Епилация на бикини зоната!

  • 54 843
  • 145
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 693
Хелп! Ще цитирам Зъхи:

Цитат
Моля ви, дайте съвет за хубава кола за домашна употреба или ленти за епилиране на бикини зоната! Споделете и опит дали боли като го правите в домашни условия. Заминавам на море след две седмици и не искам да се бръсна всеки ден или пък да се разхождам с "тридневна брада" в тая област по плажа!


Само дето аз заминавам след 10 дни... Rolling Eyes

# 1
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Виждала съм едни кутии на Тейки и Стреп с ленти за бикини зоната, има ли някой да ги е ползвал?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 847
Ходя на козметик за студена кола. За 3 минути работа е и струва около 5 лева. Пробвах с ленти на Тейки, но нищо не можах да направя, освен, че накрая се оказах с голям брой кръвоизливчета и лепнех навсякъде. А по-голямата част от космите си останаха. А ако се повториш повече от два пъти после кожата ти се обелва като след зверско изгаряне. Или поне при мене ефекта беше такъв.

# 3
  • Мнения: 8 769
а трябва ли задължително да е в домашни условия? Аз лично не мога да понасям сама да си причинявам болка, та ходя на козметик. Преди да закрият салона на Ив Роше, ходех там-колата е като дъвка, изсъхва и след това се отлепя по възможно най-безболезнен начин. Бях безкрайно доволна....сега обаче минах на другия вид кола, но пък съм доволна-изведнъж космите престанаха да растат бързо и се разредиха чувствително. Козметичката ми ползва някаква испанска кола...

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Зъхи
Виждала съм едни кутии на Тейки и Стреп с ленти за бикини зоната, има ли някой да ги е ползвал?


Баш такива съм ползвала в изблици на лудост, когато реших, че коло маската не е чак толкова голяма философия и че мога да си я правя сама в къщи Rolling Eyes
До колкото си спомням бяха на принципа стискаш там с двете ръце докато се размекнат, разлепяш лентичката и я залепяш на участъка, който трябва да бъде обезкосмен. Да ама аз реших първо да тествам лентичките върху мъжа ми, не ми трябваше много да го убеждавам, единствено имахме спор къде да бъде точно обезкосменият участък, за да не се вижда.
Обещах му естествено, че няма хич да боли и слагам аз махам, а той започва да подскача, да вие от болка и да се върти в кръг, отчетох го на това че той е мъж и не издържа на болка, затова смело и наперено си лепнах и аз една лентичка Shocked
Още с първото дърпане се отказах, опищях орталъка, залепих си я обратно и казах че никога няма да я махна, защото болката е нечовешка поне за мен. Така си ходих цял един ден с лентичката и след петото намокряне с топла вода тя благоволи да се отлепи. От тогава опити в къщи не правя Sign Exclamation
А иначе в козметичните салони съм фен на топлата коло маска, според мен маха най-добре, но пък там изобщо не ме боли.

# 5
  • Мнения: 4 068
Аз точно сега се уча да правя коло маска и да ви кажа честно изобщо не е лесно.Така че по-добре идете на козметик-хем ще ви боли по-малко,а сигурно ще ви излезе и по-евтино.Триъгълник струва 5 лева.А колата на Вийт е към 10 лева.

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Bobbylein
Цитат на: renci
Аз точно сега се уча да правя коло маска и да ви кажа честно изобщо не е лесно.Така че по-добре идете на козметик-хем ще ви боли по-малко,а сигурно ще ви излезе и по-евтино.Триъгълник струва 5 лева.А колата на Вийт е към 10 лева.


Imasch pravo Renci, no az naprimer ne ponasjam drug da mi pravi kola maska (ili da mi skubjat vegdite).  Iskach samo da otbelega, 4e ot Veet sum dovolna.  Laughing  Laughing  Laughing


Дай повече инфо за тези Вийт! Специално за бикини зоната ли са, ленти ли са, колко на брой, цена, такива работи...

