Упорит запек..........

  • 1 344
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте , Д-р Слънчева !

Моят въпрос и проблем е следният - дъщеричката ми е на 1 г. и 5 м. и страда от упорит и продължителен запек.......Казвам това като ясно съзнавам какво точно е запека и нейното състояние го определя - тя не се изхожда по 3 дни и когато това се случи изпражненията са твърди , тъмни и топчести, предполагам и болезнени , защото изглежда доста се напъва докато се получи резултат. Тя яде много плодове и аз се старая доста в менюто и да има по леки и разхлабващи храни , като отбягваме напълно сухите и трудно смилаеми храни. Опитвала съм какво ли не, но ефекта е нулев.Затова се принудих и сега и давам сироп Лактулоза - MIP всеки ден по 10 мл.
До  каква продължителност мога да го давам , привиквали към него организма и как мога да реша проблема със запека без лекарства???
БЛАГОДАРЯ ВИ от сърце предварително !!!  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
Няма ограничителен срок за приложението му. Лактозата извлича течност от тъканите и прави изпражненията по течни- това е най-общо механизма на действие. Усавете я да играе по-дълко време клекнала( например да пере чорапче в легенче)-така ще се притиска коремната стена и червата и това ще стимулира перисталтиката им и ще е в помощ при премахване на запека. Добре е да го правите по едно и също време, сутрин след закуската.

# 2
  • Мнения: 29
Благодаря ви много за писмото и съвета!!!!!!!  bouquet
Май  аз ще трябва първо да направя консултация при гастроентириолог, за да предприема по ефективно лечение , защото сега с това сиропче също няма много ефект, а не ми се иска да привиква към лекарства.Задължително ще питам за някакво хомеопатично лекарство, дано то ни помогне.........А иначе моята бебка яде много плодове особено круши , кивита, тиква и вода от сварени сини сливи/ошаф/ , яде и фини овесени ядки , но ефект никакъв.
Благода още веднъж ...

Общи условия

Активация на акаунт