Вагинални течения, гъбички по влагалището, херпес на половите органи...?!

  • 28 334
  • 11
  •   1
Отговори
"Вагинални течения, гъбички по влагалището, херпес на половите органи - приготвя се ароматампон/аромапревръзка/ от 30мл бадемово масло и 10к. чаено дърво, като на тампона/превръзката/ се накапват 7-10к от сместа"

Това прочетох в една листовка, когато си купих шишенце Чаено дърво за да си лекувам раните по ръцете.Това ме заинтригува, защото бих искала, както всяка севеуважаваща се жена, да имам наистина добра интимна хигиена, а все си мисля, че само интимните гелове, кърпички и кремове не биха помогнали.Етеричните масла са така доста "прехвалени" и се чудя дали ако права такива тампони/превръзки/ през определен период от време, дали биха ми навредили ако нямам тези проблеми, или ако знаете нещо подобно чрез етерични масла разни масла или превръзки само за профилактична употреба бих те ли ми препоръчали нещо?

Благодаря предварително!  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 16
Ако наистина нямаш такива проблеми не мисля,че ще ти навреди(това е мое мнение но аз не съм специалист),но ако имаш гъбички или други течения имай в предвид,че може да постигнеш обратен ефект.Всмисъл да се засилят,защото някои гъбички се провокират от аромати.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Аз пък мисля, че ако няма такива проблеми - нека кара както си е карала досега. Промяната може да промени нещо и да доведе до проблеми.

# 3
  • Мнения: 385
Аз също се замислих ,като си купих същото етрично масло, но имайки предвид как ми действа на лицето като се намажа, малко ме е страх да слагам тампон, напоен с чаено дърво. Embarassed Аромопревръзка ми се вижда по-приемливо, но 10 капки пак ми се вижда доста - все пак чаеното дърво е силен антисептик... Ако се престраша, ще споделям   Simple Smile

# 4
  • Мнения: 496
Опитвам аромапревръзката от 2 дни, преди това правих седящи вани по около 5-10 мин. с проучвателна цел Simple Smile
Струва ми се, че течението понамаля и се избистри, ще продължа да следя. Но пък скоро имам час за гинеколог, така че ще разполагам и с компетентно мнение как/дали са ми подействали.

# 5
  • Мнения: 385
Опитвам аромапревръзката от 2 дни, преди това правих седящи вани по около 5-10 мин. с проучвателна цел Simple Smile
Струва ми се, че течението понамаля и се избистри, ще продължа да следя. Но пък скоро имам час за гинеколог, така че ще разполагам и с компетентно мнение как/дали са ми подействали.
mimi flax , сподели впечатления и резултати  Hug

# 6
  • Мнения: 496
Lile_Pile, В момента нямам оплаквания, в единия АГ кабинет ми казаха, че всичко е ОК. В другия още не съм ходила, а ми 'виси' една раничка... Натъкнах се на разни неща в нета, та се чудя дали първо да не опитам някои от тях да видим дали няма да се повлияе  Thinking

На въпроса ти: да, на мен ми помогна; съчетах аромапревръзката с масаж на глезена (няколко капки евкалиптово масло в 1 с.л. зехтин), защото не знаех дали засиленото течение не е от възпаление на яйчника, т.е. в един момент си беше като консистенция и цвят точно такова.

Ако имаш подобен проблем, по-късно мога да ти покажа точно къде да масажираш, но ще ми трябва време за снимка + упражнения как да я добавя тук.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 385
mimi flax, масаж на глезена...това звучи интересно smile3539
Аз по-скоро проучвам темата, отколкото да имам конкретен проблем и то най-вече "алтернативните' начини за лечение. В една друга тема се обсъждаше лечение с мед - тук, ти нещо подобно ли имаш предвид?

# 8
  • Мнения: 496
Lile_Pile,
Виж снимката тук. В супена лъжица растително масло (обикновено зехтин или бадемово) слагам 2-3 капки масло от евкалипт. Правя масаж  на ограденото с кръг място, обувам чорапки, повтарям процедурата след няколко часа.

При мен проблемен е левия, но обработвам и двата. Болката и течението минават за около 2 дни.

Благодаря за посочената тема, не бях попадала на нея.

# 9
  • Мнения: 2
"виси" ми една раничка...ПРЕДИ ГОДИНИ ИМАХ ГОЛЯМО РАЗЯЗВЕНО ЕРОЗИО НА ШИЙКАТА НА МАТКАТА И МИ ПРЕДСТОЕШЕ ОБГАРЯНЕ.10 ДНИ СИ СЛАГАХ ВЕЧЕР ПЧЕЛЕН МЕД -ЗАХАРОСАН.РАНИЧКАТА ИЗЧЕЗНА И ВЕЧЕ 25 ГОДИНИ НЕ СЕ Е ПОЯВЯВАЛА.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 100
Здравейте!Моля за помощ.
Вече няколко години се боря с гадните гъби и вече нищо не помага.След поредния скъп курс с лекарства, до няколко седмици нещата са на изходно положение.Станала съм маниак на тази тема, спрях да нося прашки, мия се със специален сапун, не сядам по никакви седала на тоалетни...... И просто вече незнам какво да правя.
Няма ли лечение на тези гадове!!!
Сега съм решила да пробвам с масло от чаено дърво и ентеросан глобули и таблетки.
Някой от вас имал ли е такъв проблем, как се оправихте.....?

# 11
  • Мнения: 96
Здравейте!Моля за помощ.
Вече няколко години се боря с гадните гъби и вече нищо не помага.След поредния скъп курс с лекарства, до няколко седмици нещата са на изходно положение.Станала съм маниак на тази тема, спрях да нося прашки, мия се със специален сапун, не сядам по никакви седала на тоалетни...... И просто вече незнам какво да правя.
Няма ли лечение на тези гадове!!!
Сега съм решила да пробвам с масло от чаено дърво и ентеросан глобули и таблетки.
Някой от вас имал ли е такъв проблем, как се оправихте.....?

Идвай при нас  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=409618.0

Общи условия

Активация на акаунт