# 7
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: Зъхи
Цитат на: Bobbylein
Цитат на: renci
Аз точно сега се уча да правя коло маска и да ви кажа честно изобщо не е лесно.Така че по-добре идете на козметик-хем ще ви боли по-малко,а сигурно ще ви излезе и по-евтино.Триъгълник струва 5 лева.А колата на Вийт е към 10 лева.


Imasch pravo Renci, no az naprimer ne ponasjam drug da mi pravi kola maska (ili da mi skubjat vegdite).  Iskach samo da otbelega, 4e ot Veet sum dovolna.  Laughing  Laughing  Laughing


Дай повече инфо за тези Вийт! Специално за бикини зоната ли са, ленти ли са, колко на брой, цена, такива работи...


Тук са м/у 4,50 / 5,50 евро. 10 двойни лентички и кърпички за освежаване и почистване след това.  Същия ефект се постига и със зехтин. Стават и за лицето.  
Сега имат и крем за депилация на бикини зоната. Него не съм го ползвала още.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 847
Цитат на: Bobbylein
Тук са м/у 4,50 / 5,50 евро. 10 двойни лентички и кърпички за освежаване и почистване след това.  Същия ефект се постига и със зехтин. Стават и за лицето.  
Сега имат и крем за депилация на бикини зоната. Него не съм го ползвала още.


Във Фантастико (Младост) има цял стелаж на Виит. Около 8-10 лева са лентите за лице, депилаторните кремове и гелове. Имаше доста ралични тубички - не ги запомних. Лентите за крака са по-скъпи.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Raya

Във Фантастико (Младост) има цял стелаж на Виит. Около 8-10 лева са лентите за лице, депилаторните кремове и гелове. Имаше доста ралични тубички - не ги запомних. Лентите за крака са по-скъпи.


С теб май се гоним тая вечер из форумите Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 3 847
Ами така е. Всички спят и комп-а е МОЙ!

# 11
  • Мнения: 5 539
Има ли някаква причина да се предпочита кола-маската на това място да се прави вкъщи?
Защото аз преди 2 дни ходих на козметичка точно за това, беше ми за първи път и много се притеснявах. Embarassed  Но останах доволна, не ме боля изобщо, за разлика от предишния път когато се пробвах вкъщи с епилатора Laughing
Другият месец пак съм там.
Единственото което малко ме притеснява е дали... хм... няма някаква опасност от зараза, защото все пак на такова място...
Как мислите? Embarassed

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Някой имал ли е подобен проблем Confused:
От години ходя на кола маска на бикини зоната при козметик. Между "сеансите" използвам епилатор на същото място, но доколкото е възможно, все пак не съм мазохиска. Естествено появяват ми се подкожни косъмчета, дали от епилатора или от колата-незнам, които след време сами си излизат. Да не изпадам в подробности, какви "косъмчета" съм си вадила.......по дълги от косата ми Imp
Та....точно на свивката до бикини зоната преди година се сдобих с един такъв подкожен косъм, който няма изгледи да излезе Banghead  . Станало е като топче с диаметър около 2.5см и понякога ме наболява Cry  
 Sob  Rolling Eyes  Какво да правя, да отида ли на лекар и какъв, или да изчакам някой слънчев ден сам да избии Flowers Sunflower

# 13
  • Мнения: 170
А! При 2,5 см бих те посъветвала да изтичаш. Не че е нещо опасно, но пък с него се тормозиш, а докторът би могъл да намери добро решение на проблема!
Стискам палци и бъди здрава! Grinning

# 14
  • Мнения: 4 068
Миленика,ако козметичката ти е добра би трябвало да може да ти помогне.То се ползва една много малка игличка с която се пука това възелче и се изважда косъма и се изтисква след това ако има набрала гной.След това за няколко дни спада.Аз точно днес правих тази процедура на една клиентка.А ако трябва да сме честни съм си я правила и на мен.Аз имах подобни образувания и на двете свивки и боляха ужасно.
Дано да съм била полезна.

Общи условия

Активация на акаунт