Когато простиш, означава ли, че продължавате по старому?

  • 2 446
  • 21
  •   1
Отговори
Ох, нещо се обърках.
Опитват се да ми вменят, че щом съм простила, значи забравяме и продължаваме напред, да но по стария начин.
Искат от мен да правя същото, за което се бях обидила и отдръпнала.
Правех услуги на роднини, но те прекалиха, злоупотребиха с моята услужливост като ме обидиха и нараниха и се възползваха твърде често, просто защото им е по-лесно /не, че те не могат/. Аз се отръпнах, разсърдих се, но мина време и пак се сдобрихме. Веднага на другия ден, те решиха, че щом се сдобрихме, могат да ми искат същите услуги.
Когато отказах, ме питаха защо?
Обясних, че вече са ме отказали от това, а отсреща получих отговор:
"Ми нали си простихме, трябва да правим компромиси, близките са за това, да си помагат /е на мен не ми помагат, само искат помощ/.
Те са все заети /за да ми помагат или услужват/  и много важни за да ми бъдат помощен персонал, каквото искат и очакват от мен.
И така, отново не сме добри.

# 1
  • Мнения: 2 477
Явно не си била достатъчно обидена преди да простиш.Може би роднините не са те разбрали и сега недоумяват защо пак да не те експлоатират.Трябва да си по-твърда  Wink

# 2
  • Мнения: 10
Най-кофти е когато си имаш вземане-даване със роднини Close. Опитай се да се държиш любезно, но твърдо. Както се казва, отказвай но по културният начин Wink Или пък избивай на майтап нещата. Като ти поискат услуга първо питай: Да не си болна, нещо проблем ли има че не можеш сама. Ако си болна ще мина да ти купя лекарства от аптеката като си свърша работата и т.н Wink. Варианти много да почнат да се усещат малко от малко поне....

# 3
  • София
  • Мнения: 903
В никакъв случай не означава, че щом си простила, то пак трябва да им вършиш услугите, за които си им се разсърдила. Просто прошката означава, че ще си говорите и няма да се сърдите, за използване от тяхна страна, както преди и дума не може да става. Просто им обясняваш, че повече не смяташ да им се връзваш на номерата и че ще имате едни прилични, но не и много близки роднински взаимоотношения и това е.

Аз имах подобни проблеми със зълва си. В миналото тя много ме беше обидила и аз дълго време не й говорех изобщо. След известно време тя започна да се опитва да говори с мен, започна да ни кани на семейни събирания у тях и т.н., но аз още отначало изясних на мъжа ми, че това че отново говоря с нея ( по служебни въпроси), не означава, че ще станем отново близки и ще си ходим на гости  и ще си правим услуги все едно нищо не е било. Тя го разбра и оттогава поддържаме напълно делови отношения.

# 4
  • Мнения: 3 634
За да простя (особено пък на роднини) означва, че категорично не продължаваме по старому. Има нови правила и то моите! Защо иначе да прощавам?!

# 5
  • Мнения: 3 394
следващият път не се прави на обидена, а направо кажи,че повече услуги няма да има Rolling Eyes
явно само със сърдене няма да стане ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 554
бих ги отрязала завинаги Peace

# 7
  • Мнения: 4 290
бих ги отрязала завинаги Peace
Сериозно? А, ако става въпрос за майка, баща, брат, сестра?

# 8
  • Мнения: 1 554
бих ги отрязала завинаги Peace
Сериозно? А, ако става въпрос за майка, баща, брат, сестра?

ела и гледай Twisted Evil в това отношение съм  крайна,писна ми да ми се качват на главата,превъзпитах ги Mr. Green

# 9
  • Мнения: 4 290
А не, благодаря.  Щом казваш... Whistling

# 10
  • Мнения: 2 757
Не винаги означава, че продължавате по старому. В твоя случай примерно не е задължително по старому да продължиш и това няма да е в противоречие с прошката ти. Зависи какво си простил, но ако примерно е изневяра, не виждам как може да си продължите по старому. Може да опитате и поне в изявите си нещата да изглеждат по старому. Но в душата положението няма как да е по старому.  Naughty
Случаите с майки, бащи и сестри... Майка ми и баща ми тотално съм ги отрязала. Абе ако дойдат да ме помолят за прошка, ще им простя без проблем, но като гледам нямат подобни намерения за сега. На сестра ми обаче продължавам да и прощавам ежедневно, и причината за това е, че много я обичам и знам, че и тя ме обича и също ми прощава гаднярщината. Освен това става дума за глупави дребни неща. Но не знам дали ще и простя ако ми направи някой наистина мазен номер и знам че е било съвсем преднамерено (защото тя често ми прави разни малки мазни номерца, но е защото не се усеща на момента, че прави глупост)

# 11
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Кажи им, че след прошката нещата се обръщат - ти искаш, те помагат.  Twisted Evil

# 12
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 438
 Никога нищо не прощававм,и на мен не ми прощават .....

# 13
  • на дъното
  • Мнения: 1 539
Прощавам,но никога не продължавам по стария начин.

# 14
  • София
  • Мнения: 395
Кажи им, че след прошката нещата се обръщат - ти искаш, те помагат.  Twisted Evil
Това ми хареса.
Ако са близки роднини, не мога да го пренебрегна,но и все пак не съм на тяхно разположение зависи какво искат от мен.....
Мога да продължа да помагам, но винаги с едно наум щом се е стигнало веднъж до скарване, сръдни и накрая прошка

Общи условия

Активация на акаунт