Колко от родните полицаи...

  • 2 671
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
...си купиха винетки?? А? Аааа?

Отговорът е: колкото цигани са придобили шофьорска книжка, реално карайки курс (един не съм видяла в учебна кола до сега, а са зад волана).

# 1
  • Мнения: 843
     Това  работя...  Тези , които са опряли до данъчното си имат книжки като слънце.   Нормални.  И си декларират возилото.   Някои си въртят и търговия с коли.. много документално добра.    Не ги долюбвам,  но на няколко пъти съм се възхищавала от добре образовани хора.  Жалко , че е рядко.

# 2
  • Мнения: 592
Последно - ти от полицаите метърджии ли се възмущаваш или от циганите с "пирфектните" книжки?
 Мисля че нито първите, нито вторите са виновни. Аз в такива случаи се възмущавам /поне допреди 10 г. го правех явно, сега изобщо/от държавата ни - всичко много лесно може да се нареди, но няма държавна воля за това, така че който му стиска и има късмет - ще спечели... за съжаление! Аз гледам максимално да си спазвам законите, за да мога като си лягам вечер съвестта ми да е чиста, като чаршафите на които спя!

# 3
  • Мнения: 1 517
Последно - ти от полицаите метърджии ли се възмущаваш или от циганите с "пирфектните" книжки?

По-скоро от първите. Но пишейки заглавието на темата, се сетих и за вторите  Grinning
Имаме два автомобила, дали сме си гъза под наем, наш си е проблема, но си спазваме закна и си купихме две винетки още в началото на декември.
Живея до полицията, познавам повечето, работещи там. Знам и личните им коли. Поогледах ги из оня ден и...еднавинетка нямаше. По-точно имаха, но старите стикери  Mr. Green Пък от самолет разликата не се вижда, сосбено пък като те спрат и ти извадиш служебната карта и кажеш "колега" - съвсем не се вижда.

# 4
  • Мнения: 592
Абсолютно те разбирам - напротив, от космоса се различават новите от страите винетки, аз имам, но защо да не го направят, като снимаха цял депутат в продължение на половин час колко пъти наруши закона по улиците на Сф, колко депутати не си сложиха колана и как някой си Муньо с Ферари е паркирал на пешеходната пътека, че и на кръстовището почти в центъра и пак нищо - защо те да се набутват, като и в тях е лъжицата от кацата с мед! Пак стигам до държавата, без да ти противореча!

# 5
  • Мнения: 1 517
Прав си. Но нали все пак ние сме държавата; или поне някаква съществена част от нея. То е въпрос на самосъзнание. Сигурна съм, че има и много полицаи, които са си купили. Но едва ли са повече от половината.
Мъжа ми също беше в системата дълго време. Не се е възползвал от служебното си положение, в редките случаи, когато са ни спирали даже и картата си не е вадел. Значи щом той може, защо и другите да не могат. Не е трудно.
Ако всички почнем да се правим на тарикати...

# 6
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Мъжа ми също беше в системата дълго време. Не се е възползвал от служебното си положение, в редките случаи, когато са ни спирали даже и картата си не е вадел.

Айде бе.... верно ли.... това не го вярвам.....

# 7
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
... и как някой си Муньо с Ферари е паркирал на пешеходната пътека, че и на кръстовището почти в центъра...
Не беше ли с Ламборджини...жълто 

# 8
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Евентуално "некорумпираните" може и да са си купили.  Whistling

# 9
  • Мнения: 4 195
...си купиха винетки?? А? Аааа?

Отговорът е: колкото цигани са придобили шофьорска книжка, реално карайки курс (един не съм видяла в учебна кола до сега, а са зад волана).
ми всички, които познавам, а повярвай ми те са доста, цяло едно районно примерно.
Като съпруга на бивш полицай ще ти обясня следното - винаги си купуваме винетка, защото при едно ПТП гражданската без винетка не важи, и ако ще и Господ да е, ще му съдерат кожата Peace

# 10
  • Мнения: 958
Аз пък съм възмутена, че не слагат колани, засичат те и си павят каквото искат, със собствените си автомобили. Поне да си махаха униформата като сядат в колата, а те с гордост. Оня ден една полицайка ни засече, съответно без колан, и мъжът ми отвори прозореца и и каза " госпожо защо сте без колан", тя се направи налуда и отпраши.
Защо за тези хора няма контрол, те трябва да са пример, а не изключение !
(Изключвам тези които са стриктни, просто за съжаление всички униформени в лични автомобили, които съм виждала са били без колан)

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 09:29 от joya

# 11
  • Мнения: 2 123
И на нашата кола има стикер.Но браво на всички тия, които се научиха да скубят и минават метър покрай държавицата ни  bouquet

# 12
  • Мнения: 434
Някои полицаи може би имат винетки,но за повечето това са излишни разходи.Полицаите не купуват винетки,не слагат колани и карат с превишена скорост.
 Истински случаи:

1. Двама полицаи,в момента цивилни карат с превишена скорост.Спира ги патрул на КАТ.Единия отваря прозореца и казва :"полицаи сме". Пускат ги.

2. Полицай си кара личния автомобил.Не е сложил колан.Минава покрай полицейски патрул.Хваща колана така,че полицаите да го видят,че иска да си го сложи,но все още не е.Разклаща го наляво-надясно и си усмихват взаимно.Ми к'во да пра'иш - полицейски хумор.
Сладури.

Знам,защото бях там и ми стана ужасно кофти.Смятам,че като не са на работа,полицаите трябва да спазват същите правила,като гражданите.

# 13
  • Мнения: 592
Не беше ли с Ламборджини...жълто 
Беше, Помпи, но има ли значение!
А повод да се караме с бившата ми винаги е било точно това - тогава бях полицай и най-неудобната ми ситуация е била когато ме спрат колеги, да ми каже тя пред тях да си вадя картата. Повярвай ми - един път съм го правил в кариерата си и тогава минавах митница и имаше опашка, а бързахме. На пътя винаги се стремя да спазвам закона! Много от нещата, които ви възмущават бяха и част от причината да напусна ситемата! За мое съжаление!

# 14
  • Мнения: 12 648
Много от нещата, които ви възмущават бяха и част от причината да напусна ситемата! За мое съжаление!

Да, а другите останаха.
Скоро водих разговор, т.е. не беше разговор, щото те не разговарят, а водят монолог - Карам си аз с превишена скорост, товоря си по ГСМ, без колан, естествено. И някакъв младок ме спира. Леле, направих го на з....

Общи условия

Активация на акаунт