На море в Гърция

  • 197 178
  • 726
  •   2
Отговори
  • софия
  • Мнения: 25 398
Тази година се замисляме да ходим в Гърция на море, понеже е по-близо, а ние без малък зверун не ходим Naughty Ще ви бъда много благодарна да споделите впечатления  bouquet Като начало, това, което си задавам като въпроси:
Задължително ли е да ползваме туристическа агенция за резервацията там? Предпочитаме да пътуваме с нашата кола.
По-евтино ли е с агенция?
От коя агенция сте доволни?
Предполагам, с дивак на около 3 години, най-подходящо е да е all incl.?
Някакви ориентировъчни цени?

Знам, че тепърва ще започне предлагането на оферти, но ми се иска да съм ориентирана какво и къде да гледам.
Сигурно има и още 1000 неща, за които не се сещам, така, че наистина ще се радвам и ще ми е полезно всичко споделено от вас Hug

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 23:31 от zvanche

# 1
  • Мнения: 198
Ние миналата година бяхме в началото на май в Гърция. Офертата беше повече от изгодна. 600лв. за двама + дете на 2г. В цената са включени нощувки, закуски, късни закуски на басейна, вечери. Храната беше изобилна и разнообразна. Хотела много приличен-4*. Пропуснах да спомена , мястото- Първият ръкав на Халкидики. Пътувахме с колата. Времето ни беше много хубаво. Ако ви интересува нещо повече, питайте  bouquet

# 2
  • софия
  • Мнения: 25 398
Как де не ме интересува? Точно за това питам Simple Smile
С коя агенция ходихте? За колко време стигнахте там? Имаш ли някакви забележки? Би ли искала нещо повече/различно от това, което сте получили и от изкарването?
  bouquet

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Техния АИ е доста по-беден от нашия, ако си била на такъв в Бг.
Иначе ч/з агенция СънЛайт резервирах. Естествено, че с нашата си кола бяхме.
Абе всичко друго сякаш изчезва, при положение че те обгражда чисто море, тишина и безвремие...

# 4
  • Мнения: 198
Ние резервирахме чрез тази агенция http://www.tourist-service.com/. Нямам забележки по отношение на нищо. Всичко беше добре. Зад хотела е басейна,след него има много хубаво паркче с детски кът, след което стъпваш на пясъка и цоп-влизаш в моренцето. На около 200км от границата е,като пътят е натоварен,но хубав. Ние не бяхме на AI, но пак казвам-закуските и вечерите бяха супер изобилни и разнообразни. Смея да твърдя, че в България не предвалагат толкова.

# 5
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Споделете имена на хотели моля.

# 6
  • Мнения: 4 784
И мен тази тема ме интересува, защото определено от сега плановете ни за море са извън България и по - скоро ориентирани към Халкидики.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
х-л Olympian Bay, на Олимпийската ривиера. В близост до Лептокария.

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
И аз се записвам да следя темата. Миналата година ходихме в Океания клуб през април, страхотен хотел. Предполагам,че лятото е още по-хубаво.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 849
Ние ходихме на море в Гърция миналото лято, близо до с.Коринос.Това е Олимпийската ривиера, със собствен транспорт и без никаква предварителна резервация.Отидохме на място, огледахме хотелите и съответно си харесахме един, но свободна стая имаше от следващата вечер.За една нощувка спахме в друг хотел.Дъщеря ми беше на три години и 4 месеца тогава.Не сме били на AI, имахме само нощувка и закуска, която беше всеки ден една и съща и много по-бедна от тази, която се предлага на БГ AI и двойната стая струваше 90 евро на вечер в хотел 3 звезди.За обяд и за вечеря ходехме на свободна консумация, всеки обяд и вечеря на различно място.Цените по заведенията са като в БГ само че са в евро, т.е. двойно - поне това е моето впечатление.Гърция според мен дава следните предимства:
1.От София до тяхното море е по-близо отколкото до нашето море.Пътят в Гърция е много по-качествен, а предполагам това лято до Солун може вече да е магистрала изцяло.
2.Море много надлъж и нашир, както се казва.На плажа широко и спокойно, не ти ходят по главата.Морето доста по-чисто от нашето и по-топло, което за децата е супер.
3.Когато отидеш на заведение да се храниш можеш да си 100% сигурен, че ти предлагат прясно приготвена храна, а не се опитват да ти пробутат нещо останало от вчера, което за храненето на децата също е от значение.

# 10
  • Мнения: 7 640
И аз се записвам да следя темата. Миналата година ходихме в Океания клуб през април, страхотен хотел. Предполагам,че лятото е още по-хубаво.

чувала съм го с много суперлативи Simple Smile

yoanka- за колко нощувки бяхте, не рзабрах?

# 11
  • Мнения: 198
За 5 или 6 нощувки. Хотелите бяха 2-Атос и палини,като цените бяха еднакви.

# 12
също се записвам да следя темата, защото повече на нашето черноморие не си заслужава човек да влага пари. Peace

# 13
  • Мнения: 2 255
hotel Afitis Афитос, Касандра и определено сме много доволни; хотела е реновиран преди 2-3 год.
Апартамента беше широк и удобен - с отделно помещение за децата /в странична чупка/, банята - ОК
Бяхме с НВ, което смятам, че в Гърция не е проблем; наистина има много малки и страхотни места за хранене
НВ - е така ...има кафе, напитки на закуска, а на вечеря се заплащат допълнително, храната беше много вкусна и достатъчно разнообразна
Хотела е на брега, със собствен плаж с достатъчно чадъри и шезлонги, пясъка е ситен като за Гърция, плитко е и добре за деца, има малко камъни в началото, но на места...има мостче дървено за влизане за по-изнежените крачка, навътре е ОК, доста хора джапаха с обувки за плаж, но мойте синчета не им беше проблем, а и на другите деца също
има 2 басейна - малък и голям - чисти и поддържани, там малко трудно се дореждаш за шезлонг от бабите германки дето си мятат хавлии още преди закуска, но не мисля, че е проблем
Персонал - усмихнат, любезен
А в градчето над хотела - Афитос - съм направо влюбена - неверояни каменни къщи и атмосфера


постнах си мнението от миналогодишната тема че нямам много време да пишамного беше хубаво  Peace...тази година нядавам се живи и здрави пак в гръцко на   grinning039

ето и самата тема мисля, че ще е полезна на всички

# 14
  • софия
  • Мнения: 25 398
ВЯРА, златна си  bouquet
Извадих си няколко агенции, клоня към това да не е AI и като, че ли се насочвам към Ситония. От другия месец ще започна да звъня по агенциите за оферти, а до тогава, ако някой още пише и сподели - ще е все така полезно  Hug.

Общи условия

Активация на акаунт