Несвършена работа от адвокат

  • 1 210
  • 7
  •   1
Отговори
  • France
  • Мнения: 726
Ситуацията е следната: преди 2 год, с майка, наехме адвокат. Освен че му платихме сумата, която поиска, за да ни представлява, му дадохме пари и за разни такси в съда.
Чакаме с майка да насрочат дата на делото. Тя, няколко пъти ходеше при него, а той все й казваше: " Спокойно, ще проверя, всичко ще е наред!". И така повече от година. Майка се усъмни и сама отиде в съда...и се оказа, че е имало насрочено дело, което сме пропуснали, естествено. Освен това, той е написал само 1 документ, който съдията не приел, заради редица пропуски от страна на адвоката. Да вметна, че въпросният е от "старата генерация" адвокат, бивш конституционен съдия, бивш председател на колегията.
След като се разбра, че ни е мотал почти 2 години  #Cussing out, ние наехме друг.
Питането ми към вас е, имали начин да си върнем парите? Все пак става дума за голяма сума, срещу която, той нищо не свърши, напротив, дори ни навреди. Да не говорим, че чакането по развоя на делото "струват" нерви.

# 1
съжелявам много за случилото се,но няма начин да си върнете парите.най-много да изхабите още толкоз пари и нерви и резултатът ще е същия.успех със втория адвокат Praynig

# 2
  • Варна
  • Мнения: 638
Kвитанции,разписки  някакви за даденото имате ли?

# 3
  • София
  • Мнения: 38 199
Точно един такъв адвокат от старата генерация ми искаше по 20 кинта само за здравей-здрасти и ми говореше пълни глупости. След това си наех една младичка, която ми свърши всичко.

# 4
  • Мнения: 1 134
Може да подадете жалба в адвокатската колегия.

# 5
  • Мнения: 3 268
Ако си пазиш разписките за дадените му пари,мисля,че може да си ги получиш .Ако все още живееш в Хасково,свекърва ми е съдия-изпълнител и офисът й е на центъра.Тя е човекът,който може да ти даде най-добър съвет как да си върнеш парите.Ако имаш интерес,пиши ми на лични,ще те свържа с нея.

# 6
  • France
  • Мнения: 726
Адвокатът е от Сф. Имаме разписка само за първата част от парите. За останалите, както и за сумите, дадени му за такси в съда- нямаме.

# 7
  • Мнения: 5
Здравейте.И аз имах скоро същият проблем само че на нас адвоката ни си свърши работата на половина.Трябваше да изпрати документ до гражданската застараховка но така и него пратил а се води че е адвокат на годината за пловдив.Просто един неудачен адвокат мойе да ти съсипе живота за нула време.

Общи условия

Активация на акаунт