Не знам какъв е проблема?

  • 945
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 541
Здравейте, мами! про4етох някои от статиите и дуги теми, но все още не мога да схвана какъв ни е проблема??? Ситуацията е следната: От известно време малкия много пла4е и се дърпа докато яде - не всеки път, но по4ти на всяко хранене  - не е ста4ка, защото много дълго продължава ве4е - може би около преди месец зашпо4на вси4ко. Мислех да не са колики по време на ядене, но и това ве4е отпадна. През топлите дни го отдавах на времето и жегата, но и когато е хладно пак е така. Споерд мен, кърмната ми е достатъ4но, защото след като се изцедя след това има още, а нали и бебо си изсмуква по - добре от помпата. Резултата оба4е е 4е за 10 дни сме наддали 120гр. и въобще имаме проблем с нанддаването. В4ера оба4е ве4е ме вкара в шах newsm78 - яде малко от мен, след което по4наха едни писъци, все едно го колят. Беше абсолютно невъзможно да го накарам да се доближи до гърдата. Размразих от запасите от фризера, като периоди4но пробвах да го накарам да яде от мен, докато се размрази - резултат никакъв. Опитах и да се изцедя - само 30 гр. успях - дадох му ги. След още 10 мин успях да го накарам да посу4е малко от мен - май си яде нормално newsm78 , поне така ми се стори , и после му дадох и размразената кърма. Това става в 9 ве4ерта. После в 5 сутринта яде спокойно - не знам колко. В 9 оба4е ситуациарта се повтаря - яде малко - 3,4 мин. да е било , после рев и пак му дадох размразена кърма. После се изцедих 50 гр. от мен.??? Какво става ??? Да не би да се нервира 4е не му пуска много както в на4алото?Да не би да ми намалява кърмата??? Помощ...  Shocked

# 1
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Поне един месец бяхме така - на вечерното хранене пищеше и се дърпаше, все едно го тровя!  Rolling Eyes Опитвах с шише, с какво ли не - почти никакъв ефект. Отмина. И до ден днешен не знам какво беше това!  Crazy

# 2
  • Мнения: 1 541
Той от шише яде изцедена кърма. Sad А ти какво прави този един месец??? Rolling Eyes То ако е било само ве4ерното , пак добре , ама при нас не е само ве4ер..

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Той от шише яде изцедена кърма. Sad А ти какво прави този един месец??? Rolling Eyes То ако е било само ве4ерното , пак добре , ама при нас не е само ве4ер..

Ами борба, какво да правя!  Rolling Eyes Колкото хапне от гърдата пищейки, после малко почивка, пак, после от шишето малко и така... Дълга и изтощителна процедура беше!

# 4
  • Мнения: 1 541
А дохранвала ли си през това време или имаше достатъ4но кърма?

# 5
  • София
  • Мнения: 748
това все едно аз съм го писала.при нас ве4е нещата се успокоиха.продължи 2 месеца,но аз не давах нищо,нито размразена кърма,нито формула.не давай шише,ще съжаляваш.минава им,спокойно.и аз нямам обяснение каква е при4ината.може да не им се яде в жегите.не го насилвай.ще видиш 4е ако не яде сега,на другото ядене ще навакса.ами помисли:ти всеки път ли ядеш с еднакво желание?аз имам слу4аи,когато ми яде само 4-5 минути от едната гърда,а друг път ми пресушава и двете.храним се на 3-3.5 4аса,с нощна по4ивка от 7 4аса.наддава нормално,въпреки ста4ките.успех!

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Кърма си имах достатъчно, жеги нямаше тогава, а циркът се повтаряше всяка вечер без изключение. После изведнъж се успокои. Не е болка за умиране, повярвай!  Wink

# 7
  • Мнения: 3 161
Споерд мен, кърмната ми е достатъ4но, защото след като се изцедя след това има още, а нали и бебо си изсмуква по - добре от помпата.
А защо се цедиш? Може да си предизвикаш свръхлактация така. Остави детето само да регулира нужното количество, освен ако не ти трябват запаси за някакъв случай. Не казвам, че при вас е това, но понякога бебетата се изнервят не като няма мляко (някои поне сучат упорито - има - няма - докато дойде), а като има много и струята е силна и ги дави. Виж дали не е това (като се дръпне, тече ли струйка от гърдата? Сигурен признак).

