Скайп вирус,ако някой може да помогне

  • 16 303
  • 149
  •   1
Отговори
  • Мнения: 852
Здравейте,
Вчера получих по скайпа файл,който пишеше че е от една колежка и аз го приех,но не отворих.Оказа се вирус,като тя твърди че нищо не пращала,че и на нея са и го пратили и автоматично се е прехвърлил на всичките й скайп абонати.Сега при мен положението е същото пратила съм го на всички абонати/т.е. аз не съм пращала нищо само се е пратило/.При всяко пускане на компа или рестартиране се праща пак до всички/въпреки че не съм го запазила/.Бихте ли ми помогнали ако можете. Praynig

# 1
  • Мнения: 304
Мен ме предупредиха за такъв вирус днес сутринта и сега първо питам какво ми пращат и тогава приемам , иначе сигурно и аз щях да "изгоря". Съжалявам ,че не мога да помогна , но ако можеш да дадеш повече информация за вида на файла - един вид предупреждение от какво да се пазим.

# 2
  • Мнения: 1 708
Пусни антивирусната на пълно сканиране и ще го хване!
Аз така го изхвърлих! Peace

# 3
  • Мнения: 1 322
И аз получих същия вирус.

# 4
  • Мнения: 852
Пусках я антивирусната,но пак след рестартиране пращам файла на всички абанати. ooooh!

# 5
  • Мнения: 212
Нищо не помага. Вируса се саморазпраща до всичките ви абонати в листата на скайпа. Който го отвори - лошо. На една колежка днес й изтри всички абонати от листата.

# 6
  • Мнения: 1 708
Ами аз два дни се мъчих и снощи пуснах на пълно сканиране-хвана го и се изтри!Аз обаче имам работен панел и администраторски панел и в работния нищо не ставаше с антивирусната,но в администраторския панел/незнам дали така се нарича правилно/ стана!

Днес поне нямам проблеми-иначе вчера при всяко активиране на скайп се разпращаше до всички абонати!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Отвратителен  вирус.Една позната ми го прати и аз докато се усетя,а и преди това си пращахме разни други файлове и го приех.Веднага пуснах антивирусната и го хвана.Вече 2-3 дни съм в очакване да ми съсипе нещо по компа,но за сега всичко е наред.Ще видим.После ми го прати още няколко пъти ама вече не приемам.Дано ми се размине,че е служебния комп,после ще ми се стъжни.

# 8
  • Мнения: 3 219
http://www.download.bg/index.php?cls=forum&mtd=thread&t=196655&q

Прочети тук как да го махнеш. И ние пострадахме Sad.
За щастие имаме над 50 абоната в скайп листата и затова при нас не се е разпратило автоматично.

# 9
  • София
  • Мнения: 604
с каква антивирусна си?

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
с каква антивирусна си?
Кой,аз ли?
Аваст

# 11
  • Мнения: 5 370
Добре бе, не разбирам, аз просто бях вкарана в някакъв общ чат. НЕ съм отваряла файл. Това ли е вирусът? newsm78

# 12
  • Мнения: 1 447
А какво представлява този файл, да знам какво да не приемам.

# 13
  • Мнения: 852
Ето името на този вирус, под което е известен до момента : YOUR-DAD-NAKED-hahahaha.PIF
аз го приех но не го отворих и ме хвана.

# 14
  • София
  • Мнения: 193
На нас също ни пратиха едни познати ,но ни бяха предупредили и не го приехме ,днес се обади още една позната ,че е заразенена . На файла пишеше нещо pif накрая newsm78. Явно доста се е разпостранил Confused
П.П  Малинка е писала

Общи условия

Активация на акаунт