dali deteto mi shte nasledi kasogledstvo

  • 739
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
здравеите чудя се дали детето ми ще наследи късогледството, което аз имам 10 и 12 диоптъра. много ме е страх, защото знам какво е да имаш такъв проблем

# 1
  • Варна
  • Мнения: 169
Консултирай се с специалист.Той би ти дай най- правилен отговор .Направете изследвания на детето  .

# 2
  • Мнения: 52
здравеите чудя се дали детето ми ще наследи късогледството, което аз имам 10 и 12 диоптъра. много ме е страх, защото знам какво е да имаш такъв проблем
чула съм,че късогледство се наследява,въпреки това аз съм късогледа,а друг с очила във фамилията няма.мен също ме вълнува този въпрос. newsm12

# 3
  • Мнения: 923
За съжаление моят син наследи късогледството и астигматизма на баща си, но понеже очаквахме хванхме проблема навреме и сега детето е с очила.
Не е задължително да се наследи но можеш да правиш профилактични прегледи на детето по отрано Hug

# 4
  • Мнения: 1 014
И аз знам, че има предразположеност, но дали ще се развие заболяването не е сигурно. Баща ми е с късогледство от малък, аз също го развих още в детска  възраст, но брат ми - не! Нали знаеш има един куп правила - да не се чете легнал, на 45 мин. четене - 15 минути гледане в далечината, за да се отпуснат очите. Всички знаем правилата, но е трудно да се спазват. Моята дъщеря също разви късогледство, за съжаление. Май не успях да те успокоя.

# 5
  • Мнения: 636
Най-правилният отговор, ще ти даде специалист.
Аз съм с късогледство 6 диоптъра и също се притеснявах за малката.
От седмица започна едно странно мигане, като тикове с очите и да
не вижда какво пише госпожата на дъската, понеже е в 1 клас.
Казва че премижава с очите за да види, и после я боли главичка.

Водих я вече на 2 лекари - категорични са: очила - 1 диоптър,
неизбежно е  Cry  Тя е травмирана, плаче, че ще е грозна, че
ще и се присмиват....опитвам се да я успокоя, но няма как !!!!

Общи условия

Активация на акаунт