Отговори
  • Мнения: 142
Синът ми е на 6 месеца и го захранвам с домашна оризова каша. Искам след това да въведа друга каша, но се колебая каква да бъде. Просото, елдата и царевицата се препоръчват на по-късен етап (7-8 месеца). Другите безглутенови продукти, които открих са Киноата и Амаранта - има добри отзиви за тях, но ако може някой по-запознат да ми каже дали мога да въведа някой от тях след ориза. Също и как се приготвят домашни каши от тези продукти.

# 1
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
Когато и аз търсих информация за киноа, намерих, че е по-дoбре да се дава на деца на възраст 8-10 месеца, но в същото време я има в пюрета за 4 месечни бебета. Не съм специалист и не бих искала да те подведа, но от това, което чета, изглежда доста безобидна Wink
Мисля да приготвя следващата седмица за бебето, като я сваря 10-15 минути и я пасирам с малко вода. Съотношението на киноа:вода е 1:3 про варенето. Към киноата могат да се добавят плодове като ябълка, тиква или пък месо. Киноата трябва добре да се изплакне преди приготвяне.
Тук намерих видео как се приготвя: http://www.youtube.com/watch?v=1td68D0k3WM

# 2
  • Мнения: 142
Много ти благодаря за мнението   bouquet
Аз също видях че има киноа като компонент в някои каши за 4 месечни деца, заедно с ориза. Макар че това не е критерий и аз мисля да я въведа рано. Имам брашно от киноа newsm78 предполагам се приготвя както оризова каша от брашно.

# 3
  • Мнения: 1 449
Амарант = 7-10 м.
Киноа = 7-10 м.


Домашната каша от амарант се приготвя както другите зърнени каши.
Каша от амарант

Възможен ред на въвеждане на зърната:
- ориз
- кафяв ориз
- елда
- царевица
- просо
- киноа и амарант

След захранване с оризова каша – следващи зърнени:
* кафяв ориз (като вариант, не е задължително)
* елда (може и втората половина на 6 м., най-добре на 7 м.)

След захранване с оризова каша – следващи храни:
* зеленчуци или плодове (поне 3-4 седмици)
* каши (елда, царевица, просо и др. – на възраст 7-8 м.)

Още за първите каши - в тази тема от вчера:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357778.285

# 4
  • Мнения: 142
Косе Босе, благодаря много  Hug

Общи условия

Активация на акаунт