ПЕРАЛНЯ - СУШИЛНЯ АРИСТОН - AMT 129

  • 3 356
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
         Здравей те , абе момичета моля някой да ме светне , на колко градуса да суша дрехите , че да излзат сухи и да не са чак толкова измачкани , че вече два пъти суша , какво да ви кажа - от пералнята , направо хващам ютия и то голямо гладене започва , ужасно е .......

# 1
  • Мнения: 3 268
Голяма грешка си направила с Аристон.Много голяма.

# 2
  • Мнения: 6 293
Другата ти грешка е, че си купила комбинирана пералня със сушилня.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 343
Голяма грешка си направила с Аристон.Много голяма.

Защо бре?
От около 2 мес. ползвам сушилня Аристон и съм много доволна. Суша всичко - пуловери, вълна, връхни дрехи... изобщо от както я ползвам нищо не съм простирала - няма поражения за сега.
Виж за комбинирания уред съм сългасна - преди ползвах такъв и изобщо не съм доволна, добре, че се повреди, та да си купя самостоятелна сушилня Mr. Green. Единственият вариант /поне при мен/ да са добре изсушени и ненамачкани дрехите, беше да суша по-малко и от половин пералня. Зависи от материите все пак - има такива, които си се мачкат така или иначе. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 11 658
Имам пералня и сушилня Аристон,но са различни електроуреди.Ползвам ги вече цяла година и нямам оплаквания.Не мисля,че съм направила грешка.Преди това ползвах 12 години пералня Аристон,също бях доволна.А сушилнята определено не вади дрехите толкова намачкани,колкото бях чувала преди да се сдобия с нея.

# 5
  • Мнения: 1 632
Другата ти грешка е, че си купила комбинирана пералня със сушилня.
Точно Peace
Няма начин да не са намачкани Naughty !
Имах такъв уред, така и не намерих начин да предотвратя това отвратително намачкване ooooh!

# 6
  • Мнения: 126
   Ох , благодаря че ми отговорих те , но явно  голямото гладени ще започва от сега , ако искам да я ползвам , че то и трудно се гладят , голям ужас ме очаква .......

# 7
  • Мнения: 126
   Купих я , комбинирана , уж да спестя място , а то ..........

# 8
  • Мнения: 6 293
И аз щях да направя тази грешка, но благодарение на мненията в любимия форум я избегнах.

# 9
  • Мнения: 3 268
Имала съм Аристон.Работи точно 3 години.После за нищо не ставаше.От самия сервиз ми казаха,че толкова й бил живота. Crazy

# 10
  • София
  • Мнения: 11 658
Имала съм Аристон.Работи точно 3 години.После за нищо не ставаше.От самия сервиз ми казаха,че толкова й бил живота. Crazy
Явно въпрос на късмет...Ще видя колко ще ми издържат пералнята и сушилнята.Предната прояви първия си дефект след 12 години и то поправим,не е зле.
Майка ми има комбинирана пералня със сушилня Аристон от 6-7 години и досега не се е оплаквала.
Аз например съжалявам,че не си взех и миялна Аристон,ама много съжалявам...
За мен си остават една от предпочитаните марки от средния клас.
Виж Индезит пари да ми даваш не си купувам,по-голям боклук не съм виждала.

# 11
  • Мнения: 1 305
Имам Аристон комбинирана от повече от 6год. За сега нямам проблеми с нея. ( пу - пу  Mr. Green )
Нормално е, да не може да суши като отделна сушилня. Не знам защо изобщо сравнявате двата уреда. При комбинирания вариант капацитета на сушилнята е два пъти по-малък отколкото на пералнята. В никакъв случай не трябва да са натъпкани до максимум, иначе се мачкат нещата и излизат мокри.
Аз суша предимно чаршафи и хавлии. Понякога дънки.Освен това при спалните комплекти пускам отделно плика за завивката от долния чаршаф и калъфките за възглавниците. Иначе не могат да се изсушат добре.
А ако сложиш само 2-3 неща вътре, за най-краткото време (при мен е на време, не на градуси) те изобщо нямат нужда от гладене после.  Wink

# 12
  • Варна
  • Мнения: 7 691
Мнението ми се дублира с това на Dame.Ще допълня само,че ползвам омекотител за сушилна/една пръскалка на SANO.Имам AMD129 и по никакъв начин не мога да се съглася,че Аристон са кофти марка.Пералнята е на 4г.и е подложена на пълно натоварване особено зимата.Сушилната си бачка без праблем и суши всичко като намачкването е минимално.След като се престраших да изпера и изсуша палто от тия новите двуредните и после го минах само с ютията да се слегнат ръбовете-значи за мен не мачка изобщо.По принцип моята си има сушилна след всеки вид пране т.е. общо 3вида.Аз лично ползвам само тая за финни тъкани,защото тая за памук включва по някое време центрофугата на 1200 оборота и после нямат разгъване разните чаршафи и хавлии...

# 13
  • София
  • Мнения: 1 808
И аз имам AMD-129.
Мачка, та пушек се вдига, но какво да се прави?! Рядко използвам сушилянат точно по тази причина, а и защото в апартамента става доста спарено.
А дали е грешка, че взех комбинирана??? Категорично НЕ! Основното с което трябваше да се съобразя беше наличното пространство. А понякога наистина се налага да се включи сушилня.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Аз от  5 години имам комбинирана Аристон, точния модел не го помня  Embarassed.
При първото ми използване на сушилнята и на мен ми измачка много дрехите, но всеки път пробвах различни комбинации. Сега предимно я пускам на програма за гладене или гардероб и съм доволна. А това че е комбинирана не мисля че е грешка, грам проблеми не ми е създавала.

Общи условия

Активация на акаунт