znaete li po ko vreme triabva da se pie folievata kiselina

  • 3 660
  • 42
  •   1
Отговори
predpisaha mi po edno draje  na den no ne mi kazaha dali sutrin ili ve4er?
i poneje mi predpisaha 2 pyti sedmi4no da mi biat pregnil znae li niakoi kyde moje da mi se postaviat injekciite i da li 6te mi se poemat ot zdravnata kasa ili 6te triabva da pla6tam?jiveia v sofia
blagodaria vi redvaritelno

# 1
  • Мнения: 158
За инжекциите не знам, но за фолиевата мога да кажа че няма значение кога я пиеш. Взима се след хранене. Избираш си сутрин или вечер и пиеш. Това е  Laughing

# 2
  • Мнения: 244
As wsimah folievata kiselina rano sutrin, sled kato staneh . I taka ziala bremennost.
Sa injekziite sa sulajenie ne moga da ti pomogna .

# 3
  • Мнения: 4 965
Здравей, Нора,
Фолиевата киселина можеш да я пиеш по всяко време на деня - няма значение кога, но е добре наистина да си хапнала 1/2 час преди това, за да не ти дразни стомаха и да не повръщаш. По принцип, се пие до края на третия или четвъртия месец на бременността.
Доколкото знам от личен опит - прегнилът трябва да си го купиш сама (не се покрива от касата) и да ти го слага личната лекарка (поставянето струва 2 лв.), но те съветвам да не ходиш там, заради летните вируси и шарката, които "пълзят" в момента. По-добре се разбери с акушерката на твоя док. - моята сама ми предложи да ми слага инжекциите, защото ми беше по-удобно да ходя при нея, вместо в поликлиниката - не поиска да й давам пари, а само да си купя спринцовки и игли (струват стотинки и тези, които останаха, ги дадох да ги ползват ва кабинета).

# 4
  • Мнения: 244
Цитат на: azaf
Здравей, Нора,
 По принцип, се пие до края на третия или четвъртия месец на бременността.


As neznam da se pie do kraja na tretiat ili chetwurtiat mesetz. As pieh ziala bremenost. Dori mesetz sled rajdaneto sushto.I wsichko tova po lekarsko predpisanie.
No moje bi sum izkluchenie..znam li Simple Smile)

# 5
Folievata kiselina tuk se pie ot parviat do tretiat mesec,izri4no go pi6e na opakovkata,tia e neobhodima za spina bifida na bebeto!

# 6
  • София
  • Мнения: 6 549
Аз я пих по 1 хапче от 0.4 мг 1.5 месеца преди да забременея, после пак по едно до 6-7 г.с. Като отидох за регистриране на бременността  в 7 г.с. ми я предписаха  3 пъти дневно по 1 т. (чакам 2 бебета) Laughing и така до 12-13 г.с. и после започнах с Матерна-та в която също има  фолиева киселина не зная колоко точно - 1 мг ( погледнах на опаковката  Laughing)

# 7
  • Мнения: 4 965
"Folievata kiselina tuk se pie ot parviat do tretiat mesec,izri4no go pi6e na opakovkata,tia e neobhodima za spina bifida na bebeto!"

Тук, в Бг. също го изписват 3 месеца преди и до края на 3-тия или средата на 4-тия месец от бременността. След това повечето изписват "Матерна" или комбинирани витамини, в които също има фолиева киселина, но вече в по-малко количество. Предполагам, че в различните страни е различно.

# 8
  • Мнения: 4 965
Горното уточнение беше за spaetschen, но забравих да уточня.  Grinning

# 9
Цитат на: bibi
Аз я пих по 1 хапче от 0.4 мг 1.5 месеца преди да забременея, после пак по едно до 6-7 г.с. Като отидох за регистриране на бременността  в 7 г.с. ми я предписаха  3 пъти дневно по 1 т. (чакам 2 бебета) Laughing и така до 12-13 г.с. и после започнах с Матерна-та в която също има  фолиева киселина не зная колоко точно - 1 мг ( погледнах на опаковката  Laughing)


Da to4no taka,tova e o6e po-pravilno da se zapo4ne predi da se zabremenee i da se prodalji do 3mesec!V BG znam,4e se vzima Materna i v neia se sadarja malko koli4estvo,no tuk ne prepora4vat,osven ako niama6 niakakvi otklonenia v izsledvaniata!

# 10
  • Мнения: 951
Ами-ами!В Матерната се съдържа 1мг фолиева киселина,която напълно покрива дневната норма!Аз взимах ФК до края на 3-я месец,сега пия Матерна по половин хапче на ден,други витамини не взимам,осван натурални Grinning

# 11
  • Мнения: 1 391
първите 3 месеца от бременността!  Grinning

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
абе защо пиете всичко това? освен ако всички пиещи химия нямате абсолютната, изрична препоръка от лекаря ви.

аз не пих абсолютно нищо 9 мес., просто защото моя гинеколог беше против да се взима нещо си, само и само защото всички правят така когато са бременни.

ако има защо -да? ама ако няма защо, -просто ей така за спорта, защото е много модерно и рекламирано, извинявайте ама е глупаво.

а да съм нямала възможност - не, не е това, просто си слушах генеколога и толкова.

# 13
И аз това искам да знам - във втория месец съм и за сега се "ослушвам" и не пия нищо, въпреки че доктора ми предписа Матерна, но както се казва " заради спорта"! По принцип избягвам всякакви лекарства, дори и витамини щом са синтетични. Наблягам на плодовете, но в момента от гаденето не ми се яде нищо, а мисля че синтетичните витамини няма да ми помогнат много. Само ме е страх - много ли е опасно да не се пие въобще фолиева киселина и витамини?! Аз и до забременяването нищо не пиех, ама ме е страх........!

# 14
Аз пих фолиева киселина 2 месеца преди да забременея и до момента в който бремеността се установи. След това лекарката ми изписа витамини, които също съдържат фол. киселина и за това спрях да пия фол. к-на и сега съм само на витамините. Фолиева киселина е хубаво да се приема не само в първите 3 месеца от бремеността, но и преди това, защото намалява риска от вродени дефекти в плода. Всяка жена сама си решава дали да пие или не.

Общи условия

Активация на акаунт