Как да почистя смесени цветове при пране

  • 3 866
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 263
Онзи ден пуснах ски екипите на синовете ми да се перат. Цветовете се смесиха Twisted Evil. Единия екип е оранжево-червен и при него цвета седи по-скоро като замърсен, но може да се носи все пак.
Докато при другия е трагично - оригиналния свят беше фосфоресциращо зелено, много свежо. Сега е като покрит с ръжда.
Екипите могат да се перат на 30 градуса / на толкова и съм ги прала/, не могат да се чистят химически и за жалост не търпят и боядисване Sad.
Материята е типична за ски-екип като промазан плат на Килтек са.
Та молбата ми е ако някой знае за някакъв вълшебен препарат да препоръчва, защото якето на малкия е носено 10-тина пъти Sad Confused, тоест е практически ново, но в този вид просто не може да бъде носено Cry

# 1
  • Мнения: 1 305
Странно е, че въобще са се боядисали.
Обикновено се боядисват памучните материи, защото най-лесно хващат.
На мен ми се е случвало да боядисвам дрехи и в повечето случаи след N на брой изпирания те сами си възвръщат почти оригиналния цвят.
Мисля, че можеш спокойно да си ги пуснеш и на 40гр., аз моите от край време ги пера на толкова, всъщност нищо не пера на по-малко от 40гр. и нищо им няма.
Препирала съм веднага, докато са още мокри боядисани неща и са се оправяли.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 041
Пробвай да го изпереш само него, като сложиш и цветоулавяща кърпичка. С прах и всичко каквото си слагаш, нормално пране , но и с кърпичка. Аз съм успявала да поправя зацапана дреха понякога, но не винаги.  Confused

# 3
  • Мнения: 1 632
Има специален препарат за целта, на Dr.Beckman!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 455
Аз съм успявала също, но не винаги, като изпера веднага само дрехата, която е боядисана с цветоулавяща кърпичка. Дано да стане.

# 5
  • Мнения: 7 263
А къде мога да намеря цветоулавящи кърпички, дори ако има снимка ще съм много задължена Blush

Dame и аз съм изумена първо защото материята изобщо не предполага да пуска цвета и второ защото ги пера на минимална температура.
aunt Ogg аз го изпрах почти веднага с Вениш, но ефекта беше нулев.
ивка-щастливка този препарат има ли го в Билла или ХИТ?

# 6
  • Мнения: 1 305
Цветоулавящи кърпички мисля, че съм виждала в Била.
Даже щях да пускам тема, да питам дали са ефективни.  Simple Smile
Но понеже така или иначе много строго разделям прането се отказах.
И си имам едно строго правило - червените и оранжевите дрехи се перат задължително отделно.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 041
В Хит има кърпички на др. Бекман. В Кауфланд на Грей, но не винаги. На щандовете с перилни препарати, до нещата за петна, едни кутийки.
Може и да не стане, на мен понякога не ми се получава, предполагам зависи от материята.  Sad

# 8
  • Мнения: 7 263
Dame вече и аз имам такова правило  Twisted Evil
aunt Ogg благодаря ти!

# 9
  • София
  • Мнения: 4 041
Ето едните: http://www.globol-bg.com/index.php?lang=3&table=DrBeckmann&a … ;page=3&id=41

А другите са в една червена опаковка.

Моля!  Sunglasses

# 10
  • Мнения: 7 263
aunt Ogg  Peace страхотна си!

# 11
  • Мнения: 473
Ползвала съм цветоулавящи кърпички Грей в червената опаковка и съм много доволна. Оцветено пране се е оправяло след като го изпера само него 2 или 3 пъти.

# 12
  • Мнения: 7 263
Купих кърпични и изпрах с тях и с Вениш на прах. Зесега не е особено видим ефекта Sad
Намерих един препарат на Dr.Beckman, но той е с накрайник да се мажат определени петна и после да се пере. Има ли и друг във вид на прах или гел, с който може да се перат дрехите в пералнята?

# 13
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
На мен ми се случи да си боядисам няколко дрехи, грозна картинка.
Докато са още мокри ги накиснах в Аче, малко гореща вода в един леген и половин литър Аче - на 3-тата минута всички дрехи възвърнаха цветовете си. След това ги изпрах за всеки случай и с 2 цветоулавящи кърпички.
Може да пробваш за всеки случай с Аче, но се съмнявам да има някакъв ефект, защото дрехите сигурно вече са изсъхнали и цвета се е запечатал (дано да не съм права де).
Другия вариант е да се надяваш че с няколко пранета боядисаното само ще падне

# 14
  • Мнения: 1 632
Купих кърпични и изпрах с тях и с Вениш на прах. Зесега не е особено видим ефекта Sad
Намерих един препарат на Dr.Beckman, но той е с накрайник да се мажат определени петна и после да се пере. Има ли и друг във вид на прах или гел, с който може да се перат дрехите в пералнята?
Това е препарата http://www.globol-bg.com/index.php?lang=3&table=DrBeckmann&a … ;page=3&id=11
Купувала съм от Пикадили!

Общи условия

Активация на акаунт