кисел домашно приготвен

  • 1 913
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 228
Здравейте мами, реших да разнообразя менюто на бебка като въведа кисел за следобедна закуска, предпочитам да е дом. приготвен та кажете ми моля ви някоя рецепта  Praynig

# 1
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Кисел се прави от компот- пасиран, и се сгъстява с малко препечено брашно или натурално нишесте / без аромати и вкусове/.
И обикновено кремче можеш да и направиш, а ако сложиш в него бисквита, става като бисквитена торта но една порция.

# 2
  • Мнения: 10 982
Кисел от ябълки или др. плодове
Измийте и нарежете 1 кг ябълки. Изчистете ги от семенната част, залейте ги с 6-7 чаши вода и ги сварете с малко канела и 3-4 карамфилчета. Претрийте ги през цедка и отмерете с чаша получения сок. Отмерете по 1 равна лъжица нишесте на всяка чаша сок и го размийте с 1 чаша изстуден ябълков сок. Прибавете го заедно с 1-1 1/2 чаша захар към прецедения ябълков сок. Сложете сместа на огъня и я бъркайте, докато заври и се сгъсти.Щом свалите кисела от огъня, изсипете го в чашки или купички

Кисел с компот от кайсии
Изцедете сока от 1 буркан (800 г) с компот от кайсии и го премерете с чаша, след което го прибавете към 2 чаши прясно мляко, подсладено с 3/4 чаша захар, което сте сложили да заври на огъня.Размийте с 1 чаша студена вода толкова лъжици нишесте, колкото е общият брой на чашите сироп, прясно мляко и вода, и го изсипете във врящото мляко. Варете кисела само 4-5 минути, след което го изсипете в купички или чаши. Като изстине, наредете отгоре плода от компота.
Може да се приготви от компот с плод по избор.

Рецептите са взети от тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7750.0
Има още няколко.

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 14:47 от Linofrina

# 3
  • Мнения: 1 629
Аз правих 2-3 пъти: плодово пюре половин бурканче + 1 лъжица нишестено брашно + 2 лъжици АМ и така му го давах, ама нещо все не ми се получаваше и зарязах да правя. А рецептата я видях в нета... има много Peace

# 4
  • Мнения: 316
Кисел за 1 порция:
1 бурканче пл.пюре /може идомашен леко сварен и пасиран плод/
1 с.л. царевично нишесте,което размивам в 100мл. студена вода
Пюрето слагам на котлона и след като позаври прибавям размитото нишесте. Варя до гъстотата, която предпочитам. Непасредствено преди консумация прибавям 1 с.л. АМ.
Успех! Дано да хареса на детето!

# 5
  • Мнения: 200
Кисел за 1 порция:
1 бурканче пл.пюре /може идомашен леко сварен и пасиран плод/
1 с.л. царевично нишесте,което размивам в 100мл. студена вода
Пюрето слагам на котлона и след като позаври прибавям размитото нишесте. Варя до гъстотата, която предпочитам. Непасредствено преди консумация прибавям 1 с.л. АМ.
Успех! Дано да хареса на детето!
Благодаря за рецептата. Аз също ще се възползвам  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт