Зачервено дупе и запек?!

  • 1 943
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Здравейте, от седмица започнах да замествам на бебка обедното хранене, в резултат на което постепенно акото започна да става твърдо и днес се събуди с писък защото едвам се изхождаше и така цял ден. Акото е много твърдо, но очудващо пък днес ака сигурно 5 пъти от което пък дупето много се зачерви. Не знам какво да правя и с двата проблема - твърдото ако (може би е запек) и зачервеното дупе. Пробвах разхлабващи храни и сокчета, а дупето мажа с Бочко. Тази вечер пробвах с Универтан и Здраве. Много ви моля, дайте ми съвет и какво е помогнало ако сте имали такъв проблем!

# 1
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Здравейте, от седмица започнах да замествам на бебка обедното хранене, в резултат на което постепенно акото започна да става твърдо и днес се събуди с писък защото едвам се изхождаше и така цял ден. Акото е много твърдо, но очудващо пък днес ака сигурно 5 пъти от което пък дупето много се зачерви. Не знам какво да правя и с двата проблема - твърдото ако (може би е запек) и зачервеното дупе. Пробвах разхлабващи храни и сокчета, а дупето мажа с Бочко. Тази вечер пробвах с Универтан и Здраве. Много ви моля, дайте ми съвет и какво е помогнало ако сте имали такъв проблем!

Първо за зачервеното дупе - и да мажеш със здраве или бочко ползата е никаква ако не го миеш с топла вода преди това. задължително е, за  да не се възпали още повече.
За да не е запечено детенцето трябва да му даваш повече сокчета, а обедното хранене да е богато на зеленчуци- препоръчвам домашно приготвени пюрета само от зеленчуци, задушени с малко масло и вода на слаб огън (на елекрическа гот печка на две за 1ч. - 1,5 ч. само следиш да не изври водата и да загори). В готварския подфорум има рецепти. не се страхувай, че няма да се справиш с готвенето...опитай, лесно е, защото до 7 м. възраст децата още нямат добре изградени вкусови рецептори, така, че провалите са редки. Успех.

# 2
  • Мнения: 5 393
Смени сокчетата с вода, и ще подобриш положението. Какво пюре даваш?   За дупето- миене и мазане с кремчета.

# 3
  • Мнения: 342
Ами давам сок от круша, предимно, а пюрето от тиква е премесено с картоф. Да слагам ли картоф? Страх ме е от толкова много разхлабващи да няма противоположния ефект - разстройство и въобще мога ли да давам днес само разхлабващи продукти. И още един въпрос - да спра ли захранването? Аз мисля, че не трябва, защото този проблем пак ще се появи... Приемам съвети  Hug

# 4
Аз бих ти препоръчала да мажеш бебето си с крем против подсичане и едновременно да му дадеш и една малка лъжичка олио.ПОмага определено!

# 5
  • Мнения: 105
За запека трябва да пие много течности поне 200мл вода! Ние нашия запек го оправихме с едни свещички за нервни бебета с мас - Вибуркол Н. А за подсичането ползвам Бочко и съм много доволна.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
За да не пускам нова, използвам темата да попитам - дъщеря ми е на 4 г., но дупето й мн. често е зачервено. Нормално ли е като не е в бебешката възраст така да й се зачервява  Thinking Тя е мн. светла /бяла, русокоса и синеока/ и с чувствителна кожа и се чудя на това ли да го отдам  Thinking

# 7
  • Мнения: 299
Аз съм доволна от крем Здраве . От 4 дена малкият ми син е с разтройство и дупето му беше кърваво червено. Само с няколко намазвания от крем "ЗДРАВЕ" и се успокой. Ефикасен е , има го във всяка аптека и не е скъп. А по темата за запека давайте много вода и то главно сутрин.

# 8
  • Мнения: 167
Пробвайте и Бебе Тан -аз съм много доволна от него.

# 9
  • Мнения: 2 111
На дъщеря ми много й помага крем Вита мерфен за зачервено дупе,продава се в аптеките.
danina,гледай да редуваш разхлабващи със запичащи храни.Но пак не е сигурно дали ще има очаквания ефект.При всяко дете е различно,може храна,която разхлабва  точно при вас да няма този ефект.Дъщеря ми  като бебе често страдаше от запек и едва от 8 месец започна да си ходи редовно без проблем.Нужно е време на храносмилателната система да свикне.Много е важно да предлагаш вода.

Общи условия

Активация на акаунт