, че количеството изцедено мляко не е критерий. Аз лично също не успявах да изцеждам много, дори с помпата на Авент изобщо не успявах, само на ръка. Нея започнах да я ползвам едва след 14-тия ден. Успех newsm10

# 6
  • Мнения: 35 892
с цеденето наистина не става! аз се мъчех да цедя по 50на грама сутрин за голямото дете, барем да намаже нещо покрай малкото, но УВИ! максимум по 1 чаена лъжичка! накрая й казах: "що не сука, когато ти беше времето? а сега казваш: много е сладка кърмичката!"

Общи условия

Активация на акаунт