Финансовата криза и вие

  • 6 647
  • 155
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Напоследък имам чувството, че и ютията у дома да пусна, и тя за финансовата криза ще ме информира. Отвсякъде ежедневно ни заливат с десетки репортажи за финансовата криза, все по-често около нея се въртят разговорите в компания, а хората видимо са доста притеснени и угрижени. Та въпросът ми е - вие и вашето семейство лично усещате ли кризата, имате ли работа, доходите ви намалели ли са и успявате ли да поддържате нормалния за вас стандарт? Усещат ли българските семейства кризата наистина или притесненията са по-скоро от огромния медиен шум?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
по-скоро от огромния медиен шум

# 2
  • Мнения: 7 837
Сестра ми едва тази седмица успя да вземе 20% от октомврийската си заплата. За повече, няма. Майка ми е съкратена от 6-ти януари.
Така че, усещам вече и българската криза, нищо че е от разстояние.

# 3
  • Мнения: X
Да, отмениха предвидените януарски увеличения на заплатата. По повод - мерки срещу кризата. Отлагат се за.... неопределен срок. По-скоро превантивна мярка, но доста неприятна ...

# 4
  • Мнения: 2 401
Аз съм от хората, на които въпросния "медиен шум"  го начука максимално още преди няколко месеца.  

# 5
  • Мнения: 6 417
Никакви кризи не усещам аз.

# 6
  • Мнения: 4 978
Че има криза, не само финансова, а и икономическа, и че тя вече се усеща и в страната ни, е факт.
Предприятията от тежката индустрия, шивашките цехове, автомобилния сектор и транспортния бизнес, строителството са сред първите, в които още от есента на миналата година започна спад.
За съжаление това е едва началото.
А прогноза за обхвата и продължителността на кризата трудно може да се направи.

# 7
  • Мнения: 6 417
В банковия сектор също са започнали съкращения.

# 8
  • Мнения: 5 622
Кризата определено не е само медиен шум, за съжаление...

Ние сме средностатистическо семейство, чиито основни доходи не зависят пряко от банки и търговия, така че за сега кризата не ни се е отразила пряко. Може би ако имахме някакъв сериозен предприемачески или друг бизнес би имало отражение..Или пък кой знае щяхме да сме "циментирани" финансово и още по-малко щяхме да се тревожим. Не знам, не съм експерт.

Надявам се лично за себе си нещата да останат такива или по-добри, защото знам и съм сигурна, че по-лошо винаги може да бъде и от това определено ме е страх..

# 9
  • Мнения: X
Че има криза, не само финансова, а и икономическа, и че тя вече се усеща и в страната ни, е факт.
Предприятията от тежката индустрия, шивашките цехове, автомобилния сектор и транспортния бизнес, строителството са сред първите, в които още от есента на миналата година започна спад.
За съжаление това е едва началото.
А прогноза за обхвата и продължителността на кризата трудно може да се направи.



Да, това го чуваме постоянно отвсякъде. Въпросът е ти и твоето семейство усещате ли я, променен ли е живот ви, следствие на кризата?

# 10
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Ние с мъжа ми, честно казано, към момента не усещаме никаква криза. Даже, да чукна на дърво- напротив.

Взехме си годишните премии (и  двамата ни зарадваха с малко по- високо от това, което предполагахме),  сега първо при него, после и в моята работа ще има годишна актуализация на заплатите. Живеем си много добре (да спи зло под камък  Laughing). Всеки ден е по- добър от вчерашния.  Peace

# 11
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Усещам я, как. Това е "модното" оправдание за всичко.  Laughing
Ей го, сега децата се карат и пищят на умряло.
- Какво става, тролове мои - викам.
- Скарахме се - отговоря Големия трол.
- За какво, бе - ядосвам се аз.
- Зради ФЕНАСОВАТА криза - доволно отговаря той (днес беше за първи ден на градина).  ooooh!
П.П. Засега семействено не я усещаме, донът ни отглежда предимно, а той не работи за родното, а за чужбинското производство, така да се каже.
 

# 12
  • Мнения: 4 978
Да, това го чуваме постоянно отвсякъде. Въпросът е ти и твоето семейство усещате ли я, променен ли е живот ви, следствие на кризата?

С предишния си пост исках да кажа, че медиите не преувеличават.
Това ще бъде част от ежедневието ни за известно (неизвестно) време.
Работя в един от засегнатите сектори.
Надявам се да успеем да преминем и през тази криза и да оцелеем.

# 13
  • Мнения: 4 300
Не особено.
Аз не работя, само Милото. Казали му, че тази година най вероятно няма да има увеличение на заплатата. Никого обаче не са съкратили, дори търсят нови хора за някои места.
Това за нашето семейство конкретно. Иначе ми се струва че има браншове, които я усещат. Има обаче и такива, които я използват за оправдание, което леко ме дразни. След газовия удар и спреният Кремиковци всичко ми се омеша в един общ батак  Confused не мога да им хвана спатиите кой заради кого страда.

# 14
  • Мнения: 3 634
На бизнеса повече се отрази ремонта на Околовръстнот, сега вече нещата влизат в релси. Другите доходи засега са не са засегнати. Аз принципно се радвам на кризата в световен мащаб, да не ме изядете сега.  Peace Надявам се да се променят някои неща покрай нея.

Баща ми е тираджия, очаква скоро курсове да няма ...  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт