Пържоли със сметана-как

  • 3 588
  • 4
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 685
 Момичета имам спешна нужда от помощ,имам пържоли и съм ги мариновала искам да ги приготвя в тавичка за довечера,но сега реших да ги направя със сметана,че са ккотлети и да не станат сухи,Пържолите са едно кило(голяма тава) а имам само малка кофичка заквасена сметана,дайте идея с кое ще е по-хубаво да я разбъркам-прясно мляко,кисело мляко,бира или червено вино  newsm78 Това са ми варянтите и се чудя и мая  Embarassed Ще им сложа и топено пушено сирене,ама се чудя тази сметана отначало ли да я сложа или първо да поизпека пържолите,обикновенно ги завивам с фолио......офффф четох в библиотеката ама пак не ми се избистри мозъка ,та моля помагайте  Praynig

# 1
  • Мнения: 5 001
Бухвай  всичко,което си писала(пържолите,топеното сирене,мазнинка малко....Ако имаш гъбки,слагай и тях и т.н.) заквасената сметанка я поразреди с малко водичка да стане течна,заливай и печи смело. Печи в йенска с капак или тавичка с фолио... Hug
Пък бирата и виното после за трапезата  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 803
Бухвай  всичко,което си писала(пържолите,топеното сирене,мазнинка малко....Ако имаш гъбки,слагай и тях и т.н.) заквасената сметанка я поразреди с малко водичка да стане течна,заливай и печи смело. Печи в йенска с капак или тавичка с фолио... Hug
Пък бирата и виното после за трапезата  Grinning

Само да допълня да печеш на по-слаба фурна, на мене понякога ми се е пресичала сметаната.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 685
Благодаря ви момичета   bouquet
Доро,ами късно прочетох,пекох на 200 градуса,станаха божествени,въпреки че наистина леко ми се пресече сметаната Sad
Важното е че всички си облизаха пръстите Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 803
Браво!  bouquet Което ме подсети как да си приготвя пържолите утре- ами със сметана разбира се! Hug

Общи условия

Активация на акаунт