Хипоалергенно АМ без нужда?!?

  • 972
  • 5
  •   1
Отговори
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Здравейте!

Това ми е първия пост в този подфорум, ще съм много признателна за мненията ви!
Синът ми е на 22 дни. Още от ден 1 е на адаптирано мляко. В болницата му даваха НАН 1 и в последствие неговият педиатър (професионалист четири десетилетия стаж, който обаче не почива на стари лаври, а непрекъснато обогатява квалификацията си и на когото имам доверие) препоръча да не сменям марката. Синът ми се чувства видимо добре с НАН 1, голямата му нужда е наистина голяма - 5-6 пъти на 24 часа, храни се с апетит. 

Днес обаче, педиатърът му в детска консултация (където го записах по административни причини) изрева, че - веднага да бил минавал на хипоалергенно мляко, защото после как сме щели да се оправяме с алергията, като я получел.  Shocked
Аз съм много против "хипоалергенната" мания за щяло и не щяло и съм твърдо на мнение, че към хипоалергенни медикаменти, козметика или храна ще прибягвам само, ако наистина се появи проблем. Ако всичко, което приема и около него е хипоалергенно, боя се, че най-веротно детето ще стане хипералергенно.

Не планирам да последвам съвета й, но ми се ще да си сверя часовника с вас! Въпросът ми е - давате ли хипоалергенно АМ без медицински индикации? По чия препоръка? Не предоплагах, че ще ми се наложи да не кърмя, та не се запознах с въпроса предварително.
Благодаря ви!
  bouquet

Последна редакция: чт, 08 яну 2009, 22:17 от Saule

# 1
  • Мнения: 15 379
Бързам да те успокоя, защото и моето дете пие само АМ от първия си ден (изобщо не успях да го кърмя, по независещи от мен причини). Още от болницата беше захранен с Фризолак 1, (който в последствие ни докара ужасяващ запек, но това е една друга тема Wink). В началото много треперех, че щом не е кърмен, рискът от алергии е доста завишен (в т.ч. и АБКМ), но да чукна на дърво имам едно здраво и жизнено дете, което до сега е изкарало само една лека хрема.
Относно хипоалергенните формули знам, че са задължителни за преждевременно родени бебенца.

Така, както описваш бебчо се храни добре, ака повече от доволно и вероятно наддава чудесно - бъди спокойна и не сменяй млякото.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  Много против съм за даване на ХА мляко без причини.На детето ми се появи обрив по бузите и за по-лесно трябваше да мине на ХА мляко NAN.Да, но аз настоях за изследване.Лекарката ме предупреди, че изпражненията ще са твърди, зелени и адски миризливи.Голяма мъка беше с акането, и това което излизаше нямаше отмиване.Оказа се, че пъпките са от стафилокок, дадах Аптамил и  детото започна да си ака нормално без да се мъчи.Явно педиатърката ти се презастрахова.Не бих я послушала, тя утре може да каже да даваш профилактично лекарства, за да не се разболее детето.

# 3
  • Мнения: 1 763
И моето дете е на АМ от раждането си. Когато се прибрахме от родилния дом, педи дойде, видя някакви миниатюрни пъпчици по лицето на бебето и каза  веднага да минаваме на ХА мляко. Ами минахме, но нямаше абсолютно никакъв смисъл, просто лекарката се презастраховаше. Ако имам второ дете, не бих го направила. На 5 месеца започна да пие обикновено мляко, досега не е проявил алергия към нищо, а аз съм алергична към какво ли не и се води предразположен.

# 4
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
И моето дете е на АМ още от 1-вия ден, нас пък като ни изписаха от болницата ни препоръчаха хипоалергено мляко дадох и 2 кутии но спрях да го давам защото тук във форума четох че няма смисъл да се дава на деца които нямат обремененост от страна на алергии. Аз го спрях на моя глава и започнах да давам Лактана Био и не съжалявам.

# 5
  • BG
  • Мнения: 1 900
И ние сме На Ам от първия ден.Наистина се изхождаше честичко,но смятам ,че е по-добре да се изхожда от колкото да има запек.

Общи условия

Активация на акаунт