Загуба на памет от противозачатъчни !?

  • 956
  • 11
  •   1
Отговори
Дали някой е изпитвал нещо подобно:

Спрях кърменето и започнах да вземам ,,Ясмин,,
Първия месец започна да ми се случва следното:извършвам нещо,след
което идва натрапчивото усещане,че това вече съм го правила/казала/видяла  Sad
На трятия месец приемане на хапчетата започва да се случва по-рядко,после стана като,че ли нормално за мене  Confused
Сега от един месец ги спрях,но ето,че вече на два пъти пак се случи..
много ме притеснява,срам ме е да ида на доктор,на какъв доктор дори нямам идея..

Преди съм пила противозачатъчни Ясмин и други марки,но такова нещо не е имало,което
още повече ме обърква...
толкова е неприятно,че дори ми се промъкват болни мисли,че някой ме трови  Embarassed
Здравословно съм добре,малко съм обездвижена и косата ми пада,друго няма.

не съм подложена на голям стрес,гледам си бебето,в къщи съм си,не съм недоспала...

ще съм ви много благодарна ако ми дадете съвет,пиша във форума отдавана,но ме е срам от проблема...дали нямам психична болест  Cry

# 1
  • Мнения: 1 335
Между хапчетата и оплакванията ти няма никаква връзка.
Стрес може би?  Rolling Eyes

# 2
Тогава се появиха първите такива натрапчиви мисли-когато започнах хапчетата,преди това не ми се беше случвало  Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 39 745
Доста противозачатъчни съм изпила. Не мисля, че твоя проблем можеш да припишеш на тези хапчета.
Консултирай се с лекар.

# 4
Не мисля,че има връзка с противозачатъчните. Консултирай се с психолог. Успех!

# 5
  • Мнения: 6 713
Чела съм, че противозачатъчните могат да предизвикат депресивни състояния! Непременно се консултирай със специалист! Не може така изведнъж да луднеш! Naughty Peace

# 6
Благодря ви AnMary  ELPIDA~ и ЛУРДЕС

С психолог ли да се консултирам направо или с общопрактикуващ?

Ако е депресия то как се лекува,много съм притеснена  Cry Cry

# 7
Не трябва а да се правят прибързани диагнози и да се стресирате допълнително от състоянието си. Аз пия хапчета в момента, имам подобни симптоми, но лекарите казаха че причината е в общото ми социално положение, в което се намирам. Според мен трябва консултация с GP или специалист, който е препоръчан от GP. Не се опитвайте да си поставяте диагнози като депресия и други такива. Пожелавам ви здраве и спокойствие.  Hug Hug Hug Simple Smile


# 8
Не трябва а да се правят прибързани диагнози и да се стресирате допълнително от състоянието си. Аз пия хапчета в момента, имам подобни симптоми, но лекарите казаха че причината е в общото ми социално положение, в което се намирам. Според мен трябва консултация с GP или специалист, който е препоръчан от GP. Не се опитвайте да си поставяте диагнози като депресия и други такива. Пожелавам ви здраве и спокойствие.  Hug Hug Hug Simple Smile

Как така причината е в общото социално полужение,не разбирам newsm78
при мен нищо не се е променило...
На теб предписаха ли ти някакви медикаменти?

# 9
Извинявам се за неяснотата - имам предвид че съм в друга държава, търся работа, имам и други грижи, тоест лекарите казаха че е резултат от комбинация между употребата на хапчетата и общото ми положение. Предписаха билкови успокоителни препарати и повече витамини, както и препоръчаха четене на книги, слушане на музика и да се опитам да разнообразя ежедневието.

# 10
  • Мнения: 1 844
не мисля,че има връзка с противозачатъчните! Simple Smile
сигурна ли си,че нямаш други симптоми?затруднен говор,по-бавно обмисляне на това,което искаш да кажеш?
според мен незабавно трябва да се консултираш със специалист.проблем определено има,това не е нормално състояние на млада жена.съветът ми е първо да се обърнеш към невролог,и ако проблемът не е там,веднага към психолог.
няма какво да отлагаш,желая ти успех!

# 11
Много съм благодарна за отговорите  Hug

Значи направо ще ида на невролог, също и на психолог,
винаги съм била активна и сред хора и в един момент майчинството
ме накара да си седя в къщи....общо взето нямам желание да излизам,нито да уча нещо..самотно ми е,но никога не съм и помисляла,че ще
ми се отрази по такъв начин.
Често забравям защо отивам до другата стая Confused

Явно е време за промяна и разнообразие,ще видим докторите утре какво ще кажат.

пак ви благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт