Хранителни алергии

  • 790
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 961
Здравейте,
Дъщеря ми е на 1г и 7м, преди около месец и половина и се появиха обриви по бедрата и на свивките на
крачетата и на ръчичките. Стана ясно, че е реакция към храна, но все още не знам каква е тя!
На 9м, когато въвеждах млечни продукти, направи реакция, но тогава ги спрях само от нейното меню и обривите изчезнаха. На 1г и 3м не направи реакция към овче сирене и краве масло, на 1г и 5м дадох и краве сирене, и също се прие добре.
В момента и двете сме на строга диета, но обривите ту започват да затихват, ту отново се обострят. Чудя се това нормално ли е?! Понякога си мисля, че продължаваме да приемаме храната, която не й понася и само я лишавам от неща, към които няма алергия! Вече доста се обърках и имам чувството, че правя всичко погрешно!
Съмнявам се във Фризопепа, защото в дните, в които е приемала храни приготвени с него, обривите се засилват. Днес обаче и се добра до едни сушени кайсии, които също могат да са причина, но преди около седмица не ги е консумирала, а тогава отново и бяха пламнали крачетата. Усъмних се в кафето, което пия и го спрях, но не виждам подобрение. Някой знае ли, колко време е нужно за да се изчисти организма от алергените? Нормално ли е това затихване и обостряне на обривите?
Надявам се да не е твърде объркан поста ми. Ще съм много благодарна на всички включили се с мнения, опит, идеи, въпроси...
 Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 1 783
Организмът не може да се "изчисти " от алергените. Ако детето  е алергично към нещо, реакциите могат да се подтискат с лекарства, да се избягват като няма контакт с алергена, но реагиращите клетки са си там  и ще действат всеки път при наличие на алергично дразнене.
Има алргии, при които с различен успех се провежда т. нар. десенсибилизация, т.е. намаляване на свръхчувствителността на имунната система към тях.

Ако имаш съмнения, че детето има алергия, най-простото нещо е да го заведеш на лекар. Той ще ти каже какво да правиш, коя възраст  е подходяща за изследвания, какви да са те и т.н.

# 2
  • Мнения: 961
Това най-просто нещо съм го направила доста време преди да пусна темата! Питането ми беше, как е протекло подобно състояние при други деца. На това му се вика споделяне на опит. Естествено, че няма да си лекувам детето с консултации във форума. Просто имам нужда да поговорим с други мами за този проблем.

# 3
  • Мнения: 1 196
Наскоро и при нас се появиха обриви по дупето,меките части,на кръста,леко по едната буза и нослето,и само на едната ръчичка около палеца!
Кожна лекарка каза,че е от памперсите!Аз също имах съмнение,но незнам дали не е от храните!Напоследък ядеше много безразборно всичко,което види!
Сега сме на лека диета,избягвам да давам млечни продукти,спрях АМ,шоколади,салами!
Изписаха ни кремове,с които обривите почти изчезнаха,но мине се не мине,пак някоя пъпчица избие някъде!
Сега лека-полека ще включвам всичко наново,та да видим!
Как да й спра желанието да си хапва! Rolling Eyes Мога ли аз да ям нещо,и то да ме гледа,да иска,а аз да му казвам Не! По малко не мисля,че е проблем на тази възраст!
Стига да не е някаква сериозна алергия към нещо,не съм вманиачена,че това може - това не може! Peace
УСПЕХ!

Общи условия

Активация на акаунт