Кърмене и Родожил

  • 2 606
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 003
Днес моят стоматолог ми препоръча да изкарам един 5-дневен курс със Родожил заради проблеми с венците. В листовката на лекарството пише да се избягва по време на кърмене. За съжаление ми е доста наложително да го пия няколко дена и след като потърсих повече информация, попаднах на следното твърдение:

"Няма причина да не може да приемаш Родожил, докато кърмиш. И двете му съставки - спирамицин и метронидазол, стават за кърмачки. Спирамицинът е с риск 0, метронидазолът - също, с единствената забележка, че може леко да промени вкуса на кърмата и някои бебета може да са раздразнителни, докато го приемаш.Така че ако се налага курс на лечение, не го отлагай."


както и на един стар постинг от hedra
"Родожил - той е съчетание на 2 антибиотика, макролидът спирамицин (абсолютно съвместим с кърменето) и метронидазол - високи дози (от порядъка на 2гр) от който може да налагат временно прекъсване на кърменето, но в Родожил е само 125мг, което дори при неколкократното приложение дневно, което се изписва обикновено (4-6 таблетки) е съвсем в допустимите граници за кърмачка."

Какво да правя - да рискувам да се задълбочи проблемът с венците и да не пия Родожил или да се доверя на цитираното твърдение и да довърша лечението?  newsm78


# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И двете са мои постинги, просто от различни места, така че за съжаление нямаш мнения от трето лице. Най-разумно е да говориш със стоматолога си и с педиатъра, които да ти дадат мнение относно потенциалния ефект вълху детето.

# 2
  • Мнения: 11 003
hedra, благодаря ти за бързото включване Hug
Според стоматолога ми не е абсолютно вредно и недопустимо, но не беше категоричен. Ще се консултирам и с педиатър.

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 21:42 от Linofrina

# 3
  • там
  • Мнения: 14

Не бързай с антибиотика.Има и други начини за лечение на венците.Антибиотик трябва да се взема след почистен зъбен камък,плака,полирани зъби,коригирани пломби.Може да се консултираш с друг стоматолог с по съвременен подход за лечение на венци.  Thinking

# 4
  • Мнения: 11 003
Антибиотик трябва да се взема след почистен зъбен камък,плака,полирани зъби,коригирани пломби.

Всичко, което изброяваш, вече е направено. Другата седмица ще потърся и второ мнение от стоматолог, ако мога евентуално да избегна антибиотика.

Общи условия

Активация на акаунт