Един млад объркан бъдещ татко

  • 8 449
  • 93
  •   1
Отговори
Здравеите...
Престраших се да се регистрирам, защото съм адски объркан. Ще ставам баща на близнаци скоро. Разбрах го вчера и не съм на себе си. Казвам се Борислав.  На 22 съм и... не знам дали ще се справя. Родителите ми, както и нейните родители не реагираха радушно. Не че нямаме финансова възможност, казаха че сме нямали опит, как сме могли 2 да направим (сякаш нарочно сме направили две). Винаги съм мечтаел за момчета близнаци ето сега мечтата ми е на път да стане реалност, но сякаш аз не съм готов.. Не знам как да се държа с нея. Нали съм мъжът, трябва да съм нейната опора.. а нещо не мога да реагирам адекватно. Снощти цяла нощ съм мислел как ще обзаведа детската стая (просто съм полудял). Даите някакви съвети, как да приема факта по-лесно..   Rolling Eyes  Мисля си как няма да мога да спя по цели дни, за да мисля, за да осъзная ситуацията, в която се намирам, фактически да осъзная бъдещето си  Wink Wink

# 1
  • Мнения: 7 803
на роднините тегли една майна  #Cussing out егати хора, как може такова нещо  #Cussing out
с времето ще го осъзнаеш, не се притеснявай, едвали някой е приел такава новина за ден-два. сега си мислиш, че не си готов за такава отговорност, но когато видиш малките всичко се променя  Hug
просто се успокой и подкрепяй бъдещата майка, явно си единствената и опора в момента. кога и е термина?

# 2
  • Мнения: 2 950
Браво на вас! Че сте направили две!  Hug Не мога да ги разбера родителите ви, но .... най-добре не обръщайте внимание но подобни коментари. Кажете им, че ще сте двойно по-ангажирани, но и двойно по-щастливи и много хора искат да бъдат на ваше място!  Peace

Споко, няма да спите няколко нощи от вълнение и после ще свикнете с мисълта. Всеки минава през този период. А относно мечтата ти - и момче и момиче да са, и две момичета да са, важното е да са живи и здрави!

Най-важното сега е да обръщаш повече внимание на жена ти, да правите редовни прегледи при лекаря и да чакате щастливото събитие! Успех!  Hug

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 337
Първо 4естито!!! Да сте живи и здрави и 4римата и вси4ко д амине нормално и бързо възстановяване на мамата.

Ами за родителите няма да коментирам.. тва си е просто безумие...


Ами как да го приемесх по-леснооо....Не задълбавай в депресии как ще се справиш...ами с желание и упоритост- как ина4е...Щом има за вас ще има и за тях...да си родител е нещо прекрасно и неописуемо..Вместо да се радвате на двойно щастие си пропилявате моментите- погледни го от тази страна Peace

# 4
Лошото е, че наистина теглих на всички една майна и сега не говорим с никой...Аз разбрах преди седмици, че ще имаме бебе. В края на този месец ще се женим  Laughing  ... Жена ми ходила на лекар в петък, разбрала, че ще са две и чак вчера ми каза.. Тя отишла да види дали има сърдечна дейност бебето( нали ходи там да проверява дали всичко е ок), казали й че има още едно човеченце  Simple Smile Няма значение и момичета да са и момче и момиче и две момчета, нали ще са моите, нямам проблем с това, не съм тесногръд Simple Smile На жена ми й обръщам внимание. Постоянно я глезя, опитвам се да й помагам с каквото мога, но понякога не мога да и угодя, все не е доволна напоследък  Sad Сигурно чуството да имаш дете е.. не мога да опиша с думи, очаквам да го изпитам.. В 8 седмица е. Още сме в началото, сега е трудно, за понатам не ми се мисли  Cry За термина не съм сигурен кога е. Трябва да питам.. Кога може да се разбере пола на бебетата? Малко глупав въпрос, но от 10 минути започна да ме гложди какви са  Laughing

Поздрави!

# 5
  • Мнения: 166
Честито, по хубаво нещо от това няма ,и нашият тати беше много объркан ,и финансово не сме били добре ,но да сме живи и здрави друго неискаме близнаците ни са момче и момиче на 6 г и 11 месеца ,но сме много щастливи на роднините им тегли една дълга и от мен.

# 6
  • Мнения: 7 803
мисля най, най-рано към 14 седмица може да се разбере, моите ги видяха чак към 20та. несе отчайвай, че не можеш да и угодиш, това е от хормоните  Wink

# 7
  • Мнения: 1 217
Да са ви живи и здрави! Hug Където едно,там и две,тъкмо ще си играят Simple Smile Ще се справите,и ние бяхме на толкова,когато родих за пръв път Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4 589
Честита двойна радост. Сега най-важно е жена ти да е спокойна, да ходи редовно на преглед и ти да си до нея. Шокът, че ще имаш две бебета е голям, но радостта е двойна.
Пола на бебетата можете да видите след 12 г.с., понякога бебетата се крият и не се вижда почти до раждането. Важно е всичко да е наред.
На родителите, когато го осмислят, ще им дойде акъла и ще дойдат при вас.

Съветвам ви да си намерите много добър лекар, специалист в многоплодна бременност и да ходите по-често на прегледи.
Ако искаш ми пиши на л.с.

