От Гершман се оказаха коректни!

  • 950
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 555
На 29.12. един мъж от Гершман дойде да вземе размери за римски щори. Измери, избрахме си платовете, сметна цена - 1719лв. Платихме 800лв. капаро. Днес 08.01. същия мъж дойде да ги монтира. Всичко ок, аз знаех, че имаме да доплаще 919лв. След като приключи монтажа ми даде да подпиша приемо-предавателен протокол (в него пише само, че всичко е монтирано без проблеми). Попитах го "Трябва да доплатим 920лв., нали?". Той каза - "Да", взе си парите и си тръгна. Остави ми протокола в една папка, преди малко я отворих и видях, че в нея има лист с нещо като номер на договор от 30.12, в който са описани материалите. Всичко е сметнато отново и общата сума е с 30 лв. по-малко от първоначалната. Съответно и сумата за доплащане е 890лв.  Само че листчето беше сгънато на 4 в папката, въобще не се виждаше, монтажистът не ми го показа, излъга ме и си взе парите.  #Cussing out #2gunfire А ме гледаше, че съм с малко дете ... но то така е най-хубаво от майка с малко дете да се краде!  #Cussing out

Утре ще се обадя и смятам да си искам парите. Много съм бясна ... то бива наглост, бива, ама то ...

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 13:56 от Ивон

# 1
  • Мнения: 1 174
А когато му дадохте капарото не сключихте ли договор писмен, по един за двете страни, в който е описана поръчката, паричките и всички останали размери и сметки?

# 2
  • Мнения: 3 376
Да наистина..иначе как ще докажеш,че си му дала повече пари отколкото е трябвало? Thinking

Дано наистина се отзоват от фирмата и ти върнат парите! Peace

# 3
  • Мнения: 836
Тия от Гершман се излагат тотално!

И аз съм много разочарована от обслужването им.
Оставиха си ръцете при монтажа на щорите, та се наложи да идват да си оправят бакиите. Доста ги почаках, а като за капак си поискаха пари за бензина на служебната им кола! При условие, че вината за повторното посещение си беше изцяло тяхна.

Сумата, която поискаха беше смешна - 6 лв. Смешна, на фона на цената, която платихме за щорите им (за целия апртамент). Смешна, защото и такси да бяха взели от магазина им до нас, щеше да им излезе по-евтино.

Още не съм има дала парите, защото сега пък ще трябва да се замъкна до техния офис (което и на мен би ми струвало ...лв), понеже монтажистът нямаше да ми развали 20-те лева, които му подавах (нямах дребни в този момент).


Ивон, съжалявам за случилото се при теб!
Търси си правата. Не трябва такива мошеници да стоят безнаказани.
 

# 4
  • София
  • Мнения: 1 555
ive - След като взе мерките подписахме спецификация - т.е. там са написани всички платове, размери и е изчислено. Това е към договора, който също подписахме. В спецификацията е написано, че това са мерки взети на място и са възможни математически грешки и Гершман си запазва правото на промяна. Е направили са промяна, ама като не е било в тяхна полза този реши да си замълчи... ooooh! Но за съжаление наистина няма документ, с който да докажа колко пари съм доплатила т.е. колко пари е получил монтажиста.  ooooh!  Моя грешка ... подписах само приемо-предавателния протокол, малката ми беше в ръцете, помислих, че там сигурно е написано и за останалата част от сумата и въобще не погледнах.

Сега се обадих във фабриката - разговарях с една жена, много мила беше, каза, че ще провери за случая и ще ми се обадят.  Peace Обади ми се след малко - каза, че най-вероятно монтажистът е гледал от своя протокол и там е станала грешката.  Rolling Eyes Днес щял да се опита да мине през нас да ни върне парите, ако не утре да отида от магазина да ги взема. Беше много мила жената, реагира бързо и съм доволна.  Peace

Силви_ -  Хм ... неприятна история и при теб. А дали тези 6 лв. не са някаква измислица на монтажистите? Все пак е тяхна вината? Може би и ти трябва да се обадиш във фабриката да обясниш за случая и да попиташ дали наистина взимат такава такса. Нещо сериозно ме съмнява.  Thinking


# 5
  • Мнения: 544
Два пъти сме поръчали щори от Гершман и сме много доволни-качество, монтаж, срок на изпълнение. Не мисля, че във вашия случай е нужно да се оплаквате преди да се обадите и да си поискате парите. Както виждате, са проявили разбиране и ще поправят грешката. Не допускате ли, че е станала неволна грешка?

# 6
  • Мнения: 395
И аз съм доволна от Гершман. Вчера ни монтираха щорите (няколко дни по-рано от първоначално казаната от тях дата  Peace )
Грешки навсякъде могат да станат, но "излъгаха" ми звучи малко пресилено. Важното е, че всичко се е изяснило Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 174
Съгласна съм с това мнение. Simple Smile

А за тези 6лв. "транспортни" ме предупредиха още по телефона, аз приех това условие - не е монтажистка измишльотина.  Laughing


# 8
  • София
  • Мнения: 1 555
Момичета - монтажистът дойде и ми върна парите! Ще си оправя пак заглавието!  Peace

Както казах - не знам дали е било неволно или не. Наистина може и да е. Момичето от фабриката обаче беше изключително любезно, монтажистът също още в 10.40 беше в къщи и ми върна парите. Така че съм доволна - оказа се коректни и си поправиха грешката! Също така не ме оставиха да се разхождам в студа с детето до техен магазин, а в къщи ги донесоха парите.  Peace

В крайна сметка при така развилата се ситуация бих ги препоръчала (преди да разбера за надвзетите пари, така или иначе мислех да пусна тема да ги похваля). Щорите ми харесват, нямам забележки по монтажа , а срокът за изпълнение беше много кратък - 4 раб. дни.  Peace

# 9
  • Мнения: 19 454
Що се отнася до Гершман и на мен при окончателния монтаж ми поискаха повече пари за доплащане, отколкото беше записано в договора - сумата не беше голяма и според мен можеше да мине за тяхна сметка, след като те всъщност бяха сгрешили в изчисленията, а не аз. Някой тук беше писал "обичам българския бизнес...."

Общи условия

Активация на акаунт