как да обясня че на гърнето се върши работата

  • 2 502
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
Проблемът е такъв че вече със сигурност разбира кога и се пишка или ака ,и аз също я усещам.Но моментът в който кажа да седнем на гърнето тя бяга ,крие се и го върши тайно.
Или пък сяда си на гърнето,даже сама си го носи,стои на него ,но нищо не свършва.И като стане сама си носи папмперса и веднага се изпишква в него.Не знам как да и обясня че това не е правилното
ако имате идеи споделете

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Пробвай на тоалетната направо. Ако е по гащички свършва ли нещо или само като си сложи памперса?
Дъщеря ми сама започна да си ползва гърнето, даже не казваше, че й се пишка ами си сваляше гащите и си сядаше, на 2г и 3 м. беше.

# 2
  • Мнения: 446
на тоалетната категорично отказва,викам я с мен да седне сама,залепих разни картинки да и стане по интересно,но не иска.Аз като вляза в тоалетната и тя понякога влиза гледа ме и и е интересно,но момента в който кажа да седне тя ,отказва и аз не настоявам .а по гащички сам я оставяла ,усеща се че се умокря не и е приятно и не се изпикава напълно а пиква само,стиска се.
И си носи памперса,абе иска да си ходи в памперс  Laughing

# 3
  • Мнения: 133
дъщеря ми е същата.... направо в чудо се видяхме, тя сяда на гърне, ама само когато е с гащите иначе пищи и не иска. и в тоалетната не иска - нито сама нито с мен. а баткото толкова лесно се научи на гърне, че направо се чудя сега къде сбъркахме. ooooh!

# 4
  • Мнения: 446
да и аз се чудя дали сме сбъркали някъде ,но нито сме я карали насила да стои нито сме и се карали ,не знам.На лято и скривам памперсите и и обяснявам че вече ги няма и я пускам по гащи да хо така ,според мен само тъй ще разбере

# 5
  • Мнения: 239
Аз започнах с гърнето, когато навърши две годинки. Слагах го на гърнето само сутрин преди ясла. Още докато е сънен се изпикаваше, похвалвах го. Вярно имаше дни, в които не искаше да сяда и не съм го насилвала. И така в продължение на три месеца, докато един ден го взимам от ясла, с памперс и ми каза - мамо пика ми се.
Трябва търпение!!!

# 6
  • Мнения: 201
Същата работа сме и ние ooooh!
Вика от далеч "бубаааа", стиска се с ръце и щом й кажа "Хайде на гърнето или на тоалетната" бяга, крие се и се изпишква/ака в памперса. И аз незнам как да я накарам щом започне да вика да тича сама на гърнето newsm78. Иначе без проблем си седи на него по 10-15 минути, но след като вече е свършила работата newsm78

Ще следя темата за идеи Peace


  bouquet

# 7
  • Мнения: 6 274
Пробвай с някаква наградка, която детето да получи, ако поседи малко на гърнето...  Wink
Увеличавай времето и мисля, че накрая ще се получи...
  Peace

# 8
  • Мнения: 3 929
Някои деца се научават по-рано, други - по-късно. Просто приеми този факт.
синът ми на възрастта на дъщеря ти знаеше отлично за какво служи гърнето и тоалетната чиния, искаше да ходи, вършеше си нуждите известно време, но изведнъж отказа и настояваше да е в памперса. Искам да подчертая, че докато ходеше на гърне или в тоалетната на големите, ходеше с памперс още. Изведнъж, на около 2,7 год. пожела сам да ходи до тоалетна, където ходим ние, но с адаптер. тогава аз свалих памперса отведнъж и отведнъж той се научи да ходи до тоалетна и спряхме памперсите. Явно това е бил моментът, в който се е почувствал готов. Само не насилвай детето. Остави го то да те води, като ти все пак продължавай да му обясняваш, че е хубаво да ходи на гърне, а не в памперса. Ако населваш детето, има риск да се получи обратен ефект, да се заинати и тогава...

# 9
  • Мнения: 417
И ние сме на вашата възраст и от един месец някъде се научи да ходи на гърне.Преди това и тя така бягаше , пищеше и не искаше и да чуе за гърне. Оставях е без памперс цял ден , беше голямото напикаване , миене и сменяне , но не се отказах. И така залъгвах е , че ако седне на кукуто ще и дам шоколад или ще и пусна филмче и така лека полека взе да сяда , а като се изчишка в кукуто и пляскам с ръци и казвам браво.И така и стана интересно и взе да си сяда сама и да си върши работата и чака разбира се да и ръкопляскам.Трябва само да имаш търпение и да не е насилваш , нито пък да се караш ако се начишка в гащите.

# 10
  • Мнения: 119
Ох и ние имаме същия проблем.Ще следя темата.Ние говориме всичко,разбираме,кое е правилно и кое не,но пишкането и акането го вършим в памперса.Сама иска да й го слагам,за да си свърши работата.Имам чувството,че никога няма да се научи.

# 11
  • Мнения: 6 274
.... И така залъгвах е , че ако седне на кукуто ще и дам шоколад или ще и пусна филмче и така лека полека взе да сяда , а като се изчишка в кукуто и пляскам с ръци и казвам браво.И така и стана интересно и взе да си сяда сама и да си върши работата и чака разбира се да и ръкопляскам.
Ето, моята теория е проработила и при вас....
Радвам се, че се оказах права...
Дано проработи и при тях...
  Peace

# 12
  • Мнения: 200
Според мен не трябва да се насилва детето, когато е готово то само ще ти покаже . При моите племенници не подейства това със залъгването . Дано при вас да стане .

# 13
  • Varna
  • Мнения: 603
Да разкажа и за нашия случай, макар да не съм съвсем наясно дали наистина се е научила да ходи на гърне. Още от септември месец и махнах памперса. Трудно беше да разбере за какво става въпрос, но все пак в един момент разбра,че трябва да пишка. Навън ми разрешаваше да я издържам и в много от случаите я хващах на време, но имахме и много фалове. И така около два месеца, когато реши, че ще се крие зад пердето и ще си пиша там. Скарах и се(не много ), но резултата беше съвсем обратен. Започна изобщо да не иска да седне на гърнето.Купих ново - хареса го за три дни и после пак същата работа. После отидохме в едната баба на гости  за два дена- там започна да ме вика да я изпишам.Прибрахме се у нас и картинката се повтори - пак не искаше да пиша където трябва. И така още един месец. Отидохме на Коледа в другата баба за седмица и отнови си пишаше само на гърне като дори ме викаше когато аз бях в другата стая. Аз реших, че най сете моментът и за нас е дошъл. Да, но не и този път. У нас пак се напишваше. Пак се скарах - пак нищо. И  реших,че няма повече никога да и се карам за това.Просто сменях гащите и казвах,че ще съм много щастилива ако другия път се изпиша в гърненцето, този път е било грешка ( за акането не  ви пиша, защото за него сама си сяда на гърнето отдавна). И така преди около седмица започна или да ме вика или сама да си сяда на гърненцето. Дано този път наистина се е научила. Не смея още да се радвам, но се надявам това да е краят на пишането в гащите!!!
П.С. Според мен също може да измислиш някаква наградка ако се изпишка където трябва.  Последно у нас наставаше голямо подскачане и радост когато тя си сядаше сама на гърненцето!!!Много смешна картинка бяхме , но си струваше!

# 14
  • Мнения: 1 484
Ще  следя  темата  и  ние  сме  със  същия  проблем.

Общи условия

Активация на акаунт