Късмет

# 9
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Честито и от мен! За родителите те съветвам да не бързаш с тегленето на майните. Нормално е да реагират така в началото (не казвам, че е правилно), все пак вие сте техни деца, а сега ще имате деца... страхуват се и са объркани от ситуацията. Като го премислят ще ви подкрепят. Жена ти е в труден период в момента- хормоните бушуват  Mr. Green, така че е твоя отговорност да тушираш дразгите с родителите. Вие наистина още сте млади и тяхната подкрепа ще е от полза за вас. Ще се справите, няма страшно. И мъжът ми мина през същия период като разбра, че са близнаци (хем нашите са от инвитро- очаквахме да са повече от едно). Имаше моменти, в които беше толкова изплашен, че ми говореше, че не сме готови за деца... та какво очакваш от вашите родители... но да го видиш сега- не може да диша без децата.  Това е от мен!

# 10
  • Мнения: 1 895
Факта, че са две и реалностите ще осъзнаеш истински чак когато ги вземеш в ръце Laughing Преди това ще е все малко невероятно Laughing
Роднините обичайно се тревожат децата им да не допуснат грешки и понякога в желанието си да ги предпазят не си дават сметка, че децата им отдавна не са деца и имат нужда само от тяхната съпричасност към щастливото събитие, а не от разрешението им Twisted Evil Сигурна съм, че като свикнат с мисълта за внучета ще се умилят и ще спрат да мърморят Laughing
А вие се дръжте един за друг, защото освен радост децата са и отговорност. И за да не дойде на някой натоварването в повече е добре да си поделяте грижите и отговорностите. Лека бременност на бъдещата булка и мама и неусетно изминаване на месеците до срещата с наследниците Laughing

# 11
  • Мнения: 3 634
Сега ти е шок, но през бремеността ще имате време да свикнете с мисълта, че ще ставате родители. Майките сме по-концентрирани в себе си през този период, но щом започнат да подритват отвътре ще ти е по-реално. Не се притеснявай, ако любовта към бебетата не те връхлети внезапно. У дома в първите месеци бяхме толкова отдадени в грижите (а сме само с едно), че таткото се осъзна към третия месец.  bowuu

# 12
  • Мнения: 67
4estito i ot men ,dano bremennosta i mine leko i 6tastlivo i da se zdobiete s 2 prekrasni de4ica.Sega shte ti razkaja pri men kakvo se slu4i i dano ti posluji,zabremeniah malko sled kato zajiviahme zaedno kazahme na moite roditeli i iako se zaradvaha a negovite kak taka ot malko vreme ste zaedno ka shte se spravite ami ako se razdelite dran-dran i t.n edna sedmica predi da vleza v 4tia mesec napravih spontanen abort koito prejiviah ujasno i im kazah nali ne iskahte eto vi sega dano ste dovolni i iako se sduhaha i sajaliha za reakciata si kolkoto i da e bila za nashe dobro sled tova kato zabremeniah s bliznacite niamashe po shtastlivi ot tiah pomagaha s vsi4ko vazmojno i samo vikaha dano vsi4ko da e nared dano mine dobre ,taka 4e razkaji tova na vashite i tehnite dano im e za urok da ne 4akat da se slu4i lo6oto pak posle da se radvat.Da imash bliznaci e nai prekrasnoto ne6to na sveta az sashto kato teb ot malka me4taeh niakoi den da imam blizna4ki no kogato razbrah 4e sa mom4e i momi4e o6te pove4e se zaradvah kakvo po hubavo ot vsiako po edno neveroiaten kasmet.Dnes me4tata mi e realnost i sam neveroiatno shtastliva vapreki 4e sa mnogo revlivi gledam gi sama (e i maja mi no toi raboti) i e adski trudno no kogato gi poglednesh i vsi4ko si zaslujava ot sarce ti pojelavam da se radvash na tezi prekrasni momenti.Malko dalgo stana ama napravo  :bad-words:pozeleniah kato pro4etoh za roditelite vpredvid na moiata istoria .Na teb i jenati mnogo uspeh i kuraj   bouquet Hug

# 13
  • Мнения: 2 270
Честита двойна радост!
Щом бебетата са желани и вие се обичате - ще намерите верния път и ще се справите!
 Peace

# 14
  • Мнения: 2 757
Шокораща е новината, но ще и свикнеш. В началото адреналинаът е повечко ама лека полека човек се нагажда на мисълта. Предлагам ти да не го мислиш много защото каквото и да измислиш вероятността да се объркат плановете ти е много голяма. Посрещайте събитията когато и както дойдат, и без това ще има много изненади, така че хич не мисли предварително. Ако са ти първи деца и не си имал близко  взимане даване с родители на бебета трудно ще си представиш и подготвиш за това, което те чака.
Учудена съм от родителската реакция. Моите бяха щастливи, свекърва ми реагра единствено с Oh, my God. Но въпреки всичко не бързай да ги разкарваш от живота си. И те са в стрес, с времето ще се освестят и приемат реалността. Ще имате голяма нужда от помощ и ще се наложи да разчитате на родителите си. Успех

Общи условия

Активация на акаунт