закуска за ученици

  • 2 230
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 315
Държа синът ми да закусва сутрин/той е втори клас/, но вече ми се изчерпаха идеите-сандвич с кашкавал, сандвич с шунка, нескуик,..
а и сутрин все не стига времето за по-трудоемка закуска.
какво закусват вашите деца?
как разнообразявате менюто?
помагайте-дайте идеи Praynig
прегледах за подобна тема , но не открих.има в готварския форум, но е предимно баници, бухти и т.н., а аз искам да е бързо и полезно Wink

# 1
  • Мнения: 1 210
Децата ми закусват само плодове и фрешове от години (говоря за ранна сутрин, когато са първа смяна на училище). Пълнозърнестия сандвич е в раницата за по-късно (или не толкова пълнозърнест  Wink).
Уикенда са на палачинки- не е много полезно, ама то и нескуика никак не е  Laughing

# 2
  • Мнения: 8 999
Вчерашни палачинки, сухи пасти, кроасани, мляко с какао и биксквити /има милиарди видове - цяла година може и да не повториш/, козунаци /купуват се предния ден от баничарницата/, варени яйца, мюсли /с прясно или кисело мляко/, просто овесени ядки /с някакво мляко или сок/, плодове, бананов шейк, сандвичите може да не са само с шунка или кашкавал - на пазара има много неща за мазане като пастети, топени сирена, лютеница, рибни пастети. Зеленчукови измишльотини като чушка със сирене. Хот-дог, кус-кус.

# 3
  • Мнения: 315
Децата ми закусват само плодове и фрешове от години (говоря за ранна сутрин, когато са първа смяна на училище). Пълнозърнестия сандвич е в раницата за по-късно (или не толкова пълнозърнест  Wink).
Уикенда са на палачинки- не е много полезно, ама то и нескуика никак не е  Laughing

браво!вие сте добре-моят от четиригодишен не ще да пипне никакъв плод под никаква форма.
Вчерашни палачинки, сухи пасти, кроасани, мляко с какао и биксквити /има милиарди видове - цяла година може и да не повториш/, козунаци /купуват се предния ден от баничарницата/, варени яйца, мюсли /с прясно или кисело мляко/, просто овесени ядки /с някакво мляко или сок/, плодове, бананов шейк, сандвичите може да не са само с шунка или кашкавал - на пазара има много неща за мазане като пастети, топени сирена, лютеница, рибни пастети. Зеленчукови измишльотини като чушка със сирене. Хот-дог, кус-кус.
благодаря ти.а вашите деца закусват ли сериозно сутрин, или се пазарите като нас.
на него му се спи и с триста мъки го карам да яде, а не ми се иска да излиза гладен Thinking

# 4
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми хапва по някой залък, но синът ми пие /не всеки ден/ само мляко с какао. Естествено, че като си ги събудил посред нощ /ставаме около 6.45 часа/, то основната им мисъл е как да си подремнат или да се излегнат някъде, а не да набиват полезни храни. Добре, че им дават безплана закуска след първия час. Не че е върха, но ако са гладни, ядат. Отделно съм им заредила по няколко кутии със сандвичи, краставица, плод, сокче. Давам им и пари, за да си купят нещо от лавката, ако съвсем примрат от глад. В началото на годината бяха превъзбудени и си пазаруваха разни дивотии като гумени бонбони, помбери, снаксове и зрънчовци, близалки, ама явно вече им се  наситиха и си взимат я сандвич, я баничка, я хот-дог. Категорично отказват да ходят на стол, но и аз, като чета седмичното меню, не ми потичат лигите. Пробваха няколко пъти, но докладваха, че са им сервирали "супа с нищо", "мазно с картофи", "кокал с боб" и подобни "вкусотии", които окончателно ги отвратиха от храната на масите.

Общи условия

Активация на акаунт