Химически абсорбатор?

  • 3 580
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Има ли някой идея какво е това чудо и наистина ли не му трябва комин?И колко е ефективно?А цени? newsm78

# 1
  • Мнения: 8 999
За химически нямам информация. Единственото, за което се сещам е абсорбатор с активен въглен. Моят е комбиниран - монтиран е в комин, но има и филтри с активен въглен и може да се превключи. Пробвала съм, ама май не е много ефективно.

# 2
  • Мнения: 1 632
 "Химическите абсорбатори представляват съд, над който е поставено силно хигроскопично вещество (калциеви или литиеви хлориди или бромиди). Целта е влагата на преминаващият през веществото въздух да бъде отнета и полученият воден разтвор да откапва в съда. "

# 3
  • Мнения: 8 999
"Химическите абсорбатори представляват съд, над който е поставено силно хигроскопично вещество (калциеви или литиеви хлориди или бромиди). Целта е влагата на преминаващият през веществото въздух да бъде отнета и полученият воден разтвор да откапва в съда. "

Влагата - добре. А с миризмите какво става. Защото май големият проблем в кухнята /особено, ако е съчетана с хол/ е именно миризмата.

# 4
  • Мнения: 1 632
"Химическите абсорбатори представляват съд, над който е поставено силно хигроскопично вещество (калциеви или литиеви хлориди или бромиди). Целта е влагата на преминаващият през веществото въздух да бъде отнета и полученият воден разтвор да откапва в съда. "

Влагата - добре. А с миризмите какво става. Защото май големият проблем в кухнята /особено, ако е съчетана с хол/ е именно миризмата.
Именно!
Става въпрос за влагоуловител Peace

# 5
  • Мнения: 52
Нееее,не става дума за влагоуловител!Става дума за абсорбатор(или аспиратор) над готварската печка.Просто на балкона нямам комин и няма как да се монтира нормален абсорбатор.Чух нещо за вариант,при който въздухът не се отвежда навън,а минава през някакви химически филтри и на практика си циркулира само в помещението(респективно-затворения ми балкон).

# 6
  • Мнения: 1 632
Значи говориш за абсорбатор с активен въглен, това за което е писала и baibibi Peace
Майка ми имаше такъв и го разкара, защото не вършеше работа.
И от други съм чувала оплаквания, че не поемат миризми и изпарения.
Ето ти примерно този http://megashop.bg/techno/product_info.php?products_id=3685& … d2135de2c52ad45ef, и цената му не е висока.Но според мен да търсиш по-мощен Peace

# 7
  • Мнения: 87
Като нямаш комин,през прозорец.Разбрах че комина в кухнята е запушен след като всичко беше монтирано,направихме отвор на стъклото и си работи перфектно.

# 8
  • Мнения: 121
marida,
Това, от което имаш нужда, е абсорбатор с филтри от активен въглен  Grinning.
Ето тук можеш да получиш повече полезна информация по въпроса: http://leksgroup.com/l_bg/?s=2&i=29#q2

Относно цените: Филтрите от активен въглен могат да се поставят на всеки един от аспираторите на Faber и Eurolux (според сайта им). Тоест имаш голям избор на цени и модели - просто трябва да се съобразиш с квадратурата на помещението ти  Wink

# 9
  • Мнения: 52
marida,
Това, от което имаш нужда, е абсорбатор с филтри от активен въглен  Grinning.
Ето тук можеш да получиш повече полезна информация по въпроса: http://leksgroup.com/l_bg/?s=2&i=29#q2

Относно цените: Филтрите от активен въглен могат да се поставят на всеки един от аспираторите на Faber и Eurolux (според сайта им). Тоест имаш голям избор на цени и модели - просто трябва да се съобразиш с квадратурата на помещението ти  Wink
  Reia,много ти благодаря-това,което прочетох ми беше полезно.Само не разбирам-как ще се монтира абсорбатора като няма да има изходни тръби?Просто ще се закачи на стената ли?А дупката,която е отгоре(тази ,в която влизат тръбите)-с нея какво става?

# 10
  • Мнения: 121
Според мъжа ми, който е доста по-запознат с материята - филтрите от активен въглен се монтират отстрани на мотора на абсорбатора, а самият уред се поставя на стената без да са необходими извеждащи тръби, тъй като въздухът няма да излиза през комин, а ще се причиства през филтрите и ще се връща обратно в стаята.
Дано го обяснявам достатъчно разбираемо  Rolling Eyes.

Все пак, ако намериш възможност да си монтираш нормален аспиратор - това е за предпочитане: няма да сменяш филтри през няколко месеца и ще ползваш максимално капацитета на уреда.

Стискам палци Hug

Общи условия

Активация на акаунт