за болките в гърдите

  • 731
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 437
Здравейте бъдещи и настоящи майчета,
Има ли нещо, което може да облекчи тези болки? Моите гърди са страшно болезнени и без да ги докосвам ме болят. Чувствам ги напрегнати и много чувствителни, особено зърната. Знам, че е нормално да е така през първите месеци на бременността, а после намаляват ли тези болки?

# 1
  • Мнения: 5 577
Ти доколкото помня от другите теми си някъде в началото, нали?
Всичко ще се оправи, нормално е, постепенно всичко ще си доиде на мястото.
Тялото ти претърпява доста промени.

Лека бременност, за някакъв лек не мога да кажа, маи студен душ....другите мами да се включат.  Thinking

# 2
  • Мнения: 396
Всичко си е индивидуално според мен .Боляха ме до 4месец,после въобще,освен когато започнах с кърменето(тук е момента да те посъветвам в последните месеци на бременноста да си мажеш зърната с кремче за омекотяване(гармастан)или друг,ако смяташ да кърмиш разбира се,че тогава какви болки са...)УСПЕХ Grinning!!!

# 3
  • Мнения: 7 186
И мен много ме боляха гърдите в началото, но после поотмина- май след 3- 4 месец, сега вече не ме болят, само усещам леко напрежение от време на време. Лек не знам дали има, едва ли нещо може да помогне в случая- това си е физиология. Аз ходех със сутиен постоянно- това ме облекчаваше в началото, пък и още си ходя де, мисля, че е по- добре за бюста, ако се носи сутиен по време на бременност.

# 4
абе нещо не успявам да си публикувам отговора, дали интернета прави проблеми...

за трети път се опитвам да кажа, че мен адски ме боляха и не спях, толкова беще ужасно. мажи ги с хидратантно мляко за тяло, много успокоява. и носи сутиен!

да питам за зърната при кърмене - не разбирам, но онези силиконовите за какво са? предпазват ли от разраняване?

# 5
  • Мнения: 7 186
да питам за зърната при кърмене - не разбирам, но онези силиконовите за какво са? предпазват ли от разраняване?

Хубав въпрос, и аз това се чудя за тези зърна newsm78, някой скоро ми каза, че били за жени, които имат вдлъбнати зърна, пък аз мислех, че са против разраняване Tired. Ама нека някой по- компетентен да каже де, ако стават против разраняване да се обзавеждаме с по чифт. Simple Smile

По темата- да, освен сутиена задължително си мажи гърдите с нещо- най- добре с масло или лосион против стрии. Аз от известно време се мажа с крема за бюст на "Чико" и съм адски доволна- кожата се отпуска и напрежението спада, наистина почувствах облекчение. Препоръчват го и по време на кърмене, за да не се отпусне бюста, мисля да го използвам и тогава.

# 6
# 7
thanкs,  lady M. ще си ги чета. аз съм с операция от фиброаденом и наследствена обремененост и задължително трябва да кърмя, та отсега потготвям екипировката:)

# 8
  • Мнения: 5 393
Хубаво е сутиенът ти да няма никакви дантели и т.н. дразнители,за да не те боли още повече.Когато си в къщи сваляй сутиена за малко поне,мажи се и бъди търпелива-не боли през цялото време.Лека и безпроблемна бременност.

Общи условия

Активация на акаунт