Въпросче към родителите в Монреал

  • 729
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Здравейте, имам питане относно това какво да си нося от тук като домакински принадлежности и други неща. Искам да кажа, има ли нещо, което ви е яд, че си оставихте тук? Много се двоумя дали да си купувам Тефал индженио и дали да го помъкна на другия край на света? За сведение- цената му тук никак не е малка - около 120лв, но ако е изгодно бих си го носила на гръб, ако трябва. Не знам дали си струва да купувам от тук дрешки или обувки за децата или други неща, които в Мтл са скъпи. Пишете каквото се сетите

# 1
  • Мнения: 3 146
Не се излагай - родопски одеала не ти трябват. GrinningВсичко , за което се сетиш го има и тук, не сме на остров Тамбукту.Вземи си дрехите, обувките, бижутата, лекарства за първите 2-3 месеца, речници ...детето и май това е всичко.Аз си взех единствено 6 много хубави и  скъпи ножа.подарък за сватбата.всичко това го натоварих в димитровградски чанти и го опаковах на летище софия и така.а и една любима чесъноизстисквачка.

# 2
  • Canada
  • Мнения: 277
Зависи с колко пари ще дойдеш. Наистина тук има всичко(някои неща скъпи, други ефтини), но за един новопристигнал, който тепърва ще се обзавежда. newsm78....Мен специално ме беше яд да давам пари за домакински прибори т.к. имах хубави в БГ и си ги оставих именно поради тази причина, защото тука всичко имало....А тук много трудно си намерих марка и вид които да ми харесат и да ми вършат работа. Най-много ме беше яд, че не си взех тава за печене от БГ(не можах да  харесам цвят Joy). така 4е ако питаш мен и ако имаш свободни килограми си сложи от вси4ко по малко(говоря за тенджера, тиган, тава,  4инии и т.н.)
 За дрехите- ние взехме много зимни топли дрехи, които не сме обли4али, защото тук навсякъде е топло. Важното е да имаш топли обувки и топло яке,шапка и ръкавици.
Това се сещам засега, ако имаш конкретни въпроси питай, ОК?




# 3
  • Мнения: 636
И ние се изсипахме тук само с дрехи и книги. Още първите дни усетих остра нужда от дребни неща, които спокойно можех да пъхна в куфарите (напр. покривка, чаршафи, завивка, дори чинии и прибори). Не че ги няма тук, но като новодошли хич не ми беше до такива разходи. Наложи ми се да купувам от...до. И то гледах да купя евтинки (на първо време) и ме хващаше яд, като ги сравня с нещата, които оставих в Бг. В същото време повече от половината "ценни дрехи" никога не влязоха в употреба и само ми се пречкат.

След това му намерих цаката: родителите пращаха с колети. Имам си бг тави, калени съдове, всички красиви сервизи, купи, вази и прибори от сватбата. Е, чупливото си го донесох сама при следващи визити.

Тигани, тенджери и т.н. има хубави. Тефлонови, stainless steel, с двойни дъна - каквото искаш. Но тави за печене и досега не съм намерила като българските. Мама ми изпрати комплект от 5 - всякаква големина. Най-голяма тузарка съм сред моите бг приятелки - никоя си няма като моите  Grinning  Grinning  Grinning

А за родопските одеяла да разкажа: моя приятелка се омъжи в USA и майка и на първото посещение: "не, та не да ти донеса родопски одеяла, мама, да се завивате вечер на люлката в двора, да не настинете"  Naughty Едва накара майка си да не ги помъкне.  Stop  Е, жената като дойде сама се убеди, че нямаме нужда от родопски одеяла.
Същия е случая и със зимните дрехи. Много дълъг ми стана постинга, няма да се впускам в повече подробности.

Успех!

# 4
  • Мнения: 154
Момичета, много ви благодаря за отговорите. Горе-долу успях да се ориентирам. Като решим да тръгваме ще имам впредвид мненията ви!

