какво се слага на цицина

  • 17 805
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 506
Ники се сдоби с огромна цицина отзад на главата и аз освен за лед и олио, за друго не се сещам. Ама той не дава да го докосна с леда, пищи, че го боляло още повече. С олио го намазах, но ефект май нямаше никакъв.

И още едно питане, ей тъй за сигурност - цицината сама по себе си нищо не значи, ако няма други разни признаци, нали?

# 1
  • Мнения: 1 353
Сещам се за Арника,или стотинка на цицината Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 419
Когато децата ми бяха малки бяха доста палави и почти ежедневно се удряха, една от лелките в яслите ми каза да мокря с много студена вода амбалажна хартия /онази кафявата, може от опаковъчни торбички/ и се залепва на удареното място, обикновено сама си пада като поизсъхне хартията. Може пак да се намокри и сложи. Така правили в яслите като се удари дете, докато дойде време да го вземат родителите нямало и помен от цицината.  Wink
Смея да твърдя от дългогодишен опит – действа!

# 3
  • Мнения: 3 506
Арниката не е подходяща за него за съжаление, така че на хомеопатията май не може да разчитаме в такива случаи  Sad

Ще пробвам с хартията, нищо не пречи, макар че цицината е в косата и едва ли ще прилепне хартията качествено и за дълго.

# 4
  • зад кестените
  • Мнения: 792
аз  съм махала  синявици  с лед, ама  трябва  да  се  сложи  още  с  появяването  тогава  е и  най ефикасно .срещу  посиняване  и  цицини  работа  ми  е   върщила  и   сма4кана  мерудия  .За  олито  не  знаех  .

# 5
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Цицината сама по себе си без други признаци не е опасна, следи за сънливост, повръщане, размер на зениците. А от алопатичните средства се сещам за хепароид-маз-обезболява и подпомага за разнасянето на подутината, но не знам за деца дали става.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Някъде тук прочетох за кафява захар Rolling Eyes
Ето тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351150.15

# 7
  • Мнения: 3 506
Мерси, момичета   bouquet  Днес положението е доста по-добре, ама вчера си изкарах акъла - не съм си представяла, че толкова бързо става цицина - буквално за секунди стана колкото орех примерно. Мазах с олио и няколко пъти лед, като се поуспокои и взе да ми разрешава да го пипам.

Общи условия

Активация на акаунт