Отговори
  • Мнения: 341
Обръщам се към вас с молба да споделите опит.
Синът ми в определени периоди приема продължително "Зиртек" и дали е случайно или наистина има връзка, в тези периоди обикновено доста напълнява. Вие забелязали ли сте такава зависимост при децата си?

# 1
  • Мнения: 284
Да!Голямата ми дъщеря е асматик,и в периодите на тежки кризи приемаше с месеци антихистамини и инхалатори,в резултат на което напълна доста,но от две години приема ксизал само при влошаване на ринита,и определено поотслабна.Но въпреки това според мен е едра за възраста си-на 12 години е почти 50кг при ръст 160см.
За сведение аз съм висока 164см и с тегло 48кг,е , не съм критерии де  Laughing

# 2
  • Мнения: 341
Да!Голямата ми дъщеря е асматик,и в периодите на тежки кризи приемаше с месеци антихистамини и инхалатори,в резултат на което напълна доста,но от две години приема ксизал само при влошаване на ринита,и определено поотслабна.Но въпреки това според мен е едра за възраста си-на 12 години е почти 50кг при ръст 160см.
За сведение аз съм висока 164см и с тегло 48кг,е , не съм критерии де  Laughing

Аз съм със същите параметри като теб, но като се замисля, на възрастта на дъщеря ти май си бях достигнала окончателните размери (най-вече на ръст и номер обувки, теглото не е толкова постоянна величина) и повече май не пораснах.

Кофти е това с теглото, защото нито е добре детето да нашишкавява прекомерно, нито пък да го оставиш без антиалергично средство. Надявам се синът ми по-бързо да излезе от периода на свръхчувствителността към определени алергени, характерна за ранната детска възраст.

Благодаря за мнението!   bouquet

# 3
  • Мнения: 9 814
За съжаление антихисатмините действат по този начин /или поне при някои/.
Племенничката ми е на 10 г., висока е 165, а тежи малко над 60 кг.

# 4
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Да, може. Аз напълнях след прием на лекарства за отрицателно време. Сестра ми е асматик и също пълнее когато има кризи и се налага да ползва допълнителни лекарства, особено кортизонови (аз от такива напълнях).

# 5
  • Мнения: 341
Зиртекът уж бил много пречистен... Thinking Далеч съм от фармацията, но очевидно степента на пречистеност е по отношение на други ефекти на лекарството.

# 6
  • Мнения: 655
Да,и аз знам,че от тези препарати се пълнее.

# 7
  • Мнения: 2 307
Не съм забелязала.
Дъщеря ми е пила Ериус и продължително време Ксизал.

# 8
  • Мнения: 581
 Дъщеря ми пиеше с месеци Зиртек.Пила е също Ксизал и Кларитин.При нея нямаше такъв ефект, ужасно слаба е, а яде много.

# 9
  • по света
  • Мнения: 1 587
По принцип това е ефект от продължителния прием на противоалергични средства.

# 10
  • Мнения: 341
Благодаря на всички за отговорите!   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 014
Аз знам, че това се отнася за кортизоновите препарати, които също се ползват при алергии. Противоалергичните като Ериус, Ксизал, кларитин са антихистамини, от тях не би следвало да се пълнее.  newsm78 Поне на при нас не са имали този ефект.

# 12
  • Мнения: 2 070
Да при нас се получи напълняване.Дъщеря ми е на 5 години,през последната напълня 7 кг.В момента е 29-30 кг.Висока е и не изглежда дебела ,но е доста над нормата за възраста си

# 13
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
при нас не действа така , даже досега не бях чула да имат подобно действие Shocked , от три години пие разни от сорта - Ериус, Ксизал, Зиртек , с прекъсване през лятото и все още си е жив клечо - има само шкембе като се наяде, а ръцете и краката са му като клечки...

# 14
  • Мнения: 55
 Naughty не съм съгласна, че от зиртека се пълнее, напротив ефекта е обратен.
Тове е наблюдение на нашият педиатър, от много години наблюдава деца приемащи Зиртек.Те са по слаби, ядат доста,  но имат отличен метаболизъм.Давала съм на дъщеря си в продължение на 2 години- вески ден по 4 капки.
Виж  за другите антихистамини при доказана астма съм съгласна -пълне е се и то как  Shocked.
Съпругът ми беше на такива от 10 год. възраст.
Слава богу след пубертета, астмата изчезна и успя да отслабне........то затова и го взех за съпруг  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт