Зимна диета

  • 3 011
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
З И М Н О     С Е Д М И Ч Н О     М Е Н Ю


   НЕДЕЛЯ
   ------
   1. Закуска - Грейпфрут и портокал.
   2. Обяд    - Агнешко печено. Брюкселско зеле. Ананас.
   3. Вечеря  - Картофена супа.

   ПОНЕДЕЛНИК
   ----------
   1. Закуска - Кисело мляко с ябълка и пшенични зародиши.
   2. Обяд    - Печени набелени картофи с масло. Домати.
   3. Вечеря  - Студено агнешко печено. Портокали.

   ВТОРНИК
   -------
   1. Закуска - Кисело мляко с ябълка.
   2. Обяд    - Зеленчукова супа. Салата от моркови.
   3. Вечеря  - Пресни плодове.

   СРЯДА
   -----
   1. Закуска - Кисело мляко със сушени кайсии и пшенични зародиши.
   2. Обяд    - Пушено сирене. Ябълки (консервирани).
   3. Вечеря  - Варен ориз.Банан.

   ЧЕТВЪРТЪК
   ---------
   1. Закуска - Кисело мляко с ябълка и стафиди.
   2. Обяд    - Зеленчукова салата. Портокали.
   3. Вечеря  - Зеленчуци на фурна. Грозде.

   ПЕТЪК
   -----
   1. Закуска - Кисело мляко с пшенични зародиши и сушени фурми.
   2. Обяд    - Салата от банан и фурми. Пълнозърнест хляб с масло.
   3. Вечеря  - Зеленчукова салата.

   СЪБОТА
   ------
   1. Закуска - Кисело мляко с портокал.
   2. Обяд    - Салата от целина, ябълки и стафиди.
   3. Вечеря  - Салата от зелен боб и марули.

--------------------------------------------------------------------------------
З А Б Е Л Е Ж К А

   На обяд или на вечеря са включени няколко порции, но се избира само една от
тях. При приготвянето на зеленчуковите салати не трябва да слагате олио или как-
вато и да е мазнина, а само лимонов сок. А при приготвянето на плодовите салати
може да прибавите сметана,но в никакъв случай мазнина. От течностите е разреше-
но да пиете само кафе или чай без захар и вода до 1 литър на ден.

# 1
  • Мнения: 219
Мисля от неделя да пробвам тази диета има ли и други желаещи да започнат с мен?

# 2
  • Мнения: 673
Защо пък се казва диета заглавието на темата не мога да разбера  Rolling Eyes Според мен по-правилно е това което си пише в самата тема: МЕНЮ. За да е диета, трябва да се спазват количества някакви.
Също така какво правят оризите, бананите и картофите за вечеря? Освен ако човек не е нощна смяна и работи физически труд, тази енергия във вид на въглехидрати отива директно в подкожна мазнинка.
И защо течностите са ограничени до 1 л.  Rolling Eyes За мен това нещо е безумно. Или: "А при приготвянето на плодовите салати
може да прибавите сметана,но в никакъв случай мазнина." Сметаната е тъпкана със захар. А не знам някой да си прави плодова салата със свинска мас или олио. 

# 3
  • Мнения: 219
Съжалявам,че пуснах темата буболечка,дано я изтрият.Просто съм много тъпа да пиша това заглавие,няма какво толкова да се чудиш. На въпроса ти какво правят оризите,бананите и картофите за вечеря ти отговарям я прочети внимателно менюто само в сряда има да избираш да ядеш за вечеря или ориз или банан,долу в забележката пише:На обяд или на вечеря са включени няколко порции, но се избира само една от тях. Така,че купичка ориз в сряда или един банан зависи кое ще изберем не чак толкова много. А в неделя е картофена супа едва ли има повече от половин картоф  в една купичка картофена супа. И без да съм нощна смяна няма да ми стигне един банан например за вечеря. Наистина пише,че в плодовата салата ,, МОЖЕ ,, да се прибави сметана,но това не е задължително и ако си сложи някой едва ли ще си сложи един тон. Естествена аз няма да ползвам сметаната. Пише 1 литър вода на ден освен кафето и чая , но ако не пиеш кафе и чай естествено водата ще е повече и това разбира се не е ограничение всеки може да пие и по 3 литра вода проблем няма. Ако всичко това ти се струва безумно аз не те карам да спазваш менюто

Общи условия

Активация на акаунт