как приготвяте тиквата за дeтето

  • 2 043
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 407
По търси ,но не намерих(или няма или аз не съм търсила правилно).Миналата година я правих на пюре с картоф,морков и друг вид плод или зеленчук.Но тази година се мръщи на пюретата вече и реших да му я правя за следобедна закуска,но как?Аз и мъжът ми не яде ме тиква,освен в тиквеник,така че разчитам на вашите рецепти .Чувала съм за мляко с тиква ама не знам как се прави.

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 14:47 от Vivi

# 1
  • Мнения: 10 982
Вкъщи я ядем варена на пара или печена на фурна. По тези два начина хем се приготвя лесно и бързо, хем е вкусно.

# 2
  • Мнения: 5 940
Иво яде печена тиква. Нарязвам на парчета, намазвам с мед и пека.

# 3
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Сварих половината тиква, а другата половина изпекох на фурна. Предполагах, че малката е я хареса, тъй като беше сладка, но уви. Отделих за нея част от тиквата и след като разбрах, че в чист вид не я иска, я смесих с малко кисело мляко единия път, а на другия - с кисело мляко и сварени овесени ядки. Така си я изяде за следобедна закуска.

# 4
  • Мнения: 9 973
беля,режа и пека,поръсена със захар

# 5
  • Мнения: 577
Чувала съм за мляко с тиква ама не знам как се прави.
[/quot
Чувала съм за мляко с тиква ама не знам как се прави.

С мляко я правя така: Запичам я леко да омекне. Разбивам 4 яйца + захар, добавям 1л пр.мляко заливам тиквата и пека.

# 6
  • Мнения: 1 512
Варя правя я на пюре и после я смесвам с грис или натрошени бисквити и прибавям по 1 мерителна лъжица АМ.Иначе само тиква вече не иска да яде.

# 7
  • Мнения: 1 512
Погледни в Най-често обсъжданите теми във форума - РЕЦЕПТИ - Рецепти за домашни пюрета и каши.

# 8
  • Мнения: 1 763
Печена без нищо. Веднъж я готвих с телешко и му хареса.

# 9
  • Мнения: 1 217
Само варя и добавям кафява захар,после мачкам.
Така я правя.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Предлагам я само варена без захар/ама са ни сладки тиквите/.

# 11
  • Мнения: 179
Обикновено я варя и му я давам с една две лъжички адаптирано мляко. То е леко сладко. Понякога вместо него слагам малко мед.
Яде я като отделно ядене, за следобедна закуска или вечер преди лягане.

# 12
  • Мнения: 6 711
А супа от тиква как се прави? newsm78

# 13
  • Мнения: 4 433
Печена на фурна със захар.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Печена на фурна със захар

Общи условия

Активация на акаунт