Да подам ли жалба ?

  • 5 104
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 343
Здравейте ,
значи дилемата е следната .
Обаждам се аз до централата на "Golden Pages" за да попитам как мога да се сдобия с няколко екземпляра за различни области от тяхното издание.
Жената отсреща любезно ми обяснява , че само от София и срещу 20лв .
Аз я питам добре на всички издания пише : Разпространява се безплатно , какви са тия 20 лева
Тя ми обяснява , че това са транспортни разходи за преноса и за тия 20 лв аз мога да поръчам до 4 бр .
Поръчвам аз превеждам парите 20лв + 3лв за банкова такса през ОББ и зачаквам.
След 4-и дни някъде пристига днес пратката като виждам , че не е някакъв специален куриер а СПИДИ .
Таксата на Спиди понеже сме ги ползували като фирма е 5 и нещо 6 лв.
Все пак обаждам се питам каква е таксата от Адрес до Адрес за докумети с тегло 0.5 икономична тарифа. Казвам адреса в София и адреса в Стара Загора и те ми казват 5 и нещо .
Сега въпроса ми е нарушени ли са ни правата т.е. фалшива реклама и лъжа за транспорта като фактически остават 14 лв които незнам за какво съм дала ?
Обадих се в Комисията за защита на потребителя казаха ми , че имам право малко насмешливо . Какво ги занимавам с такива дреболии ? Дадоха ми телефон в Зарата , но естествено на него никой не ми вдига Simple Smile
Та дайте мнение да пускам ли жалба ?

# 1
  • Мнения: 320
Според мен въпросът е принципен. Накои ще кажат - "Тази за 10-15 лева жалби ще подава". Но аз ако бях на твое място щях да опитам (не заради парите, тях със сигурност няма да видиш), а поради факта, че всеки втори в тази държава се опитва да печели на чужд гръб.

# 2
  • Мнения: 1 343
Въпроса определено е принцип защото даже не са от мен тези пари, а от фирмата , но са платени от мое име .
Изобщо не е до парите, а до поредната лъжа .

# 3
  • Мнения: 1 849
Пускала съм жалби до Агенцията за защита на потребителя и те винаги са се отзовавали. И моите проблеми не са били за повече от 20 лв. Подай си жалбата разбира се. Аз бих написала и едно официално писмо до шефа им.

А има и толкова много онлайн каталози които по нищо не отстъпват на Голден Пейджис Wink

# 4
  • Мнения: 109
Подай! Но не "жалба", а "сигнал" - нали вече не се молим и жалваме, а заявяваме и сигнализираме Peace

# 5
  • Мнения: 25 447
Подай сигнал чрез сайта на КЗП. Няма начин да не се свържат с теб. Но не се поддавай на манипулациите им да се откажеш. Напълно си в правото си и ги гони до дупка.
Аман от тарикати на дребно!  Close

ПП Крайно време е тукашните им представители да си спомнят за какво им плащат...

# 6
# 7
  • Мнения: 1 343
Подай сигнал чрез сайта на КЗП. Няма начин да не се свържат с теб. Но не се поддавай на манипулациите им да се откажеш. Напълно си в правото си и ги гони до дупка.
Аман от тарикати на дребно!  Close

ПП Крайно време е тукашните им представители да си спомнят за какво им плащат...

Пуснах на телефона в Стара Загора продължава да не отговаря никой.

# 8
  • Мнения: 1 343
Подай! Но не "жалба", а "сигнал" - нали вече не се молим и жалваме, а заявяваме и сигнализираме Peace

 Hug Макар на сайта им да пише пусни жалба аз в съобщението писах .
СИГНАЛИЗИРАМ за нередности Simple Smile
И другото забравих . ИМАМ фактура за доставка от фирмата разпространител с ДДС Simple Smile Чудничко ? Разпространяват безплатно и това са пари за куриера а те ми издават фактурата ?

# 9
  • Мнения: 25 447

Пуснах на телефона в Стара Загора продължава да не отговаря никой.

Няма и да ти отговорят.  Mr. Green
Но сега очаквай сами да те потърсят.  Wink

# 10
  • Мнения: 5 622
Разбира се, че ще пуснеш/подадеш сигнал  Wink И както са ти казали по-горе няма да е заради парите, а за принципа.
И аз така скоро заради принципа си поисках 4 (четири!) стотинки ресто, защото се направиха на ударени с мокър парцал, когато за стока, струваща 1.76, ми върнаха пари колкото все едно е струвала 1.80.  Попитах нямат ли дребни и едва тогава ми извадиха и върнаха четирите стотинки  Laughing (Значи имало и можело все пак) Tired

# 11
  • Мнения: 2 759
                       Естествено, че ще пуснеш  Peace. И евентуално следващите поръчали ще ти бъдат много благодарни, ако се вземат мерки сега. Утре ще сигнализира някой друг преди теб, и няма да ти вземат на теб пък излишни пари. Принципът е важен.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Подавай!
И не само за транспортните разходи, а и за общата цена, която са ти взели.

# 13
  • Мнения: 1 343
Току що ми се обадиха от Голден пейджес да ме запитат дали съм си получила справочниците.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Току що ми се обадиха от Голден пейджес да ме запитат дали съм си получила справочниците.
И какво стана?Какво ти обясниха за тези 20 лв.?Как се "оправдаха" newsm78 ?
 Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт