Майчинство и дете-гледане

  • 457
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 147
Бихте ли гледали още едно дете, докато сте в майчинство? Разбира се, не докато децата са в кърмачески период, но примерно след навършване на година?
Плюсовете според мен - деца на близка възраст, социализация, постоянна среда, допълнителен доход, възможност за жената да остане по-дълго вкъщи.
Минусите - какво се случва, когато едно от децата е болно, дали жената няма да гледа собственото си дете повече от чуждото, липса на контрол от страна на майката.

Какво мислите вие?

# 1
  • Мнения: 9 814
Не, не бих гледала.
Признавам че, колкото и да се опитвам да съм безпристрастна ми е трудно.
И въпреки това винаги ще наказвам своето дете, за да не се почуства другото засегнато.

# 2
  • Мнения: 9 389
Не,не бих гледала.Мисля,че трябва да се обърне внимание на своето,защото все пак това са важни моменти от растежа на детето.Още едно дете ще ми дойде в повече.

# 3
  • Мнения: 1 763
Не бих. Не виждам как бих могла да се справя с две малки деца едновременно.

# 4
  • Мнения: 8 999
И аз не бих гледала. За толкова малко дете не мога да поема ангажимент. Виж, сега, когато децата ми са на 8 и 7 г., установявам, че е по-лесно, когато имат по някое приятелче вкъщи, отколкото ако са сами. Като има друго дете се заиграват чудесно, забавляват се и не се въртят само около мен, за да мрънкат.
С породени деца горе долу имам някаква представа какво е да отглеждаш две зверчета на по 1,2 или 3 г. Трябва очите ти да са непрекъснато в тях, защото не е ясно кое и кога ще удари другото или ще му изтръгне играчката от ръцете и ще се развихри страховита война.

# 5
  • Мнения: 55
Май е доста трудна задача. ThinkingНе бих се навила.Едното ще е пренебрегнато винаги.Това не е просто да свършиш работа на приятел или роднина за няколко часа..все ще изкараш  ама така всеки ден,друг е въпроса ако имаш много нужда от пари.Не бих лишила дтето си от внимание

# 6
  • София
  • Мнения: 39 715
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362329

Не е нужно темата да се мултиплицира по форумите.

Общи условия

Активация на акаунт