Такса присъединяване към "Топлофикация" и...

  • 675
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Привет на всички!

Надявам се, че все някой ще ми даде малко информация по въпросите ми!

През 2007г. се включихме в строеж на ул. "Кирил Пейчинович", зад х-л Родина. В предварителния договор подписахме клауза, че се задължаваме да заплатим такса присъединяване към мрежата на "Топлофикация" , както и разноските по външното захранване на мрежата. Добре, приехме, но цената , която ни казаха, че ще доплатим за това беше около 2000 лева. Тръбопроводната мрежа минавала отпред пред кооперацията, а таксата за включване била около 500 лева.

Скоро говорих със строителя и О, изненада, кооперацията още не е довършена, мисля, че е на етап преди Акт 15, но било време да платим за парното , но сумата , която той ни обяви за това сега е 3900 евро. Тази цена ми се струва безумно висока и нереална  Tired

То е ясно, че сме се набутали с това присъединяване към топлофикация, но локализацията на сградата ми харесваше и затова приехме това условие. ooooh!
Та, въпросите ми са:

-  колко струва в действителност такса присъединяване на един абонат към "Топлофикация";
-  колко струва на метър външното захранване до топлопреносната мрежа.

Надявам се много някой да може да ми помогне, ако не с точни цифри, то поне евентуално с насочване , къде мога да прочета повече за това.   bouquet

П.С: Не живеем в БГ, и затова ми е невъзможно да отида в някой от офисите на "Топлофикация" и да попитам на място.

# 1

Общи условия

Активация на акаунт