# 5
  • Мнения: 2 452
И ние се изсипахме тук само с дрехи и книги. Още първите дни усетих остра нужда от дребни неща, които спокойно можех да пъхна в куфарите (напр. покривка, чаршафи, завивка, дори чинии и прибори). Не че ги няма тук, но като новодошли хич не ми беше до такива разходи. Наложи ми се да купувам от...до. И то гледах да купя евтинки (на първо време) и ме хващаше яд, като ги сравня с нещата, които оставих в Бг. В същото време повече от половината "ценни дрехи" никога не влязоха в употреба и само ми се пречкат.

След това му намерих цаката: родителите пращаха с колети. Имам си бг тави, калени съдове, всички красиви сервизи, купи, вази и прибори от сватбата. Е, чупливото си го донесох сама при следващи визити.

Тигани, тенджери и т.н. има хубави. Тефлонови, stainless steel, с двойни дъна - каквото искаш. Но тави за печене и досега не съм намерила като българските. Мама ми изпрати комплект от 5 - всякаква големина. Най-голяма тузарка съм сред моите бг приятелки - никоя си няма като моите  Grinning  Grinning  Grinning

А за родопските одеяла да разкажа: моя приятелка се омъжи в USA и майка и на първото посещение: "не, та не да ти донеса родопски одеяла, мама, да се завивате вечер на люлката в двора, да не настинете"  Naughty Едва накара майка си да не ги помъкне.  Stop  Е, жената като дойде сама се убеди, че нямаме нужда от родопски одеяла.
Същия е случая и със зимните дрехи. Много дълъг ми стана постинга, няма да се впускам в повече подробности.

Успех!



Защо, какво им е лошото на родопските одеала? Аз си имам две, които стоят в багажника на колата в една пластмасова кутия. Ако случайно закъсаме някъде по пътя изобщо няма да имам комплекси за да ги ползвам. Вярно, че и тук има вълнени одеала, но не ми се дават 300$ за одеало, което ще стои в кутия в багажника на колата. Още не съм достигнала този стандарт.  Laughing
А за тавите и аз се присъединявам. И аз си имам 3 в различни размери и си ги ползвам много! Утре например ще направя баница за вечеря и ще използвам едната.
Друго, за което аз се сещам е медни джезвета за кафе. Не че правя кафе в тях, обаче ако случайно ми се допие турско кафе или ако ми дойдат специални гости (приблизително веднъж годишно) имам къде да си го направя!
Тази година ми изпратиха за Коледа и българска покривка за маса. Колкото повече стоиш извън България, толкова повече подобни "дреболийки" започват да ти липсват.

# 6
  • Мнения: 3 146
за родопските одеала имам предвид, че навсякъде е толкова топло, че не виждам кога може да се завие човек с тях.А да ги постилам за пикник нещо не ми се връзва - бодат най-малкото.И от джезве не изпитвам нужда, ама различни хора различни нужди.

# 7
  • Мнения: 636
Няма нищо лошо в родопските одеяла, нямах това впредвид.  ooooh! Извинявам се за недоразумението. Но не бих ги ползвала нито тук, нито в Бг, защото са тежки и бодат.
А ина4е всякакви бг мотиви си имаме Laughing  Laughing  Laughing
То не са покривки, съдове, бутилки, икони, иконостаси ... Над вратата на къщата имаме подкова с надпис: "България" и "късмет". А какъв голям трикольор имаме ... като го развеем ... И анцузи имаме на националния отбор с мъжо. На гърбовете пише "България" и името. Нямаме нужда от представяне  Laughing Хайде стига съм се хвалила  Crazy
В Бг нямах никакви подобни вещи в къщи, а сега като сме дале4е - ела да видиш - горди българи!!!

 Hug Вси4ко българско и родно любя, та4а и милея!!!  Hug

# 8
  • Мнения: 2 452
за родопските одеала имам предвид, че навсякъде е толкова топло, че не виждам кога може да се завие човек с тях.А да ги постилам за пикник нещо не ми се връзва - бодат най-малкото.И от джезве не изпитвам нужда, ама различни хора различни нужди.

Мамо Кенга, когато си купите кола и започнеш да прихождаш по два пъти на ден до центъра през зимата ще разбереш за какво става въпрос и за какво са ти нужни одеала. Не замо родопски одеала, а също и вълнени чорапи, вълнени пуловери и шапки си държа в багажника. Зимата в тази част на Канада е безмилостна!

Общи условия

Активация на акаунт