вярващи ли сте

  • 3 847
  • 61
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Или следвате принципа когато съм на зор търся попа и вярвам в бога,  а когато ми е кеф търся  попадията.

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 19:51 от Йовета

# 1
  • Мнения: 2 477
вярващи   ли сте?-да,силно вярваща.
Но не бих коментирала вярата си тук.Прекалено е лично и съкровено.

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 23:38 от Le Soleil

# 2
  • Мнения: X
Повечето малко или много следваме този принцип. Thinking

Виж в Римската империя е било къде-къде по-зле. Там молещите се на боговете са сключвали един вид сделка с тях: "Виж сега, Венеро, о, ти неземна, о, ти премръдна и прекрасна, искам тука една малка услуга от теб....нека Марк Аврелий се влюби в мен, пък аз ти обещавам цяла седмица да ти паля благовонни масла пред статуята и да я накича цялата с цветя. Ама ако до десет дена Марк Аврелий не се влюби в мен, въобще няма да те почитам поне един месец и ще говоря на всички колко си лоша!"  Rolling Eyes

# 3
  • вкъщи
  • Мнения: 704
интересно ми е да чуя мнения

# 4
  • Мнения: 2 070
оповавам се на господ ,когато съм в нужда.името му избягвам да го споменавам ,безпричинно.значи когато съм добре,търся попадията Laughing
по твойта логика,не съм вярваща

# 5
  • Мнения: 2 448
Не, не съм на този принцип.  

# 6
  • вкъщи
  • Мнения: 704
само цитирам мнение на военен Laughing

 аз не съм на този принцип

# 7
  • Мнения: 3 634
Бях, но после се случи нещо в семейството ми и загубих потребността да вярвам.
Толерантна съм към повечето религии, но за себе си имам повече аргументи "против". Избягвам да споря на тази тема, но се дразня когато някой ми  натрапва своите вярвания и ме дискриминира. Понякога е по-лесно да кажа, че изповядвам друга религия вместо да призная истинското ми виждане.  Peace

# 8
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Бях, но после се случи нещо в семейството ми и загубих потребността да вярвам.
Толерантна съм към повечето религии, но за себе си имам повече аргументи "против". Избягвам да споря на тази тема, но се дразня когато някой ми  натрапва своите вярвания и ме дискриминира. Понякога е по-лесно да кажа, че изповядвам друга религия вместо да призная истинското ми виждане.  Peace

 Peace Peace Peace

# 9
  • Мнения: 2 070
Баща ми вярваше в Господ ,не в църквата.Смяташе че религията е измислена ,за да държи хората в подчинение.

# 10
# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
абсолютно!
но далеч от това в което вярва твоя познат

# 12
  • София
  • Мнения: 910
Да,аз съм вярваща.За мен религията е предимно позитивно мислене и позитивна нагласа към хората и към самия себе си.Всеки има нужда да вярва.

# 13
  • Мнения: 139
Дълбоко в себе си искам да вярвам, но всъщност постоянно се съмнявам.
Не вярвам сякаш в молитвите, а имам нужда да се моля на НещоТО Rolling Eyes
Какво правя напоследък! Ами просто ве4ер като си легна и не мога да заспя
и се моля да бъде добро вси4ко и добре за вси4ки...
Следователно вярвам в ДОБРОТО, което го разграни4авам от НещоТо,
по лесно ми е да се обръщам към Доброто.
"Добро, вярвам в Теб, помагай ни, закриляй нас и близките ни
и вси4ки добри хора, и децата, и животните и т.н. "докато заспя Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 622
Да,аз съм вярваща.За мен религията е предимно позитивно мислене и позитивна нагласа към хората и към самия себе си.Всеки има нужда да вярва.

И аз съм така  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт