Отговори
  • Мнения: 191
Здравейте,
аз съм от тези майки на които децата им не дърпат като хората и на първата консултация не бяхме наддали задоволително. Сега го държа между 40 мин и 1 час на гърда, обаче имам чувството, че от един момент нататък ме ползва за залъгалка и за да заспи. Ама мен винаги ме е страх като се разплаче да не би да е защото е още гладен, суче 2 мин. и почва да заспива и после почва да връща поръчката ooooh!
Та моля да ми изясните, как да разбера гладен ли е моя човек или просто му се спи?

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 19:00 от LiletoYa

# 1
  • София
  • Мнения: 254
Когато са гладни, още преди да се разплачат бебчетата често започват да въртят главичка настрани, да се изплезват, да си слагат юмручетата в устата. Това са т.нар. ранни признаци на глад.

По-опитните дано помогнат повече.

# 2
  • Мнения: 9 776
Няма от какво да те е страх, че ще заплаче. Така правят всички бебета. Но не винаги от глад, разбира се. Моето бебе от самото начало яде на 3 часа и ако почне да плаче около тоя час, значи е гладно. През другото време не съм си и помисляла, че може да е гладен. Вземай бебчето на ръце, разхождай го из апартамента или къщата, говори му, пей му. Ей такива работи. Моя много обичаше /сега по-рядко, защото ми понатежава Laughing/ да ми дреме на рамото, а пък аз - на компютъра. Не ми е пречило това. Знам, че е трудно да го будиш докато яде, но все пак не се отказвай. Закачай го по ушичките, по вратлето, по бузките. Дано съм ти била полезна.

# 3
  • Мнения: 168
Аз с първото нямах този проблем, но не го и кърмих дълго защото нямах кърма, но като беше гладно суче  и тогава заспива. Сега с малкия 24 часа с моята "биба" в уста, като не е  и...smile3514 , и какво да правя...... breastfeeding

# 4
  • Мнения: 1 174
Казваш, че го държиш 40 минути до 1 час на гърдата, но колко минути всъщност суче бебето ? Наблюдавай го - трябва да суква 1-2 пъти и после широко отваря уста за да преглътне това което е изсмукало. Когато преглъща се отваря хубаво челюстта и се чува нещо като гхъм, такъв звук. Ако те ползва за залъгалка просто бързо движи устенца и не прави паузи между засукванията. На твое място бих наблюдавала едно кърмене от 1 час с часовник до мен и бих си отбелязала какво точно прави - кога суче наистина и за колко време и кога суче само за комфорт. Като разбереш един път какъв му е "стила на сукане" ще прецениш кога вече е готов да го махнеш от гърдата. За мен 15 минути енергично сукане е достатъчно за да си изсуче млякото за едно хранене. Но бебето може да суче 2 мин. и да почива като дърпа на празни обороти и после пак и така да му трябва 1 час за да направи това 15 минутно сукане  Wink . Но може да се наложи да даваш залъгалка за да си задоволи сукателния рефлекс след като си го махнала от гърдата. Това ти си прецени дали те устройва.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 108
В библиотеката на този форум ще намериш подробна и много полезна статия, с линк към оригиналния сайт, на който има и видеоматериали за признаците на ефективното сукане.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3683

Общи условия

Активация на акаунт