Пасивното пушене и някои други притеснения

  • 546
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте, мили мами! Пиша за пръв път във форума. Досега само четях и се образовах. Аз съм на 26 години и към настоящия момент се подготвям и настройвам за най-важната задача на жената - да бъде майка. Мисля че освен с много любов и желание, към бременността трябва да се подхожда и много отговорно. Та в тази връзка много ме безпокоят два въпроса:
1. Тъй като съм непушачка, а колежката ми (с която стоя бюро срещу бюро на 3 метра разстояние една от друга) е страстна пушачка (1-1.5 кутия в работния ден), безпокои ме дали няма да ми навреди пасивното пушене. Все пак не мога да напусна работа защото тя пуши ...
2. До кой месец на бременността е безопасно за бебчето да се работи в случай че се чувствам добре, като имате предвид, че работата ми е на бюро и твърде статична, не предполага много от полезното и необходимо движение.
Ще ви бъда безкрайно благодарна ако споделите своя опит  Grinning
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 7 186
Разбира се, че не е хубаво да дишаш цигарен дим. А колежката ти защо пуши в стаята? Нали се прие закон за тютюнопушенето и е редно да има отделно помещение за пушене? newsm78
Мисля, че трябва да повдигнеш въпроса към шефа ти, ако колежката ти не прояви разбиране.  Naughty

# 2
  • Мнения: 4 629
Здравей Лиляна,

пасивното пушене е вредно за всички не само за бременните. Помоли колежката си да се съобрези поне с това, че си бременна и да не пуши в стаята.

А по въпроса за двичението може да се разхождаш привечер след работа, както и през обедната почивка. Мисля, че можеш да намериш време за разходки без да напускаш работата си по тази причина.

Желая ти леко бременеене

# 3
  • Мнения: 456
Ей тва е...Като ти гледам лентичката , вече ти личи и въпреки това колежката ти пуши!!!! Twisted Evil Е, това не го разбирам.  #Crazy. Естествено , че е опасно - особено толкова много дим , както ти казваш...


Опссс, обърках малко лентичките - sorry  Embarassed Embarassed

Последна редакция: вт, 26 юли 2005, 20:34 от Ema

# 4
  • Мнения: 6 472
Говори с колежката ти и да се надяваме, че ще прояви разбиране Sad
По принцип ако се чувстваш добре нямаш проблеми да работиш до последно (аз бях така с първата бременност). Разхождах се през обедната почивка и вечерно време. Сега за съжаление ми се наложи да излезна в болинчен още в 5-ти месец Sad

# 5
  • Мнения: 31
Мили майки много ви благодаря за светкавичните отговори! Всъщност аз още не съм бременна, но бих искала предварително да се подготвя с информация за да зная какво да очаквам, защото колкото повече знае човек, толкова по-малко се плаши! А относно тютюневата ми работна среда, сте прави - един нормален човешки разговор ще доведе до решение!
Продължавам да чета и да се уча!

# 6
  • Мнения: 4 406
не съм сигурна дали нормалният човешки разговор е няканва рамка. моят шеф ми кадеше пред лицето през цялата бременност въпреки молбата ми. като се върнах на работа временно 5 месеца след раждането направо си му казах, че ако пуши в стаята, където работя, ще се наложи да си търси секретарка-пушачка. той пък ми заяви, че офисът си е негов... все още се водя там на работа, но нямам никакво желание да се връщам в димилника

Общи условия

Активация на акаунт