продължителното пиене на хормонални препарати

  • 499
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Вече от един месец пия Утрогестан-изписаха ми го след като имах кафеникаво зацапване.В началото опитахме с инжекции Но шпа и Магнерот,но нямаше никакъв ефект и на третия ден след започването на Утрогестан-а течението ми изчезна напълно.В началото пиех по 4 хапчета дневно,постепенно намалихме бройката и сега съм на 1,а лекарката ми каза вече да го спирам.Аз обаче се притеснявам да го спра точно сега,защото знам,че само той ме оправи предния път,а точно до края на този месец ми предстоят важни неща и много ме е страх да не получа отново течение и да ми се наложи пак да лежа.Ако продължа да пия по едно хапче дневно още две седмици това може ли по някакъв начин да навреди на бебето или на мен?И изобщо има ли големи рискове,когато се ползват хормонални препарати?

# 1
  • Мнения: 4 496
Мисля, че е най- добре да споделиш притесненията си с лекар, а не тук във форума.
Здравето на бебето ти и твоето не трябва да зависи от няколко отговора тук.

# 2
  • Мнения: 249
Ами докторката ти е казала да ги спреш. Като се притесняваш, говори с нея. Тя най добре ще прецени дали да продължиш Peace

# 3
  • Мнения: 3 621
Утрогестана, пази плода до образуването на плацентата, т.е. след 16 г.с. пиенето му е безсмислено.
След като лекарката ти е казала да го спреш едва ли някои тук във форума ще може да ти даде по-компетентно мнение

# 4
  • Мнения: 344
Най - добре може да ти отговори специалист.Знам че се пие до 16-та седмица.След като се образува плацента няма вече нужда от него.Попитай си АГ -то.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 337
Не прави грешката да си самоназначаваш лекарства- аз лично точно така направих, заради предишен спонтанен аборт , реших че сега болката в ставата може да застраши бебето ми и си назначих Дуфастон ...макар че страх лозе пази...ако имаш доверие на лекаря си му се довери , ако не -потърси второ мнение  Peace

# 6
  • BG
  • Мнения: 1 900
Каквото ти е казала лекарката направи.

Общи условия

Активация на акаунт