Лазерно зъболечение - пробвахте ли вече????????!!!!!!!

  • 62 413
  • 84
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 250
Здравейте!!!!!

Искам да ви попитам дали има вече някой, който се е възползвал от лазерното лечение на зъбите?? Да сподели опита си с нас и какви са му отзивите - доволен ли е, какви са цените и къде е ходил ако е в София!!!!!!
Наистина ли е напълно безболезнено!!!

Предварително благодаря на отзовалите се!!!  bouquet

# 1
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Дори не знаех, че има такова  Embarassed Много ще ми бъде интересно обаче да науча подробности  Peace

# 2
  • Мнения: 1 001
аз също не знаех че има такова.май доста съм изостанала Blush Ще ми е интересно да науча повече Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 577
Ще следя темата. Аз съм малко скептично настроена към този вид лечение, но ще ми е итересно да чуя отзиви.

# 4
  • Мнения: 502
И аз не съм чувала, ще ми е интересно да прочета отзивите Peace.
Както ме е страх от болка /независимо, че си намерих стоматолог, от който съм много доволна/  , определено този вариант ще ми е много интересен.

# 5
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
И аз за първи път чувам за такова newsm78.

# 6
  • Мнения: 1 217
Има клиника за лазерно зъболечение на Чумерна,близо е до СМГ.И аз исках да питам за отзиви,ще следя с интерес Hug

# 7
Аз бях на лазерно зъболечение при доктор Венкова точно зад СМГ на Чумерна. Безумно сън доволен. Аз принципно имам ужас от заболекари - последния път когато ходих 200 пулс!!!!! плюс белия триъгълник (прзнак за припадане) и така след това на невролози и успокоителни. Но откакто ходя там не се и сещам за такива работи. Техниката - най-модерната в българия и не само че имат лазер ами и работят с някакъв течен японски полимер та плмобите не се и забелязват. Техниката просто нямам думи, докторката страшно симпатична. Върши си работата адски професионално. За пулпита на единия ми зъб ходихме 7 пъти!! и сега съм с канали от фибростъкло. Цените са височки - пломбите са между 80 - 140 зависмост от дълбочината. При мен последно бяха 9 кариеса зъбен камък и 5 силанта. Но ако имате възможност знайте, че това е най-доброто. НЯМА ГРЕШКА!

# 8
  • Мнения: 1
Извинявай, Сашо Гост! Всичко това което описа "9 кариеса зъбен камък и 5 силанта" колко пари общо ти е излязло. За по ясна представа.? Благодаря!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Аз ще следя с интерес. Смятам при първа възможност да направим на детето зъбките с лазер. Напоследък го е страх, а остават още 3 за правене. Тъй като пълната упойка не е опция, остава само лазера.

# 10
  • Мнения: 2 011
За детето съм съгласна да скътам и да се  ръсна повечко пари , но за мен с моите проблемни  зъби май кредит ще трябва да  изтегля  newsm78 Но темата е интересна и ще  я следя !!! Peace

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Аз днес говорих със стоматолог от клиниката. Ще изпратя снимки на малкото и смятам да го закарам там. Като мине ще пиша. За сега храня големи надежди. Дано в края на този или началото на другият месец да се хвалим с нови пломби.

# 12
Здравейте!!Ако може някой от вас да ми каже как да се свържа с тази клиника телефон на някой зъболекар  или телефон на самата клиника Simple Smile и аз съм от хората с абсолютна психоза на тази тема,за това оставям скайп и ако някой може може да ми помогне ще съм благодарна Simple Smile Simple Smile Simple Smile  delly_1 или ,ел.поша delly_mezdra@abv.bg

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Деси ние бяхме в жк.Лагера при др. Влахова. Смея да твърдя, че тя е един от малкото със сертификати за обучения и единствен член на лазерните асоциации /световна, европейска.../. Това го рових защото все пак водих детето и добре проучих всички.  И чисто човешки съм доволна. Детето беше спокойно и направихме доста зъбки. Заслужава си.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 311
Малко инфо от мен!За първи път чувам за такъв тип лечение.  Peace

Използването на лазери в денталната практика е най-съвременният метод, който осигурява безболезнено зъболечение. Денталните лазерни системи са революционен продукт, за извършването на множество процедури на меките и твърди тъкани в устната кухина без загряване, без натиск, без вибрации, без пилители, без скалпели, без упойка. Те лекуват със светлина. Според дължината на светлинната вълна условно се делят на високо и ниско енергийни, a това определя и тяхното приложение при различните заболявания в устната кухина.
Широк е спектърът на приложение - премахване на кариеси, лечение на коренови канали, кавитетни препарации, гингивални, костни, хирургични и козметични процедури, нов дизайн на усмивката.  Лазерните лъчи могат да се използват като профилактика, като самостоятелен лечебен метод, като съпровождаща терапия или като следоперативен метод.

Пародонтитите /венечните проблеми/ с характерното кървене на венците и прогресивна раздвиженост на зъбите, което може да доведе и до тяхното падане. При третиране с лазер. парадонталните джобове се стерилизират, зъбите спират да се клатят, премахва се възпалението, неприятната миризма и дискомфорта при хранене

Ендодонтското лечение – лечението на каналите на зъбите, дори и тогава когато вече са нарочени за изваждане.

Кариесите се обработват без болка, няма последваща чувствителност, защото се избягва термичното увреждане на пулпата. Голямо предимство е селективното отстраняване на кориозната тъкан /отнема се само наранената и разрушена част на зъба – без да се засягат здрави тъкани/. Това свежда до минимум травмата на зъба. Няма го шумът и неприятните вибрации на познатата ни стоматологична машина.

При оперативни интервенции голямо предимство е отсъствието на кървене или ако има такова, то  е сведено до минимум. Някой от тях се правят без упойка, не се налага поставяне на шевове, което е много по атравматично.
Здравната каса не покрива такива „екстри”. Може върху зъб обработен с лазер да се постави пломба, която се поема от касата.

Общи условия

Активация на акаунт