Mabtera за болни от Нехождкинов лимфом NHL

  • 6 026
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте на всички! Имам един такъв въпрос: Някой знае ли за лекатството Мабтера, прочетох за него в Интернет и се вълнувам дали се отпуска за болни от Неходжкинов лимфом безплатно, или се налага да се закупи, ако някой знае, как..къде ..и колко струва моля да сподели Praynig Praynig Praynig
Благодаря на всички  Hug Praynig

# 1
  • Мнения: 5
до колкото знам, се прави протокол от болницата в която се лекуваш и евентуално ти го отпускат. Но за това говори с лекаря който те лекува.
Иначе знам че е скъпо, но незнам колко точно струва.

# 2
  • Мнения: 26
Здравейте mamPep. Лекарството МАБТЕРА е моноклонално антитяло, насочено ъкм специфична молекула на повърхността на В-лимфоцитите, наречена CD 20. На човешки език това ще рече, че това е особено антитяло насочено слещу тези клетки. Следователно има поне две изисквания: да сте болна от В-клетъчен лимфом (фоликуларен или едроклетъчен), и той да е с доказана експресия на CD 20. Разбира се има и други условия при отпускането на медикамента, но за тях най-добре е да контактувате с лекуващият лекар. До миналата година беше изключително трудно да се включи пациент на МАБТЕРА. Комисията в София търси точки и запетайки, за да се заяжда и да не пусдка хората, но това си е държавна политика. Лечението е скъпо- един курс струва някъде около 6-7 000 лв., така че само търсят начин да връщат протоколите. А ние пишем ли пишем- не щото нямаме още хиляди глупости за писане. Лекарството е ново, модерно, но все пак със странични ефекти, които си заслужава да дискутирате с лекуващият ви лекар.

# 3
  • Мнения: 27
Благодаря ви за отговорите Hug тези неща и аз вече ги прочетох, заболяването е точно едроклетъчен В лимфом, именно за това се интересувам от това лекарство. Ако някой го е купил и знае къде София може да се намери, ще се радвам да сподели! Много ще е трудно с протокол предполагам, затова искам да се подготвя ако има от къде да го купя! Rolling Eyes Praynig

# 4
  • Мнения: 26
Аз лично Ви съветвам преди да се наюрите да си купувате, да говорите с лекуващите си лекари. Не знам къде се лекувате, най-вероятно познавам колегите, но ако сте от по-малък град горещо ви препоръчвам да провеждате лечението си в някоя от Университетските болници в страната. Има доста малки болници, които с чисто користни цели прибират парите от касата и бавят болните до момента, в който те се влошат и след това нещата понякога не могат вече да се коригират... Ако се лекувате в такава клиника - обърнете се към лекуващите Ви лекари. Те знаят много точно критериите, по които се отпуска лекарството и освен това проверете тяхното съгласие евентуално да Ви прилагат препарата ,ако си го закупите. 
ако държите  на това - обърнете се към представителите на фирма "ROCHE"- Българи, адреса ще намерите лесно.

Последна редакция: нд, 11 яну 2009, 09:41 от Realll

# 5
  • Мнения: 27
Да...........очевидно болните в България сами трябва да си търсят правата за всичко!!!! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Благодаря за мнението все пак!

Много ще се радвам, ако някой със същата диагноза сподели нещичко за тази болест.
Благодаря на всички предварително Peace

# 6
  • Мнения: 1
v momenta sam na ximioterapiq i mi prilagat le4enie s mabtera.po4ivam edin den ,a na sledva6tiq se prilaga ximioterapiqta.na men mi go otpysnaxa bez problem,daje ne bqx 4yvala za tova le4enie.

Общи условия

Активация на акаунт