ПОМОЩ - Може ли да се пие аналгин по време на бременност

  • 52 784
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте на всички! Само кратко въпросче - бременна съм в 23 седмица и имам адско главоболие от 4 дни, мога ли да пия аналгин? Ако пък не - то какво тогава, защото вече не се издържа ooooh!
БЛагодаРя предварително!!!!!!!! Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 6 274
Можеш да пиеш Парацетамол...  Peace
Аналгинът не е препоръчителен, но все пак, ако не можеш да овладееш главоболието, изпий един...
Не пий повече, обаче...

# 2
  • Мнения: 1 629
АЗ съм пила аналгин, но се препоръчва парацетамол да се пие при бременност. Но на мен от него не ми минаваше и пиех аналгин или си лягах да спя. Много главоболие имах Confused

# 3
  • Мнения: 3 456
Парацетамол можеш да пиеш.

# 4
  • Мнения: 274
И аз знам,че може Парацетамол,но за Аналгин не знам.

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аналгин мисля, че не може, но изключение винаги може да се направи. Аз имах адски мигрени и ми помагаше само ацефина. Пила съм няколко пъти прз бременотта и не съм имала проблеми. Преди това, обаче, съм се съветвала с гинеколога си Peace

# 6
  • Мнения: 2 475
Може да се пие аналгин,но в никакъв случай аспирин.
Но не е ли по-добре да разбереш източника на това продължително главоболие.
През последните седмици на бременността си,качих високо кръвно и от там бях с адско главоболие.Но тогава гинеколога ми изписа друго лекарство за главоболието.Така че съветът ми е да направиш една консултация Wink

# 7
  • Мнения: 822
Наистина се консултирай с гинекологът си,аз също имах главоболие и по преценка на моята гинеколожка пиех по 1/3  аулин.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 227
Аналгинът е тератогенен и се пие по изключение с изричното разрешение на лекар, тогава когато парацетамола не помага. В никакъв случай не пий болкоуспокояващи без консултация с наблюдаващия те лекар.

# 9
# 10
  • Мнения: 566
През първата си бременност не съм пила,но сега през втората и аз страдах от страшно главоболие траещо с дни до 33 седмица и по съвет на гинеколожката си пиех по един аналгин,но само в краен случай ,предлагам ти да изпиеш един сега а утре или в понеделник да се консултираш с АГ и да решите какво може да взимаш ако главоболието продължава.Успех и леко бременеене  и здраво и красиво бебче на финала. Peace

# 11
  • Мнения: 2 068
знаеш ли каква е причината  за главоболието?
Thinking и мен ме болеше главата когато вдигах кръвното

# 12
  • София
  • Мнения: 2 227
знаеш ли каква е причината  за главоболието?
Thinking и мен ме болеше главата когато вдигах кръвното
Ти си права. Трябва да се разбере причината за главоболието, защото в противен случай се лекува само симптома, а причинителя си остава. Действително има много причини за главоболие. Може да те боли глава от ниско и високо кръвно, може да те боли от липса на кислород, може да те боли и от ниска кръвна захар, може да те боли и от глад и т.н.

# 13
  • Мнения: 4 335
На мен доки аналгин не ми даваше да пия,при главоболие вземах Парацетамол.

# 14
  • Мнения: 9 973
На мен доки аналгин не ми даваше да пия,при главоболие вземах Парацетамол.
и аз,ама от зъб съм пила 4 аналгина Shocked

Общи условия

Активация на акаунт