Професия "Майка"

  • 3 912
  • 67
  •   1
Отговори
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Съвсем случайно, ровейки се из нета намерих това забавано материалче...та реших да го споделя с Вас.
Извинявам се ако е вече публикувано.
Приятно четене.... Crazy

1.Професия „майка“ включва всичко от детегледач, главен готвач, мияч, през семеен счетоводител до перфектна любовница. Това всичко - в работна седмица от 24 часа х 7 дни.

2.Бъди подготвена, че не можеш да бъдеш подготвена. Няма нищо предизвестено. Никога не успяваш да овладееш нещата, защото винаги се появява нещо, което ще те изненада.

3.С второто дете не е по-лесно. Тъкмо първото дете е поотраснало малко и решаваш, че вече владееш положението с второто, се оказва, че то е съвсем различно по темперамент, развитие и има съвсем различен вкус.

4.Намираш се в постоянен омагьосан кръг - когато разрешиш един проблем – винаги се появява друг. А ако имаш повече от 1 дете – броят на кръговете нараства пропорционално.

5.Ще губиш самообладание и после ще съжаляваш за подхвърлената заплаха или реплика. Това не е толкова „опасно“, ако се извиниш, ако се налага.

6.Никога повече няма да си и помислиш да пипнеш или да целунеш чуждо дете по ръчичката или бузката.

7.Ще свикнеш с мисълта, че мъжът ти все „случайно“ буди бебето, докато му се наслаждава в леглото след връщане от работа.


8.Ще благославяш Господ, за това, че е измислил кофеина.

9.Ще опаковаш старателно и надлежно багажа на бебето и всичко, от което се нуждае за семейния уикенд, та дори и милион други неща, които изобщо няма да погледнеш, но ще забравиш най-важните неща за себе си и мъжа ти.

10.Ще се чудиш дали можеш да обичаш второ дете толкова много.

11.Ще се чувстваш заклещена у дома с детето и ще завиждаш на съпруга си за всяко удоволствие, което си позволява извън или в дома – дали гледа мач или емисия новини, прочита вестника или дори за времето, в което е сам и пътува за работа.

12.Ще завързваш неочаквани (дори за теб) контакти с непознати с коремче или с малки деца. Същевременно несъзнателно ще се стараеш да отбягваш срещи със семейни приятели без деца.

13.Ще се дразниш на гънките на чаршафа, но това няма да надделее над нежеланието ти да го изгладиш.

14.Ще ти се иска да се извиниш на приятели, които са имали деца преди вас и затова са ви отделяли по-малко време.

15.Ще благодариш възторжено за всеки подарък на детето, който не произвежда шум и няма светлини.

16.Промяна на плановете в последния момент. Седмици наред броиш часовете до срещата ти с масажистката ти/киното с приятелка, а предната вечер бебето ти вдига температура.

17.Независимо, че ти си тази, която е залепена за бебето 24 часа, първата му думичка (или съчетание от срички) ще бъде „та-та“ или „та-ти“ (или дори „ба-ба“). Ще намериш успокоение в оправданието, че те по-лесно се произнасят от „ма-ма“.

18.Ще откриваш странни остатъци от всякакви храни, мушнати, случайно попаднали, или скрити на всевъзможни места.

19.В един момент ще се примириш със стриите, защото ти придават индивидуалност.

20.Ако преди ти е отнемало часове да се изкъпеш, да си изсушиш косата, да се гримираш и да се облечеш, сега ще успяваш да свършиш всичко това за завидните 10 минути.

21.Ще се чувстваш безпомощна в дадени моменти, особено в опитите си да направиш света на детето ти щастлив и безопасен.

22.Ще молиш роднини или приятелки да погледат детето за 10 минути, за да можеш да се изкъпеш.

23.Винаги ще се чудиш защо другите майки са по-слаби.

24.Ще се опитваш да си припомниш какво е това „8-часов сън“.

25.Ще започнеш да изпитваш панически ужас от близкостоящи кихащи и кашлящи.

26.Ако мъжът ти излиза сам на разходка с детето, старателно ще се грижиш никога да се си забравя телефона.

27.Ако си излязла сама навън, ще се чувстваш като гола.

28.Ще завиждаш на всички около теб за това колко естествено хапват храни, които не са подходящи за теб, защото кърмиш или си бременна.

29.Когато приятелки те канят на вечерно излизане ще си задаваш въпроса дали не си прибързала с децата.

30.Въпреки всичко това, когато излизаш или те няма у дома ще броиш минутите, когато отново ще можеш да прегърнеш малкото зверче и ще благодариш за огромното щастие, че имаш такова прекрасно семейство.

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 13:32 от мама_на_фъстъче

# 1
  • Мнения: 67
Браво,забавлвах се искрено,а и се е вярно,всичко или почти!

# 2
  • Мнения: 4 433
27.Ако си излязла сама навън, ще се чувстваш като гола.

Много рядко излизам без него,но наистина така се чувствам Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 5 718
 Laughing и въпреки това - най-хубавата професия  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 1 045
 Joy
ами аз мога да добавя още около 100 такива Mr. Green,вие сигурно също

# 5
  • Мнения: 1 197
Ау,всичко е вярно,поне за мен де. Laughing Много точно е описано.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 139
Няма спор-горе-долу всичко съвпада с моето ежедневие,а някои от нещата предстои да ги изпитам занапред Peace

# 7
  • Мнения: 4 335
Май и при мен важи почити всичко,само не сьм сьгласна сьс 29(поне за мен не е така).Никога не сьм си мислила,че сьм избьрзала и никога не сьм сьжелявала за това.Те нека да си излизат,моята радост е синьт ми и в никое заведение не бих се чувствала,както когато сьм сьс него Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 3 157
Страхотно четиво,мама_на_фъстъче,много благодаря Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 1 185
20.Ако преди ти е отнемало часове да се изкъпеш, да си изсушиш косата, да се гримираш и да се облечеш, сега ще успяваш да свършиш всичко това за завидните 10 минути.

Хей това е много вярно за мен, вчера се опитах да си взема по-дълъг душ и пак бях готова за отрицателно време!

# 10
  • Мнения: 1 372
Забавлявах се искрено когато четях, но смея да кажа че при мен много неща не са валидни.
Таткото не буди детето като се прибере от работа и докато му се наслаждава, нямам проблеми с личното време, не се чувствам гола когато изляза без детето си и други. Има разбира се и доста валидни неща.

# 11
  • Мнения: 6 274
Честно казано, чела съм го и преди, но е много готино и пак се посмях...  hahaha

# 12
  • Мнения: 249
Доста от нещата са валидни и за мен. Забавно ми беше да ги прочета Peace

# 13
  • Мнения: 165
Мале, мале!!!

# 14
  • Мнения: 10 982
Съгласна съм само със 16, 18 и 30 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт