Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте,
имам един въпрос към бъдещите майки, които не пушат - как се справяте с ролята на пасивен пушач всеки ден, когато излезете навън, в работа, в заведение и дори в университета?
Как влияе това на плода, имам предвид пасивното пушачество?

Предварително Ви благодаря!  bouquet Hug

# 1
  • Мнения: 1 763
Аз вече не съм бременна, но докато бях, не съм си променяла начина на живот в този аспект. По принцип цигареният дим не ме дразни, не е хубаво естествено да се пуши и диша, но нямах енергия, а може би и желание и с това да се боря. Родих здраво бебе.

# 2
  • Мнения: 144
Това ме притеснява единствено - дали и по какъв начин вреди, защото за да не го дишам трябва просто нон стоп да си стоя вкъщи, по дяволите. Sad

# 3
  • Мнения: 2 090
Просто избягвам да ходя на места,където се пуши.Не че съм се затворила вкъщи,но където е задимено не стъпвам,избираме места с добра аспирация,или такива за непушачи.
Вкъщи като имаме гости,ги пращам в кухнята да пушат Rolling Eyes.Като ходим на гости не се обаждам,ако някой се съобрази-добре,ако не-не се чувствам удобно да натяквам за специалното си положение и дишам дима Tired.
Много ясно че не е полезно за бебето,но това не е ежедневно и постоянно положение,така че не е толкова фатално.Колко още вредни неща има(не само за бебетата)-ами изпаренията от изгорелите газове на колите,разни други мизерии и химикали във въздуха...Няма как да живеем стерилно,това е положението Peace

# 4
  • Мнения: 1 336
Ами мен дима много ме дразнеше, ставаше ми лошо ... На работа всички се съобразяваха и пушеха в друга стая, пък и аз им правех забележка. Ходех в ресторанти и кафета, където има отделен кът за непушачи. Ако си на място, където не би трябвало да се пуши помоли учтиво да не го правят ...

# 5
  • София
  • Мнения: 43 900
Миии....на работа казах веднага, че съм бременна и ги помолипх да пушат в другата стая. Правеха го.
В унито - сядах в кафето в зоната за непушачи.
В къщи - мъжо биде изгонен на балкона.
В заведения също гледах да сядам или навън или на места за непушачи - възможно ай-далеч от пушачите.....
Иначе - когато не можех...просто гледах да не се застоявам прекалено...но то и лошо ми ставаше като стане по-задимено.....

На бебето нищо му няма....то вече и не е бебе...

# 6
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами, избягвах помещения, където се пуши. Вкъщи не пушим, на работа е забранено, единствено когато ходех на заведение. Избирах си по-незапушени места.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Избягвам помещения, където се пуши. Вкъщи не пушим, единствено когато ходя на заведение си избирам по-незапушени места. Приятелките ми - пушачки сами се съобразяват да не ме обвиват с дима...

  Иначе това е факт - няма как да живеем стерилно.

# 8
  • Мнения: 7 723
Мисля, че всеки нормален човек би те разбрал
да не пуши около тебе, стига да го помолиш.

 

# 9
  • Мнения: 144
В работа нямам проблем, вкъщи не пушим, но с местата навън... #2gunfire
А в тъпия университет пушат по коридорите и точно пред аудиториите, аз в кафето изобщо не стъпвам, но за да си стигна до залата трябва да мина през димна завеса! Просто не е истина! Sad

# 10
  • Мнения: 7 723
В работа нямам проблем, вкъщи не пушим, но с местата навън... #2gunfire
А в тъпия университет пушат по коридорите и точно пред аудиториите, аз в кафето изобщо не стъпвам, но за да си стигна до залата трябва да мина през димна завеса! Просто не е истина! Sad
Виж сега.
Няма нужда да размахваш пищаци.
Пущачите- и те са хора.
По обществените места вече почти никъде не се пуши.
Просто спри да ходиш по кръчми и дискотеки.
За университета.... няма какво да направиш.
Стискаш зъби и толкова.
За съжаление- това е действителността...

# 11
  • София
  • Мнения: 23 036
Не са ми пречели пушачите, сега също не ми пречат.
Пуша по 1-2 цигари на месец, но това не ме прави пушач...
Докато бях бременна просто избягвах задимени помещения, никога не съм правела драми от това.

# 12
  • Мнения: 1 371
Едвам се справях с миризмата на цигарен дим. Първо започваше гаденето, след 2 минути идваше и повръщането. Всички бяха предупредени. Освен, ако не искаха да видят какво ми е останало в корема. Не стигаше, че повръщах цели девет месеца, пък и оставаше и да търпя от приятели и колеги цигареният им дим. В работата ми не се пуши, в нас също. На обществени места, аз трябва да се съобразявам с пушачите, но е факт, че където и да отидех повечето хора се съобразяваха с бременността ми.

# 13
  • На топло...
  • Мнения: 584
Просто избягвам да ходя на места,където се пуши.Не че съм се затворила вкъщи,но където е задимено не стъпвам,избираме места с добра аспирация,или такива за непушачи.
Вкъщи като имаме гости,ги пращам в кухнята да пушат Rolling Eyes.Като ходим на гости не се обаждам,ако някой се съобрази-добре,ако не-не се чувствам удобно да натяквам за специалното си положение и дишам дима Tired.
Много ясно че не е полезно за бебето,но това не е ежедневно и постоянно положение,така че не е толкова фатално.Колко още вредни неща има(не само за бебетата)-ами изпаренията от изгорелите газове на колите,разни други мизерии и химикали във въздуха...Няма как да живеем стерилно,това е положението Peace
Peace
И аз така разсъждавам...

# 14
  • Мнения: 2 100
И преди да забременея и сега, след като родих, бях и си оставам както ме нарича една позната "гадна непушачка", мрънкаща и ненавиждаща цигарите и цигарения дим. Избягвам места на кото се пуши, в нас също не се пуши-само на балкона  Peace

Общи условия

Активация на акаунт