Не усещам бебето?

  • 6 006
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте, бременна съм с второ дете и вече съм навлязла в 5-я месец но още не усещам бебето. В сряда 7.01.09г. бях на преглед при лекарката ми, която нямаше много време и само премери обиколката на корема ми, когато я попитах не трябва ли да усещам бебето, тя смънка, че може и по-късно да го усетя, аз обаче като се върнах отворих "дебелата" книга и прочетох, че при втора бременност детето се усеща 3,5 - 4 месец, а пък съм вече в 5-я / термина ми е на 2 юни/, и взех да се притеснявам сериозно, лекарката ще приема чак в събота, а пък аз се нуждая от някакво успокоение. Ако при някой се е получило подобно забавяне на усещането на бебето да сподели за да се уверя, че всичко е нормално, и да изчакам спокойно до събота.
Благодаря.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 С втората бременност усетих бебето между 22-23г.с.

# 2
  • Мнения: 6 274
Това, което пише в книгата, изобщо не е валидно за всички....Аз усетих второто ми детенце по - късно, отколкото усетих първото...
Не се шашкай - споко...
Peace

П.С. А на видеозон гледаха ли те ?  Thinking

# 3
  • Мнения: 15
П.С. А на видеозон гледаха ли те ?  Thinking

Миналия месец ме гледаха и всичко беше наред, бебето си мърдаше, притеснява ме само дето още не го усещам, първия път мисля, че по това време го усещах.

# 4
  • Мнения: 6 274
Е, щом са го гледали и си е мърдало, значи просто още не го усещаш...
Нали ти казвам, че и аз усетих много рано първото бебе, а второто доста по - късно....
Не се притеснявай....
Или пък изобщо не чакай събота, а отиди да те види който и да било лекар на видеозон...
Успех...
  Peace

# 5
  • Мнения: 15
Проблема е че живея в малък град и няма много избор, в съседня град ме записаха за триизмерен видеозон но за 20.01.09г., а пък аз искам до тогава да си поизясня нещата.

# 6
  • Мнения: 6 274
Не ти трябва специално триизмерен - и обикновен ще свърши работа...
Никакъв лекар ли няма тия дни ?
  Shocked

# 7
  • Мнения: 15
Ми за съжаление няма, днес е имало и чак в събота, ама аз днес се зачетох в пустата книга.

# 8
  • Мнения: 6 274
Абе, жена...
Остави тия книги...
Не може една книга да знае какво се случва с всяка една бременна във всеки един момент от нейната бременност...
Ако наистина много си се шашнала, отидете с половинката ти до най - близкото място, където има болница и готово...
  Peace

# 9
  • Мнения: 15
Добре, добре, по-спокойно ще го давам, ще изчакам до събота сигурно. Wink

Ако на някой все пак му се е случвало нещо подобно, нека сподели, ще съм му благодарна.

# 10
  • Мнения: 6 274
Ако на някой все пак му се е случвало нещо подобно, нека сподели, ще съм му благодарна.
На мен... Mr. Green
Лека бременност ти желая...  Peace
Наистина ми се е случвало...

# 11
  • Мнения: 15
Ако на някой все пак му се е случвало нещо подобно, нека сподели, ще съм му благодарна.
На мен... Mr. Green
Лека бременност ти желая...  Peace
Наистина ми се е случвало...


Благодаря ти много, малко се поуспокоих, дано всичко е наред.

# 12
  • Мнения: 1 919
 А да не би  случайно да си с предна плацента? Wink В дебелите книги пише, че тогава по-късно се усеща бебето или "почти не се усеща". Аз бях така 5-6 месец се чудех защо НИЩО по-така не усещам, но с течение на времето всичко си дойде на мястото и такива шутове получавах, че се свивах от болка. Лека бременност ти желая!  Hug

# 13
  • Мнения: 11 607
При преднопредлежаща плацента или дебела коремна стена бебето може да се усети по-късно.....

Казват имало трикове - напр. да се изпие нещо газирано и да се легне на една страна, незнам.... Бях чела някакви такива трикове, но нещо не се сещам за тях.....

# 14
  • Мнения: 544
Аз пък като последния ми спомен беше от силните ритници, гъделичкането в началото почти не го разпознах. Бях сигурна че го усещам почти в 6-ия мес., когато започна да рита. Преди това все се чудех бебето ли е, не е ли. А първия път още в края на 4-ия мес. разпознавах кога е бебето.

Общи условия

Активация на акаунт