Театрални школи

  • 23 188
  • 44
  •   1
Отговори
Здравейте.Искам да ви помоля да ми препоръчате театрална школа в София,за деца до към 17-18 години.И ако може да ми кажете добри ли са.Също и ако може да са някакви по...влиятелни за да са посещавани от повече продуценти и режисьори.Абе въобще някоя школа с име.Ще ви бъда мноого благодарна. Flutter
П.С--сори че пускам тема в този раздел, но не знаех в кой друг.. Wink

# 1
  • Мнения: 9 120
в читалището на славянска има за 13-14-1-16 год. един професор от витиз преподава  newsm78 името ми бяга като зацепя ще се вкл.
мен ме интересува за по малки и питах ама той ми каза че в БГ няма
ако някой знае да пише моля

# 2
Защо не  хвърлиш едно око на  сайта на НАТФИЗ,а най-добре  около или в самия НАТФИЗ да огледаш за обяви за подобни курсове и школи    Thinking


http://www.natfiz.bg/index.php

Или да питаш във форума им :


  http://natfiz.bg/forum/

# 3
ПЛС отговаряйте!Дори ако може ми кажете за школи които са по-известни и има шанс да са посещавани от известни продусенти и режисьори и да търсят актьори за техните филми..

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
МОже би направо да ти доведем някой известен продуцент, че да ти предложи главна роля, а? Laughing
Няма известни и неизвестни школи. Доколкото ги има са малко на брой. Мяркал ми се е някакъв плакат на школа в културния дом зад опашката на коня. Другото, за което съм чувала е на Ариел, че има детска школа, но не съм сигурна.

# 5
  • Мнения: 146
Известните продуценти и режисьори не обикалят по детски школи. Правят кастинги.

# 6
Известните продуценти и режисьори не обикалят по детски школи. Правят кастинги.
Така е но съм чувала от приятели които ходят на такива школи че продуценти доста често са ги..навестявали.За това и питам.А това за кастинга е вярно,макар че в България точно мноого рядко може да се случи да направят кастинг пък камо ли за чужд,известен филм... Rolling Eyes Peace

# 7
  • Мнения: 418
ПЛС отговаряйте!Дори ако може ми кажете за школи които са по-известни и има шанс да са посещавани от известни продусенти и режисьори и да търсят актьори за техните филми..
Joy Да не чакаш Мартин Скорсезе или Оливър Стоун да дойдат?И от къде си сигурна,че детето ти има талант та вече питаш и за известни режисьори?В България има ли такива изобщо?

# 8
ПЛС отговаряйте!Дори ако може ми кажете за школи които са по-известни и има шанс да са посещавани от известни продусенти и режисьори и да търсят актьори за техните филми..
Joy Да не чакаш Мартин Скорсезе или Оливър Стоун да дойдат?И от къде си сигурна,че детето ти има талант та вече питаш и за известни режисьори?В България има ли такива изобщо?

Първо--аз не съм някоя отчаяна майка,която се опитва да набута детето си някъде и да има слепите надежди,че то има талант.Аз самата съм дете(не си представяй 10 годишно де),но пък искам да се оправям сама.
Второ--Мисля че сама мога да преценя дали имам талант или непък и не малко хора са ми го казвали.. Wink
Трето--Не, не очаквам Мартин Скорсезе или Оливър Стоун да дойдат.Просто питах за някоя по добра школа за да мога да се запиша и да започна да се занимавам сериозно с театър.Пък и все от някъде трябва да се започне, нали? Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
Щом си дете, консултирай се с родителите си. Те със сигурност ще намерят повече информация, защото имат познат и приятели с деца на твоята възраст.
Ясно е, че не очакваш Мартин Скорсезе да дойде, но още от първия ти пост си личи, че не искаш да се занимаваш просто с театър, защото много го обичаш и ти харесва, а да си в школа, където ходят продуценти и режисьори. ОСтавам с впечатление, че повече искаш да се свържеш с въпросните хора от бранша, отколкото да играеш първо и основно за удоволствие. Много грешна представа за кариерата имаш. Това не са ти жълните списания,където се пише повече за връзки, а не за талант.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Известните продуценти и режисьори не обикалят по детски школи. Правят кастинги.
Така е но съм чувала от приятели които ходят на такива школи че продуценти доста често са ги..навестявали.За това и питам.А това за кастинга е вярно,макар че в България точно мноого рядко може да се случи да направят кастинг пък камо ли за чужд,известен филм... Rolling Eyes Peace
Питай приятелите ти кои са тези школи, щом ходят. Rolling Eyes
А пък в jobs.bg честичко има обяви за статисти за някой филм.

# 11
# 12
  • Мнения: 418
От постовете ти по нищо не личи,че си дете и търсиш школа за себе си,защото тук обикновено пишат майки и бащи,а не децата им.Така че,сори ама не съм разбрала правилно.Успех!

# 13
ОСтавам с впечатление, че повече искаш да се свържеш с въпросните хора от бранша, отколкото да играеш първо и основно за удоволствие.

Ами с каквото и впечатление да оставаш, факт е че от малка се занимавам с театър.Дори и да не съм ходила на школи,съм участвала в театрални фестивали,сценки и пиеси.Аз играя ОСНОВНО за удоволствие, но искам да се насоча и към разни режисьори и продуценти и в краина сметка да започна да се занимавам по-задълбочено с театър и кино.За това ви питах направо за такива школи,а не защото изведнъж ми е скимнало че искам да участвам във филм/постановка и си търся театрална школа.  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво да ти кажа, пускаш търсачка и това е. ПОсле се разбираш с родителите си и тръгваш с някого от тях да си определяте срещи или да се явяваш на кастинги за прием в тези трупи. Написах, че съм чувала за школа към театър Ариел, но информацията ми е непроверена. Друг вариант е да търсиш по читалищата. Театралните школи и трупи си имат изградени контакти в бранша. При всички случаи ти е нужно голямо проучване и само с една тема във форума няма да стане. Щом имаш желание, значи ще положиш нужните усилия и ще отделеш време за обикаляне.

Общи условия

Активация на акаунт