Как е с детските градини при вас?

  • 625
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
При нас е ужас! Май отсега ще се записваме... Вече си мисля да кандидатствам за кредит и да направя детска градина

# 1
и мен ме интересува този въпрос много. Моята дъщеря е на 1,9м но другата година лятото искам да я дам на ясла за 3 месеца (тогава ще е 2.7м)и октомври като навърши 3 - на градина. Обаче н знам къде, и кога трябва да подавам молба.

# 2
  • София
  • Мнения: 625
в повечето ясли е ужас.Записването става едва ли не от раждането........Така е защото много от групите са закрити, а сградите са дадени под наем #Crazy newsm78
Така че мами подавайте!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Подадохме молба за детска градина преди една година. Тогава малката беше първа резерва!!
Мой съвет е подавайте документи от рано, било за ясля, било за детска градина!

# 4
  • Мнения: 4 406
тук в Русе като че ли не е толкова страшно, записах сина си на ясла меналия месец, тръгва от септември. поразпитах за градините- в тези от моя квартал няма проблем да се запишем 2 месеца преди постъпване. има и няколко елитни, но там средата е друга, децата там са с ланци и мобилни телефони, и не приемат всякакви дечурлига...

# 5
  • Мнения: 2 978
8-мо ОДЗ в Борово...

Предупредиха ни, че трябва да се запише още на един месец #Crazy
Както и да е..записах я когато стана на 6....

Сега чакаме номерче....

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
Вече в някои градове има домашни ясли. За София обаче нищо не съм чувала. Някой знае ли нещо повече за тях?

# 7
  • София
  • Мнения: 2 843
ами как да е
имаме две ясли и две градини в Редута
едната е филиал на другата тоест с една директорка са
това, което знам е, че в момента има във всяка по една група от 30 деца /и сина ми включае новаци/ и 22 деца са останали извън градините #2gunfire
щом едно дете от съседния вход са го записали чак в Сухата река

# 8
  • Мнения: 3 200
На мене проблема ми е прибирането от въпросната градина, разбирам, че работели до към 6-7, а аз свършавам в 8.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ноу проблемация  Mr. Green (за мен)

# 10
  • София
  • Мнения: 6 477
Вие съвсем ме отчаяхте..... ooooh! ooooh! Вчера във вестника прочетох, че имало заповед на не занм кой си от общината помещенията, които са дадени под наем в детските градини да бъдат освободени, за да може септември да се заемат от деца. В момента в София оставали около 1300 деца извън градините, а директорките си позволявали да искат "спонсорство" - вече пуснах тема по въпроса. та и това вече го забранявали......
 за 8 ОДЗ в Борово - лично говорих преди 2 дни с директорката по телефона - каза в началото на януари догодина да нося документи за прием за септември догодина...Никой не ми е казвал, че с раждането трябвало и номерче да получавам за тази градина?! newsm78

# 11
  • Мнения: 1 232
при нас общо взето няма проблем подаваш 7-8 месеца преди приема молба и всичко е ок

# 12
  • Мнения: 7 821
за 8 ОДЗ в Борово - лично говорих преди 2 дни с директорката по телефона - каза в началото на януари догодина да нося документи за прием за септември догодина...Никой не ми е казвал, че с раждането трябвало и номерче да получавам за тази градина?! newsm78

Не се иска номерче още с раждането  Wink, просто там децата си вървят заедно още от яслата. И е много трудно да запишеш дете направо в градината. Казвам това с убеденост, защото и двете ми деца са там - едното в яслата, другото в градината. Големия го записахме много трудно направо в градината, „с 300 зора” и връзки. Малкия е в яслата. За да нямам проблеми с него, подадох молба за ясла когато той беше на 1 месец (роден е Декември) и така миналия Септември беше приет без да се налага да търся връзки или да спонсорирам.

Общи условия

Активация на акаунт