Молба за удължаване на високото платено майчинство

  • 3 374
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 55
Вчера разбрах, че за да ми удължат платеното майчинството - 90% от 9 на 12 м. трябва да подам молба към личен състав във фирмата в която работя.  ooooh!
Пускам отделна тема за да може да се види от повечето заинтересовани, а и не видях в другите теми за майчинството да се обсъжда този въпрос.
Извинявам се предварително ако все пак съм пропуснала коментарите! Embarassed

# 1
  • Мнения: 23
аз като говорих със счетоводителката каза,че молбата е задължителна,но към края на 9 месец.Може и сега,ама още не са ясни много неща така че ще изчакам

# 2
  • Мнения: 55
Да mimimim, и моята счетоводителка каза така.  Преди да изтекат тези 9 м-ца. да отида и да подам молбата.

# 3
  • Мнения: 60
И аз разбрах за подобно нещо. Но аз съм в така да го кажа заварено положение .... подадох образец еди кой си, че ми свършва високо платеното майчинство и от декември/включително/ ще получавам по 220 лв.
А от една моя позната разбрах, че сега отново ще трябва да подавам, за месеците януари и февруари да ми се плащат по 90 % от заплатата на която съм се осигурявала, а след това на нов ред ще подавам декларация за 240 лв.
Ака има някой наясно с тия неща, нека да ме светне, щото аз нещо недоумявам .... ако това еверно де.

# 4
  • Мнения: 5
Здравейте!Бихте ли пуснали образец на молбата към работодателя за удължаване на платеното майчинство,ако някоя от вас я има.Е-maila ми е hristinabecheva@yahoo.com.
Благодаря ви предварително.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Пуска се молба свободен текст за удължаване на отпускът по майчинство и декларация, същата като в началото (прил. 2 от сайта на НОИ).

# 6
  • Мнения: 4 302
chrisi_82
На мен ми искаха заявление  и декларация по чл.163, 1 и приложение 2. Ще пратя файловете на мейла.

# 7
Много ви моля, пратете и на мен тези файлове за документите, които трябва да се подадат, защото нашта личен състав не е на фокус!
Моят email е krasijel@abv.bg. Благодаря предварително! Както разбирам вие вече сте подали документите, а на мен ми казаха, че все още образците за заварено положение не били готови. А ние вече станахме на 9 месеца на 16 януари и ме е страх да не изтърва срока.

# 8
Всъщност аз имам регистрация, но съм по името krasimjel чак сега се сетих, понеже доста време не съм влизала във форума и съм се объркала с krasijel

# 9
  • Мнения: 4 302
Пратих и на двете ви

Общи условия

Активация на акаунт