# 8
  • Мнения: 3 550
Здравей, това все е дно аз съм го писала. В момента е така, само дето не се цедя и не му давам с шише. Хапне малко и после дърпане и пищене, решавам, че се е нахранил и го пускам да си играе. Обаче, много плачеше тия дни, а и не акаше по няколко дни, та реших, че не си дояжда и почнах да изследвам причините. Веднъж,  като почна да пищи и го вдигнах да го успокоя и след малко той се уригна. Пробвах отново с гърдата и си яде нормално. Явно му се е събирал въздух в тумбака. Сега го уригам по няколко пъти на ядене. Виж дали не е това. Моето жабче е и много любопитен и почне ли да се озърта, спира са яденето, дърпа се и пак пищи. Взех да го кърмя легнал, аз лягям откъм стаята, за да не вижда разни шарени неща и да не се зазяпва. Като се нервира, пея ми или пускам сушоара (ей, вълшебен уред, кой го е измислил?), монотонния шум го успокоява и той почва да суче. Иначе, нощните кърмения минават гладко. Най-тежко е сутрин когато прави инспекция на стаята дали не се е променило нещо. Така е при нас. Малко дълго стана, дано съм била полезна. Пиши имаш ли успех.

# 9
  • Мнения: 1 541
Сега в 3 4аса яде по4ти нормално - в смисъл поне 10 минути сука и накрая сам пусна зърното - по4ти не е плакал. Уригването го прилагам поне по два пъти на ядене - хем и да по4ине малко. Напоследък само като го видя 4е ще запла4е и го вдигам и отвли4ам вниманието защото по4не ли веднъж да реве и става страшно. А когато не иска , ако ще и на 4елна стойка да застана - няма резулат.  Crossing Arms Поне ме окуражихте 4е не сме само ние така. Явно ще го следя дали наддава нормално и ще се мъ4им така докато мине.

# 10
  • Мнения: 790
Имахме такъв период около 4 месец, ако не греша. Премина за около месец и нещо. Много помагаше кърменето в легнало положение. Опитай!

# 11
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 733
Той от шише яде изцедена кърма. Sad А ти какво прави този един месец??? Rolling Eyes То ако е било само ве4ерното , пак добре , ама при нас не е само ве4ер..

Да не го отбиеш с това шише Naughty Щом от шишето суче, а от гърдата се дърпа .... на такова ми прилича, знам ли  Thinking Преди хранила ли си го често така - да се цедиш и да даваш от шише?

# 12
  • Мнения: 1 541
Не, никога не съм му давала с шише, но сега просто избора беше или да му дам изцедена кърма или да остане гладен. Ще се мъ4им, но ме притеснява дали наддава добре. Правя си сметка 4е сме така от около месец, което зна4и 4е може би му се види края.

# 13
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 733
Значи не се отбива и това е добре! Но бъди внимателна с шишето че са големи хитреци тези мъници  Wink

Правя си сметка 4е сме така от около месец, което зна4и 4е може би му се види края.

И не се предавай така лесно без бой Laughing Като гледам какво пишат момичетата явно има такива периоди и понякога продължават по-дълго  Sad
И моят син от доста време насам се държи странно като го кърмя, особено сутрин - кърмя го легнала, а той маха с ръце и рита с крака като луд, но главата е обърната на страни и не пуска цицата, а пък колко се нахранва с тази акробатика не ми е ясно, но изглежда върви добре с килограмите.

Дано скоро свърши този период, че да не се мъчите и двамата с детенце, а и ти да се успокоиш!

# 14
  • Мнения: 35 891
и моята пакостица, макар и малка, я кърмя предимно легнала - иначе се бори с мен, рита и блъска!
когато лежи и яде, рита в празното пространство и не се гърчи => не изпуска зърното

Общи условия

Активация на